Обговорення шаблону:Перспективні технології

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
CC-logo.svg

Ця стаття містить текст, перекладений зі статті «Template:Emerging technologies» англійської Вікіпедії.

Icono de traducción.svg

Назва[ред. код]

Вітаю, пане Олексо! Шаблон цікавий, однак, мені здається, що назва «Прийдешні технології» не зовсім вдала. Для мене "emerging technologies" — це «технології, що з'являються», а «Прийдешні технології» — "Future technologies". Остання назва має проблему, що вона протирічить принципу Вікіпедія — не кришталева куля. Оскільки в шаблоні зібрані як зовсім футуристичні (місто під куполом), так і вже ті, що активно розробляються (технології на основі графену), то я би назвав його «Технології, що з'являються та пропонуються». --Pavlo Chemist (обг.) 09:21, 25 липня 2015 (UTC)

Доброго здоров'я, пане Павле! Дійсно, термін «прийдешні технології» є семантично вужчим за термін «emerging technologies», оскільки він не покриває технології, що вже увійшли у помітно широкий практичний вжиток, хоча ще й не досягли апогею свого розповсюдження, а знаходяться у процесі його зростання (ймовірно). Cybermova Pro та Lingvo 12 перекладають «прийдешній» як «coming, to come (which is to come)». Тобто, не просто майбутній, а такий, що надходить, чи збирається надходити. Це, на мою думку, все ж таки перекриває «технології, що з'являються». А от «технології, що пропонуються» вже виходить за межі «emerging», оскільки включає й технології, які вже знаходяться на спаді, але все ще пропонуються. Може, «Нові та прийдешні технології»? «Нові технології» буде точніше за «технології, що пропонуються». --Olexa Riznyk (обговорення) 20:28, 26 липня 2015 (UTC)
А ще можна, за назвою переліку, «Перспективні технології». Це покриє й технології, яких ще немає, і з наявних покриє лише ті, що мають подальші перспективи. --Olexa Riznyk (обговорення) 22:09, 26 липня 2015 (UTC)
Вітаю! Так, «Перспективні технології» здається вдалим терміном. --Pavlo Chemist (обг.) 06:54, 27 липня 2015 (UTC)
Доброго здоров'я, пане Павле! Перейменував. Чи не могли б Ви своїм ботом зробити заміну {{Прийдешні технології}} на {{Перспективні технології}} у сторінках, що включають цей шаблон, щоби позбутися непотрібного перенаправлення, будь ласка? З повагою, --Olexa Riznyk (обговорення) 07:11, 27 липня 2015 (UTC)
Звісно! YesТак Зроблено. --Pavlo Chemist (обг.) 10:13, 27 липня 2015 (UTC)