Обговорення шаблону:Останні новини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Перенесено із Обговорення шаблону:Останні новини

Скопійовано теми, які прямо стосуються змісту шапки.

Зміст

кількість новин на Головній[ред. код]

Гадаю, що шість новин займатиме дуже багато місця, тим більше, що зараз активно обговорюється пропозиція зменшення розміру Головної сторінки та всіх інших блоків. Пропоную обмежуватись кількістю у 3-4 новини.--yakudza 23:31, 15 липня 2011 (UTC)

Спробуємо залишити три, а решту - у вигляді ключових слів зверху. --Pavlo Chemist 23:55, 15 липня 2011 (UTC)

Недавно померлі[ред. код]

Обговорення шаблону:Останні новини#Недавно померлі

9 грудня 2012 - 9 січня 2013.

Число повідомлень у блоці[ред. код]

Пропоную 4 або 5 коротких. Це зробило би головну сторінку динамічнішою й інформативнішою. Для порівняння,

 • в ен-вікі 6 + рядок про недавно померлих
 • у фр-вікі 5 + рядок про недавно померлих
 • у де-вікі 6 (разом з окремим блоком про недавно помердих)

--Perohanych (обговорення) 19:40, 6 січня 2013 (UTC)

Якщо поставити більше чотирьох новин, то права колонка буде довшою за ліву, тож краще від цього не стане.--Анатолій (обг.) 15:00, 9 січня 2013 (UTC)
Зараз вона коротша. Одна дві заві строчки нічого принципово не змінять.--KuRaG (обговорення) 15:18, 9 січня 2013 (UTC)
Ну це якщо буде 5 новин на один рядок. Якщо ж вони будуть у два рядки, то вона вже буде набагато довша.--Анатолій (обг.) 15:22, 9 січня 2013 (UTC)
Зробити ліву колонку вужчу, збільшити кількість новин до та врешті-решт, додати блок (або рядок з померлими), бо внас виходить, що досить відомі люди помирають, а статті про них у нас нема, а стаття має більше 30 інтервік.--KuRaG (обговорення) 15:30, 9 січня 2013 (UTC)
Пропозиція рядка не підтримана, див вище.--Анатолій (обг.) 15:37, 9 січня 2013 (UTC)
Пропозиція рядка про померлих по-суті ще не обговорювалася--Perohanych (обговорення) 15:44, 9 січня 2013 (UTC)
Читайте вище: Пропозиція обов'язковості меморіального рядка не була підтримана.--Анатолій (обг.) 16:31, 9 січня 2013 (UTC)
Там же: «У разі, якщо значимих померлих за останні дні більше одного, то їх краще розміщувати окремим рядком.» --Perohanych (обговорення) 18:46, 9 січня 2013 (UTC)
І? Це не говорить про обов'язковість блоку.--Анатолій (обг.) 19:27, 9 січня 2013 (UTC)
Навіть якщо блок визнаний припустимим, будь ласка, не розміщуйте інформацію про всіх підряд! Я не думаю, що пані Голомб, при всій повазі до неї, за будь-яких інших умов потрапила б на Головну. Так, професори в нас значимі, але пані Голомб не мала інших суттєвих досягнень бодай національного рівня, більше того, про неї майже невідомо за межами Закарпаття, і некролог опублікували лише обласні ЗМІ. Давайте висувати до згадок померлих ті самі вимоги, що й до інших подій: міжнародний чи бодай всеукраїнський резонанс. Такий резонанс, безумовно, мала смерть Б'юкенена, і «День» написав про Бессараба (тож це десь на межі), а Голомб, на жаль, недостатньо значима для потрапляння в цю рубрику — NickK (обг.) 19:59, 9 січня 2013 (UTC)
Ставити вище нічим не відзначеного дипломата, про якого при всій повазі ніде нема нічого крім некролога, за заслуженого працівника освіти, автора семи монографій і упорядника творчості двох поетів? На мій погляд Голомб зробила в Українську культуру незрівнянно більший внесок. Та через сто років того дипломата ніхто й не згадає, а літературознавчі наукові розвідки Голомб будуть вивчати нащадки. --Perohanych (обговорення) 20:45, 9 січня 2013 (UTC)
НУ так це ваша особиста думка і вона, як бачимо, не співпадає з думкою інших.--Анатолій (обг.) 20:50, 9 січня 2013 (UTC)
Критерій простіший: розділ називається Вікіпедія:Поточні події/Топ-теми‎. Чи стала топ-темою смерть пані Голомб? Аж ніяк. Пані Саєнко хоча б згадали провідні ЗМІ, хоч це теж не було топ-темою — NickK (обг.) 21:09, 9 січня 2013 (UTC)
Чи Вам невідомо, що провідні ЗМІ антиукраїнські? Що українська культура навмисне заганяється ними на маргінес? Я писав обидві статті, то про Голомб значно більше авторитетних джерел і про неї навіть можна спробувати створити добру статтю, а про дипломатку? Хоча De mortuis aut bene aut nihil --Perohanych (обговорення) 21:20, 9 січня 2013 (UTC)
Як на мене, то гіршого способу для просування ідеї введення рядка для померлих, ніж додавання у нього суперечливих з точки зору значимості (тобто відомості) людей, важко придумати. На головній сторінці мають бути топ-новини (тобто дуже обмежена кількість найважливіших новин), які повинні викликати зацікавленість читача у перегляді Вікіпедії. Якщо ми будемо розміщувати новини про маловідомі події або людей, то зрештою цікавість до цього блоку значно впаде і ми дещо втратимо аудиторію читачів. --yakudza 21:47, 9 січня 2013 (UTC)
Вікіпедія звісно не трибуна, але якщо слідувати смакам і боротися лише за відвідуваність, то найперше треба поперекладати з російської Вікіпедії усі статті про лайливі слова. На мою думку, Вікіпедія має також формувати смаки публіки, і показувати, що літературознавці, краєзнавці, історики, математики, композитори є значимішими за футболістів, послів чи депутатів. --Perohanych (обговорення) 21:54, 9 січня 2013 (UTC)
Ви самі собі суперечите: так Вікіпедія не трибуна чи має показувати, що літературознавці, краєзнавці, історики, математики, композитори є значимішими за футболістів, послів чи депутатів? — NickK (обг.) 22:17, 9 січня 2013 (UTC)
Ми ж претендуємо називатися енциклопедією, а не ретранслятором новин жовтої преси. Як для енциклопедії, то публікація новини на сайті національного університету про смерть заслуженого діяча освіти України варте двох десятків повідомлень інформаційних агенцій про смерть актриси серіалів. --Perohanych (обговорення) 22:54, 9 січня 2013 (UTC)
Так наведіть приклади проукраїнських ЗМІ, де писали про цих чотирьох осіб. Якщо не подобаються антиукраїнські ЗМІ, ставте на Головну тих, чиї некрологи надрукували у проукраїнських — NickK (обг.) 21:28, 9 січня 2013 (UTC)
Цим повідомленням про смерть нема чого робити на головній сторінці. Вони незначимі. --Igor Yalovecky (обговорення) 20:38, 11 січня 2013 (UTC)
Хоча одна знайома, вже мабуть покійна, бабуся виписувала ще в 1970-ті газету «Вечірній Київ» лише тому, що там був блок повідомлень про смерті, однак також не думаю, що на головній у блоці «В новинах» мають бути повідомлення про всі смерті. Для цього можна зробити окремий блок на головній, як у німців, або хоча б додати слово «Померли» під основними новинами у блоці «В новинах», як у ен-вікі чи фр-вікі. --Perohanych (обговорення) 07:44, 12 січня 2013 (UTC)
 • Pictogram voting comment.svg Коментар Вважаю, що рядок про недавно померлих нікуди тулити... За даної структури сторінки воно вигялає недолуго. А на відобрадення у топ-темах заслуговують новини, які мають широке висвітлення у ЗМІ, чим, на мій погляд, не менше 4-5 згадок. Бачте, заслужений працівник... ця відзнака поставлена на потік нагородження... А для ЗМІ, для яких важливі суспільно-політичні та скандальні теми смерть навіть доктора наук незначима... Лише дуже знаного і то для регіональних ЗМІ... Якщо джерел немає, то їх слід створювати: писати до ЗМІ і публікувати. Чим не вихід. Можливо, такі ресурси як укр-правда чи старожитності чи historians.in.ua опублікують... Рубайте скалу відсутності джерел своєю працею. До речі, з сим закликом я звертаюсь до всіх, хто читає мій коментар. Володіємо інформацією? Публікуймо її в авторитетних джерелах. Гадаю, що деякі ресурси готові будуть розмістити таку статтю, бо самі шукають авторів оригінальних статей. Самими передруками ситий не будеш. З повагою, --Kharkivian (обг.) 22:26, 9 січня 2013 (UTC)

Пропоную розділити розділ «Останні новини» на два: «Останні новини (Україна)» та «Останні новини (світ)»[ред. код]

Пропоную розділити розділ «Останні новини» на два:

 • «Останні новини (Україна)»
 • «Останні новини (світ)»

Аргументація: більше уваги українським новинам (90% читачів головниї сторінки — з території України). Звичайно, інколи українські новини потраплятимуть і в розділ «світ» (якщо про україну говоритимуть у світі.

За формою можна і в теперішньому розділі відділити два заголовки: «Україна» і «Світ» --Perohanych (обговорення) 10:12, 4 вересня 2013 (UTC)

Вибачаюсь, що спершу відредагував, а лише потім заглянув сюди. Поки що я проти. Мало того, що головна й з трьома новинами виглядає кривою, так після вашої правки в лівій частині головної з'явилось порожнє місце, де можна було додати ще десь два блоки. Якщо вже так потрібні новини, то можна направити читачів у Вікіновини, проект, який власне ними й займається. Навіщо головну сторінку інтернет-енциклопедії перетворювати на якийсь новинний ресурс? --SteveR (обг.) 12:22, 4 вересня 2013 (UTC)
1) Для зв'язку з сьогоденням 2) для подолання безрідного космополітизму (як ідеології, що проповідує зречення національних традицій, культури, патріотизму, заперечує державний і національний суверенітет). 3) для стимулювання написання і поліпшення статей про актуальні речі і події, а також про сучасників. --Perohanych (обговорення) 14:56, 4 вересня 2013 (UTC)
 • Symbol oppose vote.svg Проти. Я не заперечую проти збільшення блоку новин до, скажімо, семи новин (утім, SteveR правий, тоді треба думати, як його збільшити без погіршення вигляду Головної; можна, наприклад, за рахунок скорочення блоку «День в історії», хоча це і велика робота), але рішуче проти такого поділу блоку. По-перше, деколи буває таке, що новин в Україні небагато, а у світі — навпаки. У таких ситуаціях або блок «Україна» буде довго не мінятися, або туди будуть тягнути якісь незначимі дрібні події на кшталт заяв Президента, які й резонансу великого не викликали. По друге, Українська Вікіпедія — не місце для боротьби з космополітизмом (я би навіть сказав, що це певною мірою місце для його поширення), бо вона призначена не тільки для українців, а для всіх, хто володіє українською мовою. І нарешті, суто на мою думку, українців світові новини цікавлять не набагато менше, ніж українські. А стимулювати написання і поліпшення статей про актуальні речі можна й зараз, без поділу. --Acedtalk 15:25, 4 вересня 2013 (UTC)
Три свіжі новини завжди знайдеться — політика, спорт, культура. --Perohanych (обговорення) 19:34, 4 вересня 2013 (UTC)

Кількість новин[ред. код]

Для нас важливо чи можемо ми вижити як держава, а не така чергова пересічна новина, важлива для меншості. Проте я кажу у ровікі 6 новин, то чому б вам її додати шостою? Не замість, а поряд.--Yasnodark (обговорення) 15:54, 1 липня 2017 (UTC)
Yasnodark Це така сама "пересічна" новина, як і зараз "Постійна палата третейського суду в Гаазі ухвалила рішення на користь Словенії у територіальному спорі щодо Піранської затоки з Хорватією" - проте вона існує і знаходиться зараз в новинах, хоча стосунку до України немає ніякого. А ця новина має, хоча й опосередкований стосунок, вона повинна бути (це думки від себе) не тільки через резонансний розголос, а і через той вплив, який несе в собі. Нас Європа закликає до дотримання прав людей, а ми елементарної новини не можемо почепити в позаполітичну Вікіпедію, яка повинна дотримуватися нейтральності думок і поглядів, аби навіть та меншість мала право на інформацію, як і ті, що мають право знати про третейський суд. Для нас, простих людей, повинно важливим бути - дотримання всіх прав і свобод без виключення - тоді країна, будучи сильною, виживе. --Flavius (обговорення) 18:05, 1 липня 2017 (UTC)
Бо в правилах написано чітко: кількість новин має бути три або чотири коротких. В нас і так чотири довгих, а тепер ще Ви й п'яту додали з порушенням рекомендацій. Я намагався припинити конфлікт редагувань двох користувачів, а виявилось, що навпаки додався третій. Тому прошу, не порушуйте встановлені рекомендації. Якщо вони Вас не влаштовують - почніть обговорення щодо зміни кількості новин, хоч 5, хоч 10. Якщо спільнота погодить — то все буде чудово. А так Ви тільки заводите в ще більш глухий кут усе вирішення проблеми. І інших користувачів підбурюєте. --YarikUkraine (обговорення) 16:10, 1 липня 2017 (UTC)
 • YarikUkraine Хто ці циркуляри розіслав про 3-4 новини? У чеській - 26 новин, на есперанто - 11 новин, у тарашкевиці - 8, в хорватській - 7 (добірка дуже цікава та зразкова), в каталонській - 6 плюс смерті, в казахській, боснійській та російській вікі - 6 новин, в азербайджанській та сербській - 5 плюс смерті видатних, в еускара, угорській, фінській, французькій, шведській, данській, англійській, румунській - по 5. Чому в нас має бути 4?. З повагою.--Yasnodark (обговорення) 14:39, 1 липня 2017 (UTC)
 • звичайно збільшення новин та виділення новин пов'язаних з Україною це добре. Але в рекомендаціях зараз це не написано, а лише кількість новин має бути три або чотири коротких. Все це добре, але створюється хаос. І на мою думку найкраще це вирішити швидко, щоб не створювати й так ще більшого хаоса. P.S.: Зміни зі збільшення новин та виділенням українських мені подобаються. Дякую за увагу!--くろねこ Обг. 16:45, 1 липня 2017 (UTC)
Та я ж навів практику інших вікірозділів, хіба українцям новини менш потрібні за іншомовців. Лише у наркомівці та на латині - по 3. Чи треба нам на цих зомбі орієнтуватися?--Yasnodark (обговорення) 14:39, 1 липня 2017 (UTC)
 • Розглянемо 9-10 новин (замість нинішніх 3-4)? — Юрій Дзядик в) 18:05, 1 липня 2017 (UTC).
 • на загал пропоную класичну схему з 7 новин:
 1. політична (глобальна)
 2. політична/суспільство (Україна)
 3. спорт
 4. наука/технології
 5. культура/шоубіз
 6. війна
 7. універсальна: задля/у разі наявності 2-ї важливої новини котрогось з розділів --Georg Urban 09:55, 2 липня 2017 (UTC)
Згоден, 6+1 новин різного типу, в окремих мовних розділах окремо йде перелік великих людей, що пішли від нас -так рубрику теж варто додати.--Yasnodark (обговорення) 12:24, 2 липня 2017 (UTC)
про надважливі новини

Прошу розглянути консенсусом поправку про надважливі для читачів укрвікі новини

Чи є новина надважливою, приймається консенсусом. Це терористичні акти, війна, стихійне лихо масштабу Чорнобиля, початок епідемії тощо.

Десь так.

Порівняте реакцію в Америці 11 вересня з реакцію в Україні 27 червня. У Вікіпедії деякі редагування 1 липня взагалі поза моїм розумінням. Ця поправка, щоб більше хоча би у межах Вікіпедії не було такої ганьби. Може, й влада отямиться від шоку.

Юрій Дзядик в) 16:45, 1 липня 2017 (UTC).

@Yasnodark:::*? Я б подивився на їхню добірку за схожих обставин та подій у Хорватії що наразі відбуваються в Україні. Може переглянете їх архів за 1991-95? --Georg Urban 09:38, 2 липня 2017 (UTC)

Ну тоді не те що вікіпедії не було, навіть інтернет мав локальний характер. І навіть у найскрутніших обставинах треба дати людям шанс побачити світло у кінці тунелю а не занирювати його з головою в лещата темряви та зловісних лихоліть.--Yasnodark (обговорення) 14:09, 2 липня 2017 (UTC)

кількість новин на Головній (h)[ред. код]

Юрій Дзядик в) 21:10, 15 серпня 2017 (UTC).

Nickispeaki вітаю! Не скорочуйте, будь-ласка, кількість новин до трьох (прирівнюючи нас до мертвої латини та застиглої у часі наркомівки). В нормальних мовних розділах новин не менше 5-ти:

 • Іспанська 19 новин
 • Чеська - 13
 • Есперанто - 12
 • Узбецька - 10
 • Арабська - 9
 • Хорватська - 9
 • Тарашкевиця - 7
 • Португальська — 7
 • Каталонська - 6
 • Російська - 6 новин
 • Азербайджанська
 • Сербська 6
 • Сербоховатська 6
 • Тайська — 6
 • Фарсі — 6
 • Шотландська — 6
 • Азербайджанська — 5
 • Казахська — 5
 • Боснійська — 5
 • Еускара — 5
 • Угорська — 5
 • Естонська — 5
 • Малагасійська — 5
 • Фінська — 5
 • Французька — 5
 • Шведська — 5
 • Данська — 5
 • Англійська — 5
 • Корейська — 5
 • Румунська — 5
 • Хінді — 5
 • Інтерлінгва — 5 . А ви навіть четверту, дозволену у нас, прибираєте.--Yasnodark (обговорення) 16:52, 18 серпня 2017 (UTC)
Шановні Дзядик та Яснодарк! Я просто дотримуюся правил, які у нас ВЖЕ прийняті! Тому... Навіщо нам згадувати, що було у 2011? 2013? Щодо 3-4 новин - на мою думку, дійсно, бувають дні (навіть не тижні), коли цього ДУЖЕ мало. А буває тиждень, що думаю, - о! вже 4 чи 5 діб нічого значимого не було.... ;-0 Щодо цифри 5 - мені подобається, але десь кілька років назад Агонк вже писав, що ПРОТИ, бо буде розділ вилазити на інші розділи... Можна спробувати подати пропозицію на 5 новин і заодно перед цим глянути, чи буде вилазити, чи ні.... Тим більше, що у більшості якраз 5 новин. І я тут свої п'ять копійок вставлю - нам не тільки кількість новин треба змінювати. Нам ВЕСЬ дизайн Головної треба міняти! Там (особливо знизу, де просто куча мала, якою, підозрюю користується від 0.1 до аж 0.5% читачів) повно рудиментів, які у нас вже по 10 (!) років висять! Яких в ЖОДНІЙ великій вікі вже по кілька років НЕМАЄ! І які я ще років 5 назад пропонував ЗАБРАТИ. АЛЕ! Нікк і А1 так почали верещати, ЩОБ ЛИШИТИ КУЧУМАЛУЯКБУЛОБОМИКОРИСТУЄМОСЯ, що майже ніхто не наважився заперечити і підтримати мою пропозицію. Результат? Головна захаращена. Більшість забили і бояться. ;-( Так і далі буде?--Nickispeaki (обговорення) 20:03, 18 серпня 2017 (UTC) Що по суті? Давайте ПРОПОНУВАТИ НОВІ правила. Пропоную спочатку десь чернетку зробити - дайте мені глянути - бо знаючи вашу емоційність (навіть мені іноді до вас далеко! ;-) ) я пропоную все-таки спочатку між собою домовитися і підправити перед тим, як іншим давати почитати. І пообговорювати. Бо тут вже сторінка ТАК захаращена, що якби не пінгували, то точно не став би шукати. Не пінгую, бо бачу що ви тут (Яснодарк+Дзядик) тільки і пишете. Так що і так прочитаєте... ;-) --Nickispeaki (обговорення) 20:03, 18 серпня 2017 (UTC)
Ну і так, скажу таки по тому списку трохи. Дійсно, таки варто орієнтуватися на англійську, де 5 новин. І там якраз досить простий дизайн без купи зайвого барахла, як у нас. Чехи ж, яких тут навели, то не є досить розвинутою вікі (і за кількістю, і за якістю) і в них ТАКА ж захаращена Головна, як у нас. Я б сказав совкова (але наче тоді вже ж совка не було? ;-) ). Іспанці - так, у них багато новин, але в них КІЛЬКА розділів новин, то воно інакше сприймається. І знову таки - в них ПРОСТІШИЙ дизайн Головної. Росіян згадувати? Ще таке - із великих вікі лише кілька мають більше 5 новин... Я не беру до уваги малі вікі - там купа проблем із дизайном і не тільки, тому не варто на них особливо звертати увагу - краще брати краще від великих, як правило, досить прогресивних. Щодо дизайну - дуже подобаються англійська, португальська (та й російська теж ок), німецька та й польська. Але тут теж є деякі ньюанси. Росіяни вже десь як місяць забили на новини на Головній (причини мені не відомі), поляки мають АЖ 2 новини на цей час! ;-0 Так що... Ок. Це добре, що вас це цікавить. Мене теж. Плюс мене ще й ДИЗАЙН. Я глянув на французів - їх простий дизайн мені теж подобається. І... Видно, їх ЗОВСІМ не обходить, що блок новин розлісся... ;-0 ;-) Заодно глянув ще кілька вікі і побачив, що у деяких блок новин якщо і має БІЛЬШУ кількість новин, то він ВИЩИЙ, як і сусідній відповідний блок. Тому ПРОПОНУЮ і нам збільшити кількість новин до 5 і відповідно тоді збільшити висоту блоку Вибрана стаття. Принаймні в англовікі так. --Nickispeaki (обговорення) 20:22, 18 серпня 2017 (UTC)
Ви забули про Французьку, Арабську, Фарсі, Португальську, Шведську, каталанську - кожна з них має темпи прирости вищі за нашу окрім останніх двох та усі мають більше півмільйона статей. А ще додайте англійську, іспанську, російську (і не треба її ігнорувати, бо через замалу кількість новин у нас - читати будуть саме ровікі), Сербохорватська, Фінська, Угорська, Корейська, Чеська, Румунська, Сербська мають більше 350 тисяч статей, Есперанто, Болгарська, Данська, а головна у нас цілком нормальна.--Yasnodark (обговорення) 12:15, 19 серпня 2017 (UTC)
『 』 Вітаю! А потім тут.--Yasnodark (обговорення) 13:48, 18 лютого 2019 (UTC)

Пропоную зробити щоб новину можна було пропонувати (як у En-wiki) з голосуванням[ред. код]

Шаблон:Останні новини/Кандидати[ред. код]

Як на рахунок додати сторінку голосування? як у en wiki та багатоьх інших. Це б вирішило багато непорозумінь--UkrainianCossack (обговорення) 08:45, 22 травня 2018 (UTC)


Переніс — Юрій Дзядик в) 15:01, 30 серпня 2018 (UTC).

кількість новин на Головній: підсумок обговорень за 2011-2018[ред. код]

Кількість новин на Головній встановили 15 липня 2011 року два дописувача, yakudza та Pavlo Chemist, консенсусом за 20 хвилин. Встановлено 3-4 новини.

З того часу були пропозиції

 • Пропоную 4 або 5 коротких (Perohanych, 6 січня 2013)
 • Я не заперечую проти збільшення блоку новин до, скажімо, семи новин (Aced, 4 вересня 2013)
 • [Хоча б шість новин] (Yasnodark 15:54, 1 липня 2017)
 • Розглянемо 9-10 новин (замість нинішніх 3-4)? (Юрій Дзядик 18:05, 1 липня 2017)
 • пропоную класичну схему з 7 новин (Georg Urban 09:55, 2 липня 2017)
 • 6+1 новин різного типу, в окремих мовних розділах окремо йде перелік великих людей, що пішли від нас -так рубрику теж варто додати. (Yasnodark 12:24, 2 липня 2017)
 • В нормальних мовних розділах новин не менше 5-ти (Yasnodark 16:52, 18 серпня 2017)
 • варто орієнтуватися на англійську, де 5 новин. І там якраз досить простий дизайн без купи зайвого барахла, як у нас ... ПРОПОНУЮ і нам збільшити кількість новин до 5 (Nickispeaki 20:22, 18 серпня 2017)

Заперечень за рік після 18 серпня 2017 не було. Отже

 • найменша можлива кількість — 5 новин
 • середня звичайна (ординарна) кількість — 6-7 новин
 • максимальна можлива (екстраординарна) кількість 9-10 новин

Юрій Дзядик в) 19:51, 30 серпня 2018 (UTC).

Коментар.

При потребі вирівнювання, висоту правої колонки слід регулювати кількістю повідомлень у рубриках нижче, «Цей день в історії», «Цікавинки», «Вікі-Тиждень»

<div id="mf-news">{{Головна сторінка/У новинах}}</div>
<div id="mf-his">{{Головна сторінка/Цей день в історії}}<br/ ></div>
<div id="mf-int">{{Головна сторінка/Цікавинки}}</div>
{{Головна сторінка/Вікі-Тиждень}}

Юрій Дзядик в) 19:51, 30 серпня 2018 (UTC).

Пояснення

Кількість новин 3-4 за ці роки довела свою абсолютно неприйнятність, створює штучну тіснявину для новин, водночас наступні рубрики надто вільні. Лише сьогодні ця неймовірна тіснявина у рубриці новин привела до війни редагувань, санкцій, і можливої втрати корисного активного дописувача. — Юрій Дзядик в) 20:27, 30 серпня 2018 (UTC).


Швидкі відкоти і війна редагувань[ред. код]

Панове Igor Yalovecky, Flavius1, ви зараз порушили добру дюжину разів правила Вікіпедії щодо неприпустимості швидких відкотів (ВП:ШВ) і ведення війни редагувань (ВП:ВР). Igor Yalovecky, ви тут ще й були ініціатором. Домовтеся, будьте ласкаві, цивілізовано. Якщо подібні методи доведення своєї точки зору продовжаться, буде застосовано блокування до обох сторін. --VoidWanderer (обговорення) 11:35, 30 серпня 2018 (UTC)

@VoidWanderer: ви можете мене заблокувати, якщо вважаєте, що я порушив правила (хоча я не вважаю так, оскільки на реальний вандалізм реагував, неправомірне застосування ШВ, а також ВП:НДА який з'явився після). Але зупиніть і роз'ясніть користувачу правила, бо (образа вилучена)! --Flavius1 (обговорення) 11:38, 30 серпня 2018 (UTC)
Flavius1, ваші швидкі відкоти і війна редагувань були настільки ж неправомірні, як і дії вашого опонента. Його дії не є ВП:вандалізмом, а тому не можуть так відкуочуватися. Не порушуйте також ВП:НО. --VoidWanderer (обговорення) 11:40, 30 серпня 2018 (UTC)
Як це не вандалізм? А що ж то таке тоді? Добрі наміри? Новина про особу! Відому особу і подобається це чи ні! Я неодноразово новини чіпляв і буду чіпляти. Чому зараз видаляють через упередженість ось цю новину, я не розумію. Хоч хтось пояснить за якими критеріями новина про одного відомого діяча залишається, а про іншого - видаляється? Далі. Ви хіба не бачите скліьки вже правил той порушив? Ви взагалі бачили, що зараз випробовується на міцність та сторінка? Що то за асбурд? Flavius1 (обговорення) 11:45, 30 серпня 2018 (UTC)
Почитайте визначення: ВП:Вандалізм. Знайдете пункт, якому відповідають дії вашого опонента — дайте знати. --VoidWanderer (обговорення) 11:51, 30 серпня 2018 (UTC)
А чи читали ви ВП:ШВ, де написано коли є не порушенням швидкий відкіт, що я і робив? Для відкидання очевидного вандалізму та інших редагувань, де причина є абсолютно очевидною. Абсолютно очевидною була причина (чи ви не бачите??), коли людина через упередженість відкидає новину про смерть людини, яка їй не подобається. Почну з витоків. Для чого сторінка новин? Для того, аби користувачі змогли написати або доповнити існуючу сторінку після актуальної новини про предмет статті. Новини завжди стосуються так чи інакше України. Кобзон відомий Україні не тільки через те, що був народним артистом нашої країни, але ще й через його дії, висловлювання. Масштаб відомості цієї особи очевидний. Чи не так? Стосовно вандалізму - то я міг би сказати, що то був дурний вандалізм, коли була зміна не статей, а новин на пересічні, таким чином доводячи до абсурду всю ситуацію і випробовуючи сторінку на міцність. Flavius1 (обговорення) 12:04, 30 серпня 2018 (UTC)
Уся ця гілка, та сама війна редагувань з кількома учасниками, є очевидним показником того, що «абсолютно очевидної» причини не існує. Для вас «абсолютно очевидно» одне, для опонента — протилежне. А отже, швидкий відкіт використовувати неправомірно.
У вас різне бачення значиомсті новини — оце й все. Обговорюйте. Війна відкотами є порушенням з обох сторін. --VoidWanderer (обговорення) 12:14, 30 серпня 2018 (UTC)
Ви це серйозно? Що обговорювати? Особу про якого новина, чи те, що група людей через упередженість до особи не бажає бачити новину про нього? Що саме? Ви, як адміністратор повинні були уважно, ретельно перевірити з чого все почалося (я вже не кажу про швидкість, мабуть ви один єдиний адміністратор, який це побачив, а інші де були?), пеерсвідчитися для чого сторінка новин, вжити дій щодо осіб, які порушили правила ШВ (вважаєте я теж? окей! Де блокування??????????) і заблокувати принаймні ініціатора, який неправомірно користувався інструментом швидкого відкоту. Ви хоч це бачите?. А потім ви повинні були вжити заходів щодо образ, при чому цілеспрямованих (бачу попередження йому... Та воно йому, як (образа вилучена), бо він вже стільки правил порушив, що й на місяць вистачило би). Але, якщо ви не бачите всього цього...Ну, що ж... Мені шкода, що такі у нас адміністратори ... Я довго вагався чи може щось змінитися у вікі. Ні. Все згнило знизу догори. Мав надію. але бачу марно тут взагалі знаходитися. Бо прийдуть, такі як "мій опонент" та що захоче - то й зробить. Хочешь порушувати - йди порушуй правила! Та скільки хоч. І адміністратори ще по голівоньки погладять, скажуть молодець! Ні, тут мені не місце --Flavius1 (обговорення) 12:25, 30 серпня 2018 (UTC)
По черзі:
 • Питання значимості новини для її додання є завжди дискусійним. У мене немає унікальної лінійки, якою я можу виміряти значимість смерті Кобзона для стрічки новин української Вікі. Тут я можу орієнтуватися лише на наявність чи відсутність консенсусу в спільноті.
 • Щодо порушення правил швидкого відкоту ще побачимо. Імовірно, варто позбавити цієї опції всіх, хто нею зловживав, для цього є спеціальна сторінка Вікіпедія:Заявки на позбавлення прав відкочувача.
 • Щодо образ було попередження користувачу, і було приховання образи. Для повноти картини, образ щодо опонента припустилися і ви, що є невиправданим, навіть якщо ви були вже ображені.
 • Щодо війни редагувань, ви обоє певне заслужили на блокування, але блокування не є самоціллю. Метою будь-яких адміндій є спрямування енергії конфлікту в конструктивне русло. Саме тому я просто підвищив рівень захисту сторінки, щоб учасники конфлікту мали змогу вести тут обговорення.
--VoidWanderer (обговорення) 12:39, 30 серпня 2018 (UTC)

Гра з правилами[ред. код]

Igor Yalovecky, ваші повторювані дії ред.№ 23230689 з витіснення значних новин дрібними у спробі прибрати «незручну» новину є одночасно порушенням ВП:НЕНОВИНИ та ВП:НГП. Уникайте подібних дій, і ведіть дискусію по суті, замість спроб знайти дірку в правилах. --VoidWanderer (обговорення) 11:50, 30 серпня 2018 (UTC)

@VoidWanderer:Ну і яка там була дрібна новина? Мені рюкзаки Авакова чи ці гадалки-знахарки важливіші новини ніж 100 мертвих Кобзонів. І більшості українців також. Я не закликаю до дискусії, гадаю ви і так з цим згодні, але промовчати не зміг:D--Igor Yalovecky (обговорення) 12:12, 30 серпня 2018 (UTC)
Igor Yalovecky, я нічого тут не писав конкретно про єдиного Кобзона. --VoidWanderer (обговорення) 12:16, 30 серпня 2018 (UTC)

Обговорення значимості/важливості новини[ред. код]

 • Новина про смерть Кобзона значима на рівні України, наприклад, зараз це головна новина дня на сайті ТСН, на Сегодня в трійці новин дня, на 24 каналі тема дня. Це три найпопулярніші новинні сайти України. З іншого боку, ця новина не є значима на рівні світу: на рівні світу провідною новиною зараз є похорон Маккейна, а смерть Кобзона не входить навіть до десятки головних новин. Тож новина може бути на Головній, до статті явно буде високий інтерес, хоча це й не тема світової важливості. Узагалі з новинами обговорювати до досягнення консенсусу контрпродуктивно: поки пройде стандартне вікіпедійне тижневе обговорення, новина просто перестане бути актуальною. Дії ж опонентів Кобзона з закриття шаблону останніх новин новішими повідомленнями, про які навіть нема згадок у статтях Вікіпедії, як на мене, деструктивні — NickK (обг.) 14:14, 30 серпня 2018 (UTC)
 • Скажімо так: я допускаю, щоб ця новина була, якщо хтось вважає сттаттю про кобзона пізнавальною для читачів. Хтозна, може в нього цікава біографія. --ASƨɐ 16:27, 30 серпня 2018 (UTC)
 • У нас склалась традиція, що ми у цей шаблон більш-менш рівномірно розміщуємо світові і українські новини. Підтримую НікК, що ця новина не є важливою на світовому рівні. То ж залишається вирішити чи є вона важливою на українському. Якщо виходити із того, що це російський (іноземний) співак, який хоч і народився в Україні але до України має досить опосередкований стосунок, то на мою думку, ця новина не є важливою. Якщо порівнювати із суперечками щодо аналогічних подій із Гіві та Моторолою, то це були новини українського масштабу, бо мали безпосередній стосунок до України. --yakudza 16:31, 30 серпня 2018 (UTC)
 • Стосовно маловідомості. Давайте оперувати не власними судженнями, а фактами. За світ не скажу, хоча статті у 25 мовних розділах самі про нього говорять. Стосовно України — якби Ви до нього не ставились, але говорити що тут він не відомий — видавати бажане за дійсне. Аналіз кількості переглядів сторінки Кобзон Йосип Давидович дає 118 переглядів у середньому на добу і 380 місце серед найчастіше відвідуваних сторінок на Липень 2018. Хочу зауважити, люди читають не лише про тих, кого люблять, але й про тих, кого ненавидять. Українці його можуть не слухати, як співака, але, я думаю, багато чули про його антиукраїнську позицію. --Олег (обговорення) 16:37, 30 серпня 2018 (UTC)
  • І тому його треба популяризувати ще більше на головній сторінці української вікіпедії? Дивні судження... До речі, перегляд сторінок не пов'язаний із популярністю в Україні? Сторінки укрвікі можна переглядати з будь-якої країни. До того ж подивіться статистику за інші місяці. Ані Лорак значно «популярніше»... --N.Português (обговорення) 16:47, 30 серпня 2018 (UTC)
   • Мабуть, у Вас дещо хибне уявлення про цей проект. Це загальнодоступна вільна багатомовна онлайн-енциклопедія, а не популяризація того, чи іншого. Я переважно пишу в україномовному розділі, тому зацікавлений в популяризації саме цього розділу, і мені хотілось би, щоб люди читали тут, а не в будь-якому іншому, особливо в російськомовному — нашому прямому конкуренті, що «відбирає» наших читачів. Можу помилятись, але мені здається, Ви також в цьому зацікавлені. Стосовно Кобзона — це на 99 і 9 в періоді відсотків буде російськомовний розділ. --Олег (обговорення) 17:07, 30 серпня 2018 (UTC) P.S. Якщо я пишу про сифіліс — я популяризую не сифіліс, а знання про нього. --Олег (обговорення) 17:10, 30 серпня 2018 (UTC)
    • Майже. 92% російської, по 3% англійської та української, нехтовно мало рештою мов. Втім, мені значно більш подобається те, щоб про нього читали в нас і дізнавалися, що він підтримує тих, хто веде війну проти України та українського народу, ніж читали б у росіян про те, як він принимает активное участие в организации, сборе и отправке гуманитарной помощи в зону гуманитарного кризиса на востоке УкраиныNickK (обг.) 17:32, 30 серпня 2018 (UTC)
     • У вас наївні уявлення про читачів і інформаційну війну. Ніхто не буде міняти своїх переконань від прочитання російської чи української версії статті. Тут справа в іншому. Будь-яка згадка про особу чи тему в ЗМІ (навіть вікіпедійному) — це її реклама і популяризація. Тому нерозумно в українському сегменті вікі, на головній сторінці, популяризувати Кобзона, радянського співака, який у російсько-українській війні зайняв ворожу українцям позицію. Помер Кобзон, то помер — земля йому пухом (фактично він помер як співак із розвалом СРСР). Кому цікаво про нього, зайде через гугл на відповідну сторінку. Чи навіть з російської вікі. Його смерть — явно не світова новина. І навіть не українська. Його діяльність — явно антиукраїнська. То навіщо на ньому акцентувати увагу? Розумні єгиптяни взагалі стирали зі скрижалів імена своїх ворогів, аби їх забули і вони канули в Лету. Українські ЗМІ, навпаки, постійно підхоплюють інформаційні шлаки з Росії, неухильно слідують російській інформаційній «повєсткє дня» і увіковічнюють навіть комічних персонажів типу Гіви і Мотороли. Тобто, не треба рекламувати російських другорядних і третьорядних персонажів в українській вікі на головній сторінці у часи війни з Росією. Варто торкатися значущих тем і осіб. --N.Português (обговорення) 00:11, 31 серпня 2018 (UTC)
 • Колеги, вже про смерть Кобзона написали поляки diff, французи diff, в англійській немає, більше не дивився, цих двох більш ніж досить. У нас ще немає. Щоправда, існує незмінна категорична позиція: Цим повідомленням про смерть нема чого робити на головній сторінці. Вони незначимі (Igor Yalovecky, 2013). Але серед аргументів вище працюють і сталінські уявлення. Клімкін сказав, що найтяжче знищити сталінізм у свідомості людей, видно, йому про це зарубіжні колеги часто говорять. Досить ганьбитися. Сталін забороняв згадувати Троцького, при Брежнєві у історії не існувало Хрущова. Потрібно знищити залишки сталінізму в уявленнях та нормах поведінки у Вікіпедії. Ви не уявляєте, наскільки це має анахронічний, дикунський вигляд. Соромно за укрвікі. — Юрій Дзядик в) 17:41, 30 серпня 2018 (UTC).
  У цих вікіпедіях для померлих є окремі блоки, тому аналогія невдала. --ASƨɐ 22:47, 30 серпня 2018 (UTC)
  Я про нас. Мені соромно за укрвікі. Виявляється, це не вільна енциклопедія. Це невільна частина брехливої пропагандистської машини. Я в часи СРСР вимикав Кобзона, органічно не виносив його спів. Чи міг подумати, що його смерть висвітить стільки поглядів радянської пропаганди в укрвікі. Тут немає вільного розповсюдження знань, енциклопедично значимої інформації. Гидко, неначе я знову в СРСР. Польська та французька вікі у цьому епізоді не забруднені пропагандою. — Юрій Дзядик в) 06:25; обговорення закрито, перенесено на ВП:КН-Р#сором, 07:01, 31 серпня 2018 (UTC).
  Як скажете) --ASƨɐ 07:23, 31 серпня 2018 (UTC)
  Обговорення на ВП:КН-Р скасовано: можливо, вже не так актуально, чотири новини розміщено. — Юрій Дзядик в) 07:43, 31 серпня 2018 (UTC).
 • Смерть ворога є доброю звісткою. Тож про неї теж можна повідомляти.--Анатолій (обг.) 18:09, 30 серпня 2018 (UTC)
 • Стаття про Кобзона вчора була найпопулярнішою в українській Вікіпедії, у 6 разів більше за найближчого переслідувача Школа (телесеріал, 2018) і в 11 разів більше за Іловайськ. Очевидно, читачу це потрібно — NickK (обг.) 09:38, 31 серпня 2018 (UTC)
  @Igor Yalovecky: Звертаю вашу увагу: фактично Кобзон був дуже цікавий українським читачам. Тож ваше твердження про те, що для кожного українця вона не важлива неправдиве: Кобзоном учора цікавилися в 11 разів більше людей, ніж Іловайськом (який досі на головній) — NickK (обг.) 11:47, 31 серпня 2018 (UTC)
  Новини, як і цікавинки, є не для задоволення інформаційних потреб читачів, а для того, щоб на хайпі підвищити цікавість до статті, щоб її більше читали/дописували. Це та перспектива, з якої треба дивитися на блок новин, на мою думку. Тобто питання стоїть, чи хочемо ми, щоб читачі зосереджувались на читанні-покращуванні статті. --ASƨɐ 11:52, 31 серпня 2018 (UTC)
  Учора статтю про Кобзона прочитали 18 тисяч разів. Така цифра переглядів за день украй рідкісна. У серпні такого ні разу не було: у Спас про Спас, на День незалежності про День незалежності, в день смерті Маккейна про Маккейна, на роковини Іловайська про Іловайськ було менше. Востаннє Місячне затемнення 27 липня 2018 року зібрало 19 тисяч за день у день самого затемнення. Очевидний хайп, і ростуть споріднені теми: стаття Часів Яр (де народився Кобзон) учора була 29-ю за популярністю та мала найвищу відвідуваність за весь час існування, рекорд у статті Баритон. Грубо кажучи, десь 2—3% читачів Вікіпедії вчора цікавилися Кобзоном. Якщо це не хайп, то я не знаю, що тоді хайп — NickK (обг.) 12:04, 31 серпня 2018 (UTC)
  Ти далі говориш про популярність, хоча я ствердив, що недоцільно говорити про популярність. Я думаю, що це можна довести до абсурду й перетворити розділ новин на таблоїд. --ASƨɐ 15:38, 31 серпня 2018 (UTC)
 • Тим не менше серед редакторів є серйозна опозиція цій новині. Це важливіше ніж, що це за слово ви вживаєте. Можемо провести голосування. --Igor Yalovecky (обговорення) 12:06, 31 серпня 2018 (UTC)
  @Igor Yalovecky: Ви можете якось обґрунтувати цю опозицію? Звісно, Кобзон поганий, але й у статті про нього написано, що він поганий, тож ми лише інформуємо читачів. Кобзон надзвичайно цікавий читачам: жодна подія серпня не викликала такого читацького інтересу. Можливо, ви не згодні з формулюванням новини? Запропонуйте тоді інше — NickK (обг.) 12:11, 31 серпня 2018 (UTC)
  Я думаю, що питання цікавий/нецікавий трохи некоректне, бо тоді на головній в англійській постійно мала б бути згадка про xHamster, який там завжди у першій 5-ці переглядів, правильніше буде казати значима чи не значима подія. Як було показано вище ця подія не має світового значення, тому треба вирішити чи є вона значимою у загальноукраїнському масштабі. Як аргументи за те, що Кобзон народився в Україні (хоча дехто вважає, що в СРСР), що він був колись Народним артистом України (з іншого боку Кіркоров теж), що йому поставили пам'ятник ще за життя в Україні. Аргументи проти, що він не має ніякого стосунку до української культури (зауважу, що у нас Вікіпедія українською мовою), практично вся його творча діяльність проходила за межами України. --yakudza 13:20, 31 серпня 2018 (UTC)
  Як на мене золоте формулювання від пана Якудзи:--Alex Blokha (обговорення) 14:26, 31 серпня 2018 (UTC) "Чи має подія світове значення?Якщо ні, то треба вирішити чи є вона значимою у загальноукраїнському масштабі".
  @Yakudza: Порівняння некоректне, оскільки тут очевидний сплеск інтересу через новину, а не стабільна популярність. Якщо, умовно кажучи, завтра закриють сайт xHamster, скоріш за все, ця новина буде достатньо значимою для потрапляння на головну англВікі. Тут же Кобзон, який був у четвертій сотні за відвідуваністю (між Уляною Супрун і, перепрошую, Гітлером — тобто діяч загалом непоганої популярності), вийшов на перше місце з величезним відривом. Подія виділена як новина дня в більшості українських ЗМІ. Більше того, схоже, подія навіть отримала певний світовий розголос: Кобзон зараз є на головній у німецькій, французькій, іспанській і польській Вікіпедіях. Як на мене, це саме й ілюстрація новини національної значимості — NickK (обг.) 14:32, 31 серпня 2018 (UTC)
  @Yakudza: xHamster — не подія, про яку пише купа авторитетних джерел щодня, тому її немає щодня на головній сторінці англомовного розділу. Про смерть Кобзона написала купа україномовних авторитетних джерел, включно з [1] УНІАН, [2] Укрінформ, [3] BBC, [4] Радіо «Свобода» (можу розширити цей список на порядок, якщо висвітлення події в авторитетних джерелах має для Вас значення)… Що на Вашу думку є мірилом значимості? --Олег (обговорення) 15:57, 31 серпня 2018 (UTC)
  У цьому випадку значимість факту означає, що це є головна подія навіть не дня, а скоріше тижня. При чому подія із розряду історичних, таких, що у подальшому можна подати у шаблоні "Основні події дня". Скажімо, смерть Степана Пушика, Маккейна або Захарченка, під такі події однозначно підпадають, бо перший видатний діяч української культури, другий - один із світових лідерів, а третій - лідер відомої в Україні терористичної організації. Кобзон - відомий діяч російської культури, який мав певний стосунок до України. Тобто значимість, як на мене погранична. Якщо б це був якийсь діяч російської культури, який не мав жодного стосунку до України, то якщо він не мав би загальносвітової відомості, безумовно йому не було б місця на першій сторінці. Хоча всі ЗМІ про це й написали б. --yakudza 16:36, 31 серпня 2018 (UTC)
 • Панове, я б не перебільшував вплив головної. Вона дає 50-200 додаткових візитів на день. --Alex Blokha (обговорення) 14:26, 31 серпня 2018 (UTC)

Пропозиція підсумку (31 серпня)[ред. код]

Розміщено чотири новини з 5-ти, запропонованих за 30 серпня. — Юрій Дзядик в) 07:28, 31 серпня 2018 (UTC).

『 』 Вітаю ще раз! Підсумок підбито тут: 3-5. З обмовкою про неможливість збільшити без зміни дизайну.--Yasnodark (обговорення) 13:49, 18 лютого 2019 (UTC)

мікросток DreamsTime.com і Київ[ред. код]

Один із десятків (сотень? тисяч?) мікростоків, далеко не найпопулярніший: DreamsTime.com[en]. І серед інших міст Київ там посів не перше, не друге, а 15-те місце.

Серйозно, значима новина? --VoidWanderer (обговорення) 17:11, 1 вересня 2018 (UTC)

Подивіться серед яких міст він посів 15 місце, і це у світі. А сайт значимий для англвікі і це показник.
Серйозно, значима новина? - Наші вищі посідають 300-400 місця, а наше столиця - 15-е https://www.travelpulse.com/gallery/destinations/the-15-most-photographed-places-in-the-world.html?image=16 .--Yasnodark (обговорення) 12:42, 2 вересня 2018 (UTC)
Насправді це має доволі просте пояснення. На фотостоках трійка найактивніших країн за кількістю фотографів виглядає так: США, Росія, Україна, далі кілька азійських країн на кшталт Таїланду. Звісно, точно залежить від фотостока, але загалом українці там дуже активні, як і на всіх інших платформах, що приваблюють фрілансерів. Тобто Київ 15-й через те, що в Києві багато фотографів, а не через те, що там багато туристів. Десь із тих же причин на Вікісховищі надзвичайно багато фото України (щось під мільйон) — NickK (обг.) 09:47, 3 вересня 2018 (UTC)

Акції протесту з вимогою відставки генпрокурора Юрія Луценка[ред. код]

Чи є це настільки значимою подією навіть у національному масштабі, щоб писати про неї на Головній?

 • Акція доволі малочисельна: кількість учасників оцінюється в 200 або просто кілька сотень. Це не настільки масова акція, щоб стати новиною дня.
 • Акція політична: організаторами називають поілітичні акції та рухи: «Свобода», «Рух Нових сил», «С14», «Традиція і порядок», «Національний корпус».
 • Акція не висвітлена у Вікіпедії: окрема стаття про акцію незначима (в Києві регулярно відбуваються акції політичних сил з кількома сотнями учасників з вимогами відставки того чи іншого посадовця), для статті про Луценка це максимум рядок (у статті вже описана критика його діяльності різними політиками), стаття про Тумгоєва має сумнівну значимість.

У підсумку маємо політичну акцію, яка навряд чи ввійде в історію. Пропоную не розміщувати таку інформацію на Головній сторінці — NickK (обг.) 09:14, 18 вересня 2018 (UTC)

Можливо варто виробити більш чіткі критерії для цього шаблону. На мій суб'єктивний погляд, ця подія має навіть більшу вагу ніж "Компанія IKEA заявила про вихід на український ринок", і про вихід ІКЕА на український ринок теж нема статті. --yakudza 10:00, 18 вересня 2018 (UTC)
Так, і IKEA теж потрібно було б прибрати з цього шаблону — NickK (обг.) 12:41, 18 вересня 2018 (UTC)

Зображення з рос. мовою[ред. код]

@Dzyadyk: На біса нам на головній зображення росмовним підписом? --Igor Yalovecky (обговорення) 04:22, 22 вересня 2018 (UTC)

актуальність плакату з двоголовим птахом[ред. код]

Конкурс антивоєнних плакатів був у березні 2014 року. Тоді одним з головних аргументів диверсантів та сепаратистів, щоб набрати прихильників, була начебто загроза для російської мови, відміна Закону Ківалова-Колесніченка. Потрібно було спростувати цей аргумент. Так, Львів якийсь день говорив російською. Якби не демонстрація толерантності та миролюбності, Новоросія могла бути по Дніпро. Можливо, тому і напис російською.

Я бачив плакати цього антивоєнного конкурсу на Хрещатику, неподалік від свічки за Сашка Білого. Сильне враження! У 2014 ці плакати об'їхали чи не всю Україну (крім окупованої частини).

Можливо, є варіанти з написом українською мовою, але у Сховищі ця авторка розмістила лише одну роботу, див. Special:CentralAuth/Olena Korogod, про інших не знаю, гадаю, що нічого вільного немає. Я зробив переклад тексту на три мови (з оригіналу): Більша частина народу ненавидить війну та молить про мир. Лише деякі, чиє підле благополуччя залежить від народного горя, бажають війни. Еразм Ротердамський. Жалоба миру (Querela Pacis), 1517.

Зараз, напередодні виборів, ці слова не менш актуальні, ніж 2014 року. Двоглавого войовничого орла ми знаємо. Дволикі птахи є і в Україні, може я помиляюся, деякі з впливових політиків та олігархів, без прізвищ, щоб не було судових позовів.

Причому справжніх миротворців мажуть дьогтем. Правда завжди перша жертва війни. На Вікіпедію найбільша надія, що тут можлива правда про нас, про Україну. І те, що в укрвікі вже десь півроку дивні і незрозумілі конфлікти, часом якийсь сюрреалізм, то неначе і тут почалася чужинська спецоперація, спецпрокурора Мюллера не вистачає.

Нехай цей плакат тиждень побуде. Він розкриває очі. Може, двоголові дволикі подохнуть, як усі їх пізнають.

Юрій Дзядик в) 08:35, 22 вересня 2018 (UTC).

Тема «Корупція в Україні» має завжди бути у першому рядку, першою чи другою[ред. код]

Корупція в Україні — одна з двох найголовніших для України тем, до 2014 року (тобто до війни) — найголовніша. На цій війні вбивають ще більш підступно, наприклад Галущенко Андрій Вікторович («Ендрю»), Мандзик Віктор Сергійович («Панчер»). До того ж ряду, як на мене, належать Кузьмін Дмитро Володимирович («Миротворець»), Пічул Микола Миколайович («Студент»). Отже, тема «Корупція в Україні» має бути постійно у першому рядку на Головній сторінці Вікіпедії, першою чи другою, ніколи не третьою.

З тем про корупцію в Україні чи не найважливішою є Корупція в СБУ. Найгарячіша сьогодні це Семочко Сергій Олексійович, трохи призабута Демчина Павло Володимирович.

Юрій Дзядик в) 10:18, 8 жовтня 2018 (UTC).

Ні, першим у рядку повинні бути: Перенаселення Землі, Екологічна криза, Вичерпання факторів виробництва, Забруднення космосу, Проблеми руйнування екосистем тощо.--『 』 Обг. 20:11, 15 жовтня 2018 (UTC)
Пам'ятаю, колись мені мама казала, що не любить чоловіків, які готові займатись проблеми негрів в Африці, а вдома цвях забити не можуть. Отже, думай глобально, а роби локально. Наприклад, із проблемою екології в корумпованій країні боротись майже не можливо. --195.238.92.246 11:12, 16 листопада 2018 (UTC)
А в англомовній Вікіпедії має бути на першому місці тема Корупція в Англії? Давайте не будемо перетворювати україномовний розділ на містечковий проект. Боротьба з корупцією в Україні, чи будь-де — благородна справа, але всьому має бути своє місце. --Олег (обговорення) 16:14, 4 грудня 2018 (UTC)

Маркус Байєр[ред. код]

@Igor Yalovecky: «триразовий чемпіон світу» — малозначимий тут?! я не хотів тут ставити спочатку, але побачив, що статті нема, тому запропонував у Шаблон:Необхідні статті, але подумав, що буде тут доцільно, адже червоне посилання тут багато активних редакторів побачать і хтось швидко створить статтю.

Для нас дуже значимі події: «Міжпланетна станція OSIRIS-REx досягла астероїда Бенну», «Катар оголосив, що вийде з ОПЕК з 1 січня 2019 року»? ) --Сергій Липко (обговорення) 09:24, 5 грудня 2018 (UTC)

@Сергій Липко:

 1. В новини на першу сторінку через бажання, щоб хтось зробив статтю ставити не можна.
 2. Про дослідження астероїдів - це досить цікава тема, як на мене. Втім впевнений, що зі мною погодиться достатньо багато користувачів. Вихід Катару з ОПЕК може мати значення для України, бо це впливає на ціни на газ і нафту, що відбивається на купівельній спроможності Росії, але якщо ви з цим не згодні, то можете зауважити про це користувачу, який поставив новину.
 3. Дійсно, триразових чемпіонів навіть тільки в боксі дуже багато. Якби це була якась легенда, то інша оцінка була б.

--Igor Yalovecky (обговорення) 14:30, 5 грудня 2018 (UTC)

Взагалі я хотів видалити одну новину, бо їх вже 5. Але придивився, і... нема що видаляти, бо усі вони значимі. Узагалі я думаю, що потрібно зробити це як в ангвікі (включно з оформленням). Де новина на головну обирається консенсусом + можлива підправка новини. Але сумніваюсь, що у нас це вийде через малоактивність. --『 』 Обг. 20:55, 5 грудня 2018 (UTC)
@AlexKozur: я давно за це ратую, більшість за, проблема лише в том що ніхто цього не робить(або не доводить до кінця я десь робив чернетки), створюй сторінки,які, я реально підтримаю по максимум. Це те що реально нам дуже потрібнно. З повагою --UkrainianCossack (обговорення) 17:36, 8 грудня 2018 (UTC)
@UkrainianCossack: як я пам'ятаю, то проблема в дизайні головної сторінки. При різних розширеннях екрану головна, то перекособочена сильно, то має зображення, що вилазять--『 』 Обг. 17:39, 8 грудня 2018 (UTC)
@AlexKozur: То вигаданна проблема. Там змінити текст посилання лишень. Почни я підтримаю!=) --UkrainianCossack (обговорення) 18:16, 8 грудня 2018 (UTC)
лише за розширення блоку новин, включно з блоком актуальні події та нещодавно померлі як це в англвікі. --『 』 Обг. 18:26, 8 грудня 2018 (UTC)
@AlexKozur: Трохи не зрозумів, але я теж за розширення--UkrainianCossack (обговорення) 20:32, 10 грудня 2018 (UTC)

Навіщо на головній сторінці новина про Чумака І Гриценко? Це дійсно важливо?[ред. код]

Чумак не мав жодних шансів. Імовірно це був технічний кандидат. Це новина має серйозну значимість? --Igor Yalovecky (обговорення) 16:53, 11 грудня 2018 (UTC)

+1 Неважлива видалити.--UkrainianCossack (обговорення) 17:32, 11 грудня 2018 (UTC)
+1 Таких новин буде ще багато і на те, щоб бути однією з кількох головних — вони не тягнуть. --ReAlв.о. 09:25, 12 грудня 2018 (UTC)

Завівся вандал у новинах[ред. код]

@Aced:@Alex Khimich:@AlexKozur:@Amakuha:@Antanana:@Atoly:@Basio:@Brunei:@Deineka:@DixonD:@Fessor:@Geohem:@Goo3:@Green Zero:@Helixitta:@IgorTurzh:@Kholodovsky:@Krupolskiy Anonim:@Krystofer:@LeonNef:@Leonst:@Lystopad:@MaryankoD:@Mcoffsky:@Mr.Rosewater:@NickK:@Nina Shenturk:@Olmi:@Piramidion:@RLuts:@Sergento:@SteveR:@VictorAnyakin:@Visem:@VoidWanderer:@Yakudza:@YarikUkraine:@Ykvach:@Анатолій Мітюшин:@Андрій Гриценко:@Вальдимар:@ДмитрОст:@Нестеренко Оля:@Стефанко1982:

Вандалізм прошу виконати адміндії згідно правил https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BF%D0%B5%D1%86%D1%96%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B0:%D0%92%D0%BD%D0%B5%D1%81%D0%BE%D0%BA/%D0%A6%D0%B5%D0%BB%D1%83%D1%8E_%D0%B2_%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D0%BA


2.1.3. У випадку навмисного й цілеспрямованого вандалізму (у тому числі вандалізму, здійснюваного в рамках тієї або іншої політичної або суспільної кампанії) блокування здійснюється без попередження. --UkrainianCossack (обговорення) 12:04, 24 Lzre. pf kлютого 2019 (UTC)

Дякую за допомогу!=) @Basio:--UkrainianCossack (обговорення) 12:32, 24 лютого 2019 (UTC)

Відповідальний діалог бізнесу та політиків[ред. код]

Зустріч з кандидатами у Президенти - найважливіша подія для України

У Києві з 10:00 до 16:00 за участі кандидатів у президенти в готелі Premier Palace Hotel відбувається форум «Відповідальний діалог бізнесу та політиків», який транслює перший канал Суспільного радіо, online-трансляція:

Організатором форуму є Національна бізнес-коаліція, яка об’єднала 73 бізнес-асоціації та 35 тис. підприємств з усієї країни.

Протягом жовтня 2018 – лютого 2019 учасники коаліції сформували, 7 лютого презентували виборчим штабам кандидатів Порядок денний, який необхідно втілити для покращення умов ведення бізнесу, детінізації та зростання економіки.

Прошу контраргументи про незначимість.

Юрій Дзядик в) 12:50, 4 березня 2019 (UTC).

 • Symbol oppose vote.svg Проти будь-який форум не є важливою подією, якщо це не форум з НЛО, вікі не афіша, плюс я ніколи не бачив посилань з головної на Ютуб, тому вважаю це рекламою Ютуба=). П.С. ШВ виконаний неправильно, і взагалі кращий стиль новин такий як в англвікі: номінація → затвердження → публікація. --『 』 Обг. 13:30, 4 березня 2019 (UTC)

Не так, форуми YES, Давос щороку на Головній. Тут кандидати у Президенти, їх представники — майбутні керівники України. Інформація життєво важлива для кожного з десятків мільйонів виборців.

Модератор Дмитро Тузов, ведучий Роман Коляда.

Юрій Дзядик в) 14:00, 4 березня 2019 (UTC).

З кандидатів лише Гриценко, - більше нікого. --Geohem 17:56, 4 березня 2019 (UTC)

про антикультуру[ред. код]

Вилучив: абсолютно незначимо, не уявляю, якому читачу укрвікі це може бути цікаво. Повернув Alex Blokha з коментарем: Багатьом. Дуже багатьом. Культовий гурт.

Подивився, що ж це за гурт. Чи не найвідоміший скандальний кліп Smack My Bitch Up[en] англ. «Вколи мені героїн». Скандальний: груба лексика, мізогінія, насилля тощо. Відеокліп був заборонений більшістю музичних каналів.

Вибачте, не уявляю, що антикультура: наркоманія, насильство, самогубство це те, що потрібно на Головній. Тоді вже недалеко до порнографії, там теж є культові у певному колі актори та акторки.

Вилучаю ще раз.

Юрій Дзядик в) 20:26, 4 березня 2019 (UTC).

 • може все-таки подумаємо щодо номінації в кандидати новин? Щодо померлі, то в мене взагалі змінилась думка, не вважаю, що це потрібно детально розписувати на сторінці новини. Он в англвікі краще і компактніше --『 』 Обг. 06:03, 5 березня 2019 (UTC)
 • @Dimon2711, Igor Yalovecky та AlexKozur: Тут обговорення, наче консенсус щодо diff, не таблоїд. Цікаві й інші думки diff. — Юрій Дзядик в) 11:18, 7 березня 2019 (UTC).
  Моя пропозиція така: встановити захист на редагування шаблону останні новини для неадмінів та створити ВП:Запити на новини, де щодня (або частіше, але не рідше точно) адмсіністратор заноситиме деякі новини в цей шаблон. Щодо померлих, то якщо помре Ліна Костенко, Путін чи Леонардо Дікапріо, то ця новина повинна бути на головній, бо це надвідомі люди.--DiMon2711 11:47, 7 березня 2019 (UTC)
  Смерть Леонардо Дікапріо немає жодного впливу на Україну та українську націю, тому не певен, що ця новина потрібна. --Igor Yalovecky (обговорення) 12:24, 7 березня 2019 (UTC)
  Смерть Лагерфельда ж була на головній--DiMon2711 12:28, 7 березня 2019 (UTC)
 • Вона хоча б було одна, а тут дві смерті якихось людей чия значимість для України майже нульова. --Igor Yalovecky (обговорення) 12:38, 7 березня 2019 (UTC)
Дивимося статистику переглядів за 4 березня. Люк Перрі та Кіт Флінт у 3-ці найвідвідуваніших статей укрвікі. Альбом The Fat of the Land був на перших місцях у чартах понад десятка країн. Я не знав цих прізвищ до сьогодні, не бачив жодного фільму з Перрі і ніколи не слухав Prodigy. Але виглядає, що @Igor Yalovecky: (якихось людей чия значимість для України майже нульова) та @Dzyadyk: (абсолютно незначимо, не уявляю, якому читачу укрвікі це може бути цікаво) без вагомих підстав намагаються нав'язувати свої смаки чи переконання --Ілля (обговорення) 10:59, 9 березня 2019 (UTC)
@Ilya та Alex Blokha: (7 березня). Так і я про те саме, задля відвідуваності вже недалеко до порнографії (20:26, 4 березня). Яків Зайко з гіркотою говорив мені, що Голос громадянина майже не купують, попит на газети, у яких хоча би на останній сторінці гола дівчина. — Юрій Дзядик в) 12:39, 9 березня 2019 (UTC).
Частковий підсумок обговорення

Спершу коментар від мене як від звичайного користувача: @Igor Yalovecky: та @Dzyadyk: хочу вам заперечити про нульову значимість та антикультуру. Я виріс на музиці Продиджі і вона мені і зараз подобається, але я не став наркоманом, хуліганом чи іншим антисоціальним елементом. Може тому, що я дивився «Беверлі Гілз» як і всі підлітки мого покоління. Тому обидві новини для мене важливі і сумні.

Тепер до адмінства:

 • @Igor Yalovecky: та @Dimon2711: ви перегнули палицю у війні редагувань. Ще один відкіт і буде блокування.
 • Згідно з правилом ВП:КОНС, для того, щоб новина була підтримана відносним консенсусом спільноти. Оскільки консенсусу немає, новини не варто виставляти на Головну. --Стефанко1982 (обговорення) 16:20, 7 березня 2019 (UTC)
 • @Стефанко1982: перейменував на "частковий підсумок", бо так Ви і не сказали нічого щодо запитів на новини. Чи згодні Ви з такою пропозицією чи ні? Якщо так, то прошу зробити все так, як потребує пропозиція (захистити шаблон і створити сторінку запитів). Щодо ВР, то, наскільки я знаю, спочатку повинне бути попередження (в Ігоря були, а в мене ні) перед блокуванням, але це вже неважливо. Дякую, що хоч хтось розняв нас, бо це могло ще довго продовжуватися. Але, імхо, це важливі події, бо усі дивилися Беверлі-Гіллз та слухали The Prodigy і ці теми зараз досить актуальні.--DiMon2711 16:27, 7 березня 2019 (UTC)
я сьогодні не буду мати доступу до інтернету до год 22 . Потім відповім.--Стефанко1982 (обговорення) 16:56, 7 березня 2019 (UTC)
особисто я не маю нічого проти наповнення колонки новин адміністраторами через ВП:Запити на новини і можу взяти на себе відповідальність. Це допоможе уникнути війн редагувань. Але на даному етапі не можу самовільно прийняти таке рішення, без обговорення та підтримки спільноти. Варто обговорити це у Кнайпі. Передбачаю та боюся, що не буде одностайної підтримки спільноти.--Стефанко1982 (обговорення) 20:22, 7 березня 2019 (UTC)
Статтю про Кіта в той день відвідали 7 тис. разів. Це - половина від відвідування головної сторінки вікі і в 2 рази більше, ніж відвідування статті Україна. --Alex Blokha (обговорення) 21:08, 7 березня 2019 (UTC)
@Ilya:, @Alex Blokha:: Ваші аргумент відвідуваності - хибний, бо відвідуваність сторінки не можна напряму пов'язувати з переходами з головної, бо середній відвідувач головної відрізняється від середнього відвідувача інтернета. --Igor Yalovecky (обговорення) 11:39, 9 березня 2019 (UTC)
@Ilya, Alex Blokha та Igor Yalovecky: відповідь вже є #attendance, щоб не дублювати. — Юрій Дзядик в) 14:44, 10 березня 2019 (UTC).
@Dzyadyk: в мене з'явилася ідея, зробити як в енвікі. Знизу додати наступне:

Нещодавно загинули: Люк Перрі, Кіт Флінт.

Імхо, так буде краще. Дайте відповідь і я залежно від неї додам це чи ні.--DiMon2711 12:48, 9 березня 2019 (UTC)
@Dimon2711: Дякую за хорошу пропозицію. Мені подобаєтся оформлення англійської сторінки. Звісно, потрібно "Нещодавно померли:", а не "загинули". Залишається головне питання: кого варто згадувати у цьому рядку, кого ні, кого навіть вшановувати згадкою у головних новинах. Підтримую, з невеликими модифікаціями, процедуру, яку нижче запропонував Стефанко1982 (там мене чомусь не пінганули, я пізно побачив). — Юрій Дзядик в) 19:29, 10 березня 2019 (UTC).

Про захист сторінки та створення запитів на новини[ред. код]

@Стефанко1982: Виокремлюю, бо те, що вище не повністю стосується запитів на новини. Кнайпа надто забита купою обговорень, тож це краще робити тут. Пінгаю активних адмінів та кількох користувачів, які перші прийдуть в голову @Mcoffsky, NickK, AlexKozur, Ahonc, Alex Khimich, Maxim Gavrilyuk, Yasnodark, Piramidion, YarikUkraine, Ата та Basio:. Також це потрібно додати в загальне оголошення. Пропозиція наступна: встановити захист на редагування шаблону останні новини для неадмінів та створити ВП:Запити на новини, де щодня (або частіше, але не рідше точно) адмсіністратор заноситиме деякі новини в цей шаблон. Чекаю на зауваження.--DiMon2711 21:24, 7 березня 2019 (UTC)

Новини про померлих осіб.
 • Пропоную також доповнити правило - «Серед новин на головній не розміщують інформацію про померлих осіб». Варто зробити як в Англвікі - додати строку «Нещодавно померли» з можливістю додавати до 5 прізвищ. У сучасному форматі у нас безпосередньо у новинах дуже часто про смерть відомих людей. --Maxim Gavrilyuk (обговорення) 19:17, 9 березня 2019 (UTC)

Symbol support vote.svg За--『 』 Обг. 19:40, 9 березня 2019 (UTC)

Symbol support vote.svg За, бо сам це пропонував у розділі вище, але ніхто не відреагував--DiMon2711 21:49, 9 березня 2019 (UTC)

Symbol oppose vote.svg Проти, бо окремі люди цього варті.--Yasnodark (обговорення) 14:46, 10 березня 2019 (UTC)

у якому сенсі? --『 』 Обг. 19:18, 10 березня 2019 (UTC)
Якщо помре Порошенко чи Тимошенко, чи Зеломойський. Така новина може мати право бути на головній в основному блоку новин. Тобто, зазвичай ні, але у разі надзвичайної важливості, то так. --Igor Yalovecky (обговорення) 06:51, 11 березня 2019 (UTC)
Мені здається, що згадування можливе в основному блоці лише або у іншій новині (наприклад, літак Боїнг 767 потерпів авіакатастрофи поруч з містом Лос-Анджелес виконуючи рейс № 2 із Нью-Йорка до Лос-Анджелесу. Загинуло 197 осіб, серед яких був президент Лапландії Іваненко Іван), або коли є окрема стаття (Убивство Сильвії Лайкенс).--DiMon2711 20:21, 16 березня 2019 (UTC)

Про особливий порядок редагування шаблону «Останні новини»[ред. код]

Спочатку зауваження щодо деяких пропозицій у розділі #Про захист сторінки та створення запитів на новини

 • Пропозиція. Встановити захист на редагування шаблону останні новини для неадмінів
  • Критика. Активні адміністратори Вікіпедії чи не щодня ставатимуть об'єктом шаленого тиску зацікавлених осіб чи організацій. Від погроз до спроб підкупу. Навіть зараз інколи це буває відкрито інвікі (на щастя, не в укрвікі), частіше офлайн. Це руйнує ідею Вікіпедії як вільної енциклопедії. Тиск неможливий на спільноту. Отже, захист для неадмінів неприйнятний.
 • Пропозиція. Якщо немає заперечень протягом декількох годин (можна взяти за стандарт, наприклад, 6 год) ...
  • Критика. Не кожна новина може чекати 6 год
 • Пропозиція. ... або адміністратор вирішує про доцільність на основі голосування
  • Критика. Нечітко. 1/2+ (абсолютна більшість), 2/3, 3/4. І що тут вирішувати?
 • Пропозиція. новина повинна мати основну статтю та бути висвітленою в ній (ми анонсуємо статтю, а не новину)

Тому потрібно ввести особливий порядок редагування шаблону. Можливо, десь такі основні положення

 • Закрити редагування для неавтопідтверджених diff.
 • Персональні дозволи. Білі списки незареєстрованих користувачів, яким дозволено редагування
 • Персональні обмеження. Сірі списки користувачів, яким заборонено скасування правок
 • Персональні обмеження. Чорні списки користувачів, яким заборонено редагування
 • Заборонено немотивоване неконсенсусне скасування правок
 • При першому порушенні - попередження про особливий статус сторінки, при наступному - блокування
 • Для розв'язання конфліктних ситуацій залучаються посередники та миротворці
 • Консенсусне рішення усієї спільноти виконується будь-яким адміністратором

Вітаються усі зауваження та інші пропозиції.

Юрій Дзядик в) 22:22, 10 березня 2019 (UTC).

При першому порушенні - попередження про особливий статус сторінки, при наступному - блокування А для чого тоді ПО? ПО може бути тимчасове. Хоча блокування, наче, скоро буде для однієї сторінки.
Новина повинна бути підтверджена АД. І все. - не можу не прокоментувати це цитуванням із рекомендацій до шаблону "переконайтеся, що посилання (особливо це стосується ключових посилань, що виділені жирним) ведуть на статті, в яких уже міститься інформація, що має бути анонсована;".
Персональні дозволи. Білі списки незареєстрованих користувачів, яким дозволено редагування не розумію яким чином? Шаблон не матиме повний захист, а тому усі автопідтверджені матимуть доступ до шаблону. Хоча на мою думку краще починати з патрульних, а не з автопідтверджених. --『 』 Обг. 13:28, 23 березня 2019 (UTC)
Обмежити доступ непатрульним можна фільтром, але, імхо, можна і для автопатрульних.--DiMon2711 13:35, 23 березня 2019 (UTC)

щодо новини[ред. код]

@Dgho та PsichoPuzo: обговоріть Вашу новину тут і без скасувань та воєн редагувань--DiMon2711 20:22, 19 квітня 2019 (UTC)

Проблема оформлення блоку новин згідно з рекомендацій[ред. код]

 • В Україні проходить другий тур Виборів Президента. Явка виборців на 11 годину становить 18,13% - не знайдено в статті анонсовану інформацію. Вікіпедія:Поточні події/Останні новини.
 • Більше 150 життів забрали вибухи у церквах та готелях Шрі-Ланки - не знайдено в статті анонсовану інформацію. Не оформлено в Вікіпедія:Поточні події/Останні новини.
 • Росія заборонила поставки вугілля, нафти та нафтопродуктів в Україну із 1 червня - немає посилань на статтю з анонсованою інформацією.
 • Окружний адміністративний суд міста Києва визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку - не знайдено в статті анонсовано інформацію.
 • Також блок містив шість новин, коли заявлено три-п'ять

Для чого нам потрібен розділ «Останні новини», якщо читачі не можуть прочитати деталі щодо новин? --『 』 Обг. 13:38, 21 квітня 2019 (UTC)

Петиція[ред. код]

Прибрав новину петицію з Головної. Сам факт того, що в Україні є 37 тисяч активних громадян, які не підтримують Зеленського, не є новиною. Сама по собі петиція без реакції на нею не є значимою подією: а реакція від Зе команди свідчить, що жодних змістовних наслідків не буде — NickK (обг.) 06:26, 24 травня 2019 (UTC)

Згідний. Ця новина більше схожа на рекламу петиції. І значимості для Вікіпедії немає.--Стефанко1982 (обговорення) 06:35, 24 травня 2019 (UTC)
 • Але вона ще й рекордна, жодна петиція стільки голосів не збирала, думаю варта на існування.--Бровар (обговорення) 13:41, 24 травня 2019 (UTC)
  Бо в Порошенка петиції закривали швидко після досягнення 25 тисяч, а в Зеленського залишили висіти — NickK (обг.) 16:27, 24 травня 2019 (UTC)
 • Там є петиції до 38 тисяч, просто жодна не збирала стільки за один день.--Бровар (обговорення) 16:49, 24 травня 2019 (UTC)

Ситуативний центр[ред. код]

@Yakudza: Чи маємо ми джерело, що цей центр демонтований саме 28 травня? Мені здається, що за логікою речей він мав би бути демонтований не пізніше інавгурації Зеленського, тобто якнайпізніше 19 травня — NickK (обг.) 08:59, 31 травня 2019 (UTC)

За браком джерела не маю іншого виходу, ніж поставити {{fact}}. Це погано, але альтернативи не бачу — NickK (обг.) 13:26, 31 травня 2019 (UTC)

Диверсія[ред. код]

@Dgho: А чому ви видалили новину? Ось, уся перша сторінка посилань їй присвячена? --Igor Yalovecky (обговорення) 10:06, 6 червня 2019 (UTC)

Тому що це вже нижче плінтуса.--Dgho (обговорення) 10:30, 6 червня 2019 (UTC)
Amakuha вітаю! Прошу вас, як останнього активного на сусідній сторінці адміна, припинити вандальні дії користувача, спрямовані на прибрання важливої новини. До появи цього користувача в укрвікі неодноразово додав подібні важливі новини з відсутньою ключовою статтею і це стимулювало появу статті. Він чіпляється якісь сумнівнівні формальності (тим більш не про це написані) замість того, щоб не заважати появі в укрвікі актуальної і надважливої статті про вбитого журналіста-розслідувача, про якого гуде країна. І навіть, якщо статті не буде - це не робить новину менш важливої. Цей розділ присвячений перш за все новинам, а не статтям про них. Вадим Комаров заслуговує на те, щоб новина про нього була.--Yasnodark (обговорення) 15:09, 21 червня 2019 (UTC)
ви хоч шапку шаблона читали? Вандали також раніше вандалили але це не дозволяє їм продовжувати свою діяльність--DiMon2711 15:14, 21 червня 2019 (UTC)
Я бачу вам пофігу на сенс вікіпедії та її наповненння, без року тиждень та вам аби якусь карлючку блюсти, яку не ви приймали.
я дуже радий, що ви написали список чергової маячні. Що мені з ним робити? І не треба плодити обговорень--DiMon2711 15:39, 21 червня 2019 (UTC)
Я не вам його писав, а тому до кого звертався. І це не маячня (образа вилучена), а статті про відомого загиблго від нападу журналіста, що свідчать про резонансність події.--Yasnodark (обговорення) 15:43, 21 червня 2019 (UTC)
Yakudza прошу приділити дещицю часу і прояснити, чи має право резонансна новина про вбивство журналіста Комарова бути у шаблоні "Останніх новин" і посприяти написанню статті на тему, як вже неодноразово траплялося? Чи краще, щоб у не було не лише статті про надрезонансну подію, а навіть новини про неї.--Yasnodark (обговорення) 15:43, 21 червня 2019 (UTC)
це називається ВП:ТАТО. Вам же ж пояснив @VoidWanderer:. Як не подобається, обговоріть, а не пінгайте пів спільноти--DiMon2711 15:45, 21 червня 2019 (UTC)
Мені треба роз'яснення від тих людей, що є дійсно авторитетними для мене у вікіспільноті (і думку яких мені цікаво дізнатися), а не ваших знайомих. Самі нащо знову пінгуєте людину, що вже і так висловила думку? --Yasnodark (обговорення) 15:50, 21 червня 2019 (UTC)
бо ви порушуєте правила. Он для декого взагалі ніхто не є авторитетом, йому нікого не слухати? вандалити? спамити? І якщо ви оскаржуєте дії користувача - його треба пінгувати, інакше це "обговорення за спиною". Більше з вами розмовляти не збираюсь. Прощавайте!--DiMon2711 15:55, 21 червня 2019 (UTC)
Це ви про себе? Не ви ті правила приймали і чудово знаю, як нереально змінити бодай щось прийняте бозна-кола часто за одноголосних голосувань декількома людьми, які навіть не уявлили, як складно буде прийняті ними тези згодом змінити.
Нічого я не порушую: я керуюся офіційним правилом, запровадженим Джиммі Вейлзом.
І процитую вам офіційне правило, про яке ви так любите забувати: Вікіпедія:Ігноруйте всі правила

Якщо правила заважають вам покращувати чи підтримувати якість Вікіпедії, сміливо ігноруйте їх.[1]. Це саме той випадок - заважають. Прощавайте і так витратив на вас купу часу.--Yasnodark (обговорення) 16:09, 21 червня 2019 (UTC)

Мурсі[ред. код]

@Dgho: Чим пан Мурсі заслужив бути на головній? Може варто розширити новину, щоб це стало зрозуміло. --Igor Yalovecky (обговорення) 19:30, 17 червня 2019 (UTC)

Це відлуння революційних подій, що відбувалися 2012-13 рр. Для тих, хто слідкував, подія непересічна. Як розширити в такому лаконічному форматі, не уявляю. На головній арабської вікі теж є.--Dgho (обговорення) 19:42, 17 червня 2019 (UTC)

У новинах[ред. код]

Чемпіонат світу з крикету 2019. Дякуємо! 87.140.111.165 08:08, 18 червня 2019 (UTC)

Дякую! 80.153.196.239 07:54, 25 червня 2019 (UTC)

Некрополіс[ред. код]

Кожен день хтось помирає, і от сьогодні також. Є пропозиція зробити графу зі смертями як в англвікі.--『 』 Обг. 20:29, 1 серпня 2019 (UTC)

Згоден, таке є в багатьох мовних розділах (Траурні події).--Yasnodark (обговорення) 13:56, 5 серпня 2019 (UTC)

Питання[ред. код]

NickK Як зробити посилання на російськомовні статті з вікіновин:

https://ru.wikinews.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F:%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82%D1%8B_%D0%B2_%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B8_(2019) . Схоже у вікіпедії їм таке створювати вже не дають. А нам було б доречно порекомендувати створення статті Протести у Російській Федерації 2019 і дати про це новину варто.--Yasnodark (обговорення) 13:56, 5 серпня 2019 (UTC)

Примітка: Для написання цієї статті потрібні передумови і причини. Бо без цього це буде порушення ВП:НЕНОВИНИ. --『 』 Обг. 15:13, 5 серпня 2019 (UTC)

Питання 2: чи був рекорд і який[ред. код]

NickK наскільки я зрозумів, то рекорд полягав у подоланій відстані вплав особою з обмеженими можливостями. Тобто 62 кілометри. --Yasnodark (обговорення) 14:05, 5 серпня 2019 (UTC)

До речі, по Шляхову: певно він вигравав якийсь юніорський чемпіонат, бо поки так і не знайшов підвердження чемпіонства Європи. Наші ЗМІ - схоже — ще ті фейкомети.--Yasnodark (обговорення) 14:05, 5 серпня 2019 (UTC)
@Yasnodark: Власне, це те, про що я й писав: якщо про новину написали лише другорядні українські ЗМІ, скоріш за все, вона незначима. Я не знаходжу жодної іншомовної публікації про цей рекорд, тож підозрюю, що визнаного рекорду немає — NickK (обг.) 14:32, 5 серпня 2019 (UTC)
NickK в тому то і справа, що не другорядні. Я на кількох центральних каналах бачив його інтерв'ю, де він казав, що встановив рекорд саме через течію, бо саме тому був змушений плавати гаком. Якщо б не течія, то рекорду за відстанню б не було. І там чітко казали, що перетнув, тож не знаю, чому на схемі графік не завершено. А французькою пошук теж нічого не дає?--Yasnodark (обговорення) 14:37, 5 серпня 2019 (UTC)
усе просто, йому не дали рекордний сертифікат. Поки я його не бачив, та й в реєстр він не потрапив, можливо пізніше щось вирішать. А рекорд якраз в переплиті Ла-Манш, був би цей канал дуже добрим для людей, то кожен його вже переплив б. Він сам у ФБ написав, що повернувся до англійського порту через сильну течію. --『 』 Обг. 15:11, 5 серпня 2019 (UTC)
@Yasnodark: Якщо ви уважніше почитаєте новини або власне ФБ самого Олега, буде зрозуміло, що до французького берега він так і не доплив, а отже Ла-Манш не переплив. При цьому паралімпійці вже перепливали Ла-Манш, зокрема, паралізований на обидві ноги en:John Maclean (sportsperson)NickK (обг.) 15:13, 5 серпня 2019 (UTC)
 1. Це правило було впроваджено засновником Вікіпедії Джимбо Вейлзом, що видно з таких сторінок [5], [6]