Обговорення шаблону:Проросійські партії України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Залишено Цей шаблон — колишній кандидат на вилучення, що був залишений.

Пояснення причин і відповідне обговорення ви можете знайти на сторінці Вікіпедія:Статті-кандидати на вилучення/28_січня_2019.

Повторне виставлення шаблону на вилучення без ґрунтовних підстав для перегляду попереднього рішення може вважатися порушенням ВП:НДА.

Реєстр політичних партій Мін'юсту[ред. код]

Є в реєстрі, отже номінально функціонують: https://minjust.gov.ua/m/4561 --Friend (обг.) 13:36, 10 лютого 2019 (UTC)

Ну й шо шо є в реєстрі? Якщо пошукати інформацію про "Слов'янська партія" в Google і обмежити пошук україномовними джерелами не більш як 1-річної давнини - то отримаємо 0 результатів. Тобто партія акативно нічого не робить (її нема в інформаційному просторі). Яка різниця - є вони в переліку Мін'юсту чи ні, он наприклад на папері Сінергія / Галеон Кіно Україна - ще й досі є в переліку ЄДРПОУ як "діючі", але на практиці жодна з цих кінодистриб'юторських контор вже не діє, бо вони не випустили жодного фіульму в укр. кінопрокат в останні 2 роки.--piznajko (обговорення) 19:56, 10 лютого 2019 (UTC)
Українська морська партія Сергія Ківалова брала участь у місцевих виборах 2018 року, керівник постійно заявляє про утиски російськомовних, але реальної програми партії на сайті нема https://ump.org.ua/programma/ --Friend (обг.) 21:46, 10 лютого 2019 (UTC)
Ну тоді додам Українська морська партія Сергія Ківалова, але отут ПОЛІТИЧНІ ПАРТІЇ В УКРАЇНІ 2014 – 2017 рр. говориться що ця партія наприклад на виборах 2015 року взагалі не отимала якихось голосів від виборців (а якщо немає підтримки виборців - то й партії немає).--piznajko (обговорення) 01:20, 15 лютого 2019 (UTC)
Щодо "Наші" - теж проросійська, додав АД у статті про партію.--piznajko (обговорення) 01:59, 15 лютого 2019 (UTC)

Можливе доповнення[ред. код]

Цитата « Проросійський електорат сьогодні вже розділився між партіями Бойка та Рабіновича. Крім того, на цьому самому полі, швидше за все, гратимуть «Основа» Сергія Тарути, проект «Наш край», який курирує Адміністрація президента, а також, імовірно, партія «Відродження», яку просуватимуть Віталій Хомутинник та Геннадій Кернес.» https://tyzhden.ua/Politics/209519 . Кандидати: Партія «Відродження» Основа (партія).--piznajko (обговорення) 05:18, 17 лютого 2019 (UTC)

Ось цю статтю можна сміливо використовувати як підручник з "історії постання проросійських партій в Україні" Регіональні політичні партії в Україні: зародження феномена --piznajko (обговорення) 01:30, 18 лютого 2019 (UTC)

Додавання партій до шаблону[ред. код]

Вітаю @Парус:! Прохання якщо додаєте партію до шаблону (наприклад diff) то перед тим будь ласка створіть розділ "Проросійська ідеологія партії" де буде описаний проросійський вектор партії разом з АД джерелами що це підтверджують. Наразі всі партії що входять у цей шаблон мають такі розділи де АД джерела доводять проросійськість партій. Необхідність мати такий розділ для потрапляння в шаблон - аби знайти консенсус з тими хто мав застереження щодо Шаблону на ВИЛ. Дяк.--piznajko (обговорення) 02:39, 6 липня 2019 (UTC)

Вітаю @CatStepan2006:! Ви додали (як до цього вже додавав Парус) до шаблону "Партію Шарія", але у самій статті немає АД де згадується що це проросійська партія (є лише згадки що її керівник Шарій є проросійським блогером/політиком). Я це вже згадував на СО тієї статті Обговорення:Партія Шарія#Чому у статті відсутній розділ "Проросійська ідеологія партії" - прохання долучитися до обговорення там і спочатку додати АД у статтю про партію, а тоді вже додавати її до цього шаблону.--piznajko 04:05, 1 вересня 2019 (UTC)

Найновіші джерела[ред. код]

Найновіший список проросійських партій в Україні (chesno.org, червень 2020)[ред. код]

Найновіший список проросійських партій в Україні (texty.org.ua, липень 2020)[ред. код]

Проросійські або комуністичні:

 • Партія регіонів, Соціалістична партія України, Комуністична партія України, Блок Наталії Вітренко «Народна опозиція», «Народний блок Литвина», Партія «Віче», «Опозиційний блок НЕ ТАК!», «Блок Литвина», Прогресивна соціалістична партія України, Партія Наталії Королевської «Україна – Вперед!», Опозиційний блок, «Сильна Україна» Сергія Тігіпка, Опозиційна платформа – ЗА ЖИТТЯ, Опозиційний блок, Партія Шарія.--piznajko 06:16, 11 липня 2020 (UTC)

Найновіший список проросійських партій в Україні (tyzhden, травень 2020)[ред. код]

Проросійські партії:

 • Найвпливовішою проросійської силою в Україні сьогодні є група Віктора Медведчука, Сергія Льовочкіна та Дмитра Фірташа, що діє під політичною шильдою «Опозиційна платформа — За життя» (ОПЗЖ). Друге угруповання, яке претендує на спадщину Партії регіонів, працює під політичною шильдою Опозиційного блоку, бенефіціарами якого є Ринат Ахметов, Вадим Новінський, Олександр Вілкул та інші.--piznajko 02:12, 6 вересня 2020 (UTC)

Про укрвікі згадує російська п'ята колона в Україні[ред. код]

Про укрвікі згадує російська п'ята колона в Україні:

Хоча існує ймовірність шо москвофіл Вадім Карасьов далі Російської Вікіпедії свого носа не тицяє, тож можливо він згадує саме росвікі, а не укрвікі...--piznajko 21:11, 7 жовтня 2020 (UTC)

Лютий 2021: Повторне номінування на вилучення шаблону на ВП:ВИЛ без ґрунтовних підстав для перегляду попереднього рішення[ред. код]

Вітаю @Fessor:. Як адмін який підвів результати обговорення попередньої номінації на вилучення шаблону на ВП:ВИЛ (29 січня 2019 року) прошу оцінити сьогоднішнє повторне номінування на вилучення шаблону на ВП:ВИЛ без ґрунтовних підстав для перегляду попереднього рішення редактором @Renvoy:. Вважаю, що арґументацю на повторному виставленні від 17 лютого 2021 року редактором Renvoy (цитую: "Та сама ситуція, що й із шаблоном "Перелік проросійських телеканалів": поняття "пророійськості" розпливчасте, шаблон дублює шаблон "Партії України") не надає жодних нових ґрунтовних підстав для перегляду попереднього рішення від 29 січня 2019 року й відповідно має бути закрите без обговорення через пряме порушення ВП:НДА.--180.151.143.129 17:03, 17 лютого 2021 (UTC)

Я не знав, що цей шаблон вже номіновувався.--reNVoy (обговорення) 17:46, 17 лютого 2021 (UTC)
Тепер знаєте;) Але, справді, Ви наполягаєте на вилученні? --Fessor (обговорення) 18:05, 17 лютого 2021 (UTC)
@Fessor: якщо вже було рішення - то не наполягаю, однак серйозно: ситуація ідентична із шаблоном "проросійських телеканалів"--reNVoy (обговорення) 20:37, 17 лютого 2021 (UTC)

Поділ на "Не діють" та "Заборонені або ліквідовані"[ред. код]

@Piznajko: Є різниця. "Не діють" це партії які не ведуть практично жодної діяльності останніми роками, але є зареєстрованими і можуть в будь-який момент відновити діяльність. "Заборонені або ліквідовані" це відповідно заборонені рішенням суду, або ліквідовані партії, виключені з усіх реєстрів політичних партій. --sXe_92 (обговорення) 09:21, 15 квітня 2021 (UTC)

@SXe 92: Я ж пояснив свою позицію у описі мого редагування «Не бачу необхідності розділяти "Не діють або заборонені" та дві групи -> ефект однаковий що від того що від того (партія перестає діяти/існувати». Тому не зовсім зрозумів чому ви скасували його. Поділ на "Діють" та "Не діють або заборонені" у цьому шаблоні існував вже впродовж кількох років, і лише кілька днів тому ви розділили "Не діють або заборонені" на "Не діють" та "Заборонені", зробивши рішуче оновлення цілком у відповідності з ВП:Будьте рішучими; Однак є одне але - є багаторічний ВП:КОНС, щоб ми мали у цьому шаблоні розділ "Не діють або заборонені" злитими, і я з цим ВП:Консенсусом згоден, саме тому я й повернув усталену структуру з одним розділом розділ "Не діють або заборонені", цілком у дусі WP:BOLD, revert, discuss cycle адже я був не згоден з вашою нещодавною зміною структури. Однак замість того щоб піти сюди на СО, ви зразу ж скасували моє редагування й повернули до своєї оновленої версії (хоча ви чудово розуміли, бачучи моє редагування що як мінімум має відбутися якесь обговорення з цього питання перш, бо з'явилися зауваження з мого боку, тобто ваше оновлення не була сприйнято усіма на "укра" й з'явилися питання до цього оновлення).
Тож моє прохання до вас:
 • 1) прохання дотримуватися так званого циклу WP:BOLD, revert, discuss cycle (двома словами: є усалена версія XYZ статті, ви маєте закоенне право прийти й зробити кардинальні зміни у статті користуючись настановою ВП:Будьте рішучими -> однак якщо до ваших змін мають зауваження інші редактора - вони можуть ваші рішучі оновлення відкотити -> тоді це ВАША задача пояснити на СО чому ваші рішучі оновлення є прийнятними й чому іншим редакторм слід прийняти їх як новий ВП:КОНС)
 • відповідно до 1) прохання повернути версію з усталеною структурою (структурою що стаття мала до вашого оновлення), аби ми могли цивілізаційно обговорити зміни на СО й прийти до спільного знаменника (без необхідності залучення адмінів через невиправданий відкот тощо). Тобто на момент обговорення й пошуку нового консенсус, необхідно повернутися до "усталеної" версії.
Надіюсь на ваше розуміння.--piznajko 16:31, 15 квітня 2021 (UTC)
@Piznajko: Вибачте, це я поспішив, то як повернути як було? Хоча я впевнений, що так краще, і між цими двома групами є суттєві відмінності. Ось наприклад, неактивна роками, досить проросійська партія «Віче», нещодавно була перейменована на «Акцент», з партіями в списку «Заборонених» такого не пройде, тільки реєстрація з нуля під іншою назвою. Партії, що зараз «Не діють», в будь який момент можуть відновити діяльність, заборонені не можуть. «Не діють» теж відносне питання от «Союз лівих сил» брав участь в місцевих виборах 2020, а багато років був неактивним, була б партія заборонена вона б не могла так просто відновити діяльність.--sXe_92 (обговорення) 17:17, 15 квітня 2021 (UTC)
Привіт @SXe 92: так слід повернути як було (у версії до 12 квітня 2021) року, й започаткувати тут обговорення ваших змін. Щоб це не була розмова лише двох вікі-хлопаків (вас та мене), раджу вам запінгувати у своємо описі оновлення усіх активних редакторів шаблону за останні кілька років (їх імена можна знайти у історії) - таким чином ми матименмо більш "широке висвітлення думок" громади укрвкі, ніж прости ви та я. --piznajko 17:31, 15 квітня 2021 (UTC)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── @Friend: @Fessor: @Renvoy: @Vladik20007: @Goo3: @Savramat: @Парус: @Devlet Geray: @Olexa Riznyk: як гадаєте як краще як було чи з поділом ("Не діють" та "Заборонені або ліквідовані")?--sXe_92 (обговорення) 17:56, 15 квітня 2021 (UTC)

 • Вважаю, що додати «відтінків», так би мовити, не завадить. Те, що партію заборонено - цікавий факт. --Fessor (обговорення) 18:05, 15 квітня 2021 (UTC)
 • Вважаю або А) слід залишити як було ("Не діють або заборонені" згуртовано разом в один розділ), або Б) хоча б зробити мулт-рівниву структуру - зараз зроблю приклад у статті щоб усім було зрозуміло про яку "мулти-рівневу" стркуктуру йде мова (ось приклад).--piznajko 18:23, 15 квітня 2021 (UTC)
  щось таке: Чернетка --sXe_92 (обговорення) 18:32, 15 квітня 2021 (UTC)
  Га! Великі розуми думкують тотожно! (це мій хиленьский переклад англійської ідіоми "Great minds think alike!" :D) - твоя Користувач:SXe 92/Чернетка/5kmiles (чернетка-пропозиція) в-один-в-один та ж що й запропонована мною мулти-рівнева версія. --piznajko 18:50, 15 квітня 2021 (UTC)
  Якось недуже естетично виглядає, там всього дві підгрупи, на мою думку є сенс робити підгрупи коли їх багато, як тут: Шаблон:Криптовалюти--sXe_92 (обговорення) 18:52, 15 квітня 2021 (UTC)
 • вважаю, що підрозділ "заборонені" цілком може бути. Але з цим треба бути обережним, бо бо деяким ще йдуть суди і до кінця не відомо чи будуть ці партії заборонені.--reNVoy (обговорення) 19:09, 15 квітня 2021 (UTC)
  Думаю можна орієнтуватись на реєстр партій МінЮсту, якщо там немає то або ліквідована або заборонена --sXe_92 (обговорення) 19:52, 15 квітня 2021 (UTC)

"Не діють"[ред. код]

@Fessor: @Renvoy: @Piznajko: Не зовсім зрозуміло по яких критеріях чи який період партії мають не вести жодної діяльності. Пропоную вностити в цю категорію лише ті партії, які не брали участі в останніх президентських або парламентських або місцевих виборах --sXe_92 (обговорення) 08:06, 16 квітня 2021 (UTC)

@SXe 92 критерій "Не діють" насправді дуже простий - якщо ти йдеш на офіційний сайт партії, а там уже кілька років немає оновлення (або просто сайт мервтий) - то партія де-факто не діє (навіть якщо її формально не ліквідували та не вилучили з переліку партій Мінюсту.--piznajko 17:33, 18 квітня 2021 (UTC)
З переліку Мінюсту вилучають якщо партія саморозпустилась, її заборонили або якщо більше 10 років не бере участі у виборах, але тільки за рішенням суду. Ось щойно переніс до активних дві партії які "ожили" на останніх виборах і їх сайти відповідно теж) --sXe_92 (обговорення) 18:08, 18 квітня 2021 (UTC)
@Piznajko: Ось ви нещодавно виключили партію «Відродження» з переліку діючих, партія отримала 3 депутати в результаті місцевих виборів 2020 року ([1]). Ваш критерій по сайту не зовсім адекватний, не має активністі на сайті більше року, це дрібниці, більшість українських партій в основному активні лише перед виборами. Дивимось визначення: «Політи́чна па́ртія — особлива громадська організація (об'єднання), яка прагне досягти мети, загальної для її членів шляхом отримання і здійснення політичної влади. Інструментом партії є оволодіння політичною владою в державі або взяти в ній участь через своїх представників в органах державної влади та місцевого самоврядування.» Критерій участі в останніх виборах буде більш адекватний.--sXe_92 (обговорення) 10:31, 3 травня 2021 (UTC)