Обладунковий гарнітур

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Обладунковий гарнітур кінця XVI століття: добре видно альтернативний шолом і додаткові частини обладунків

Обладунковий гарнітур (англ. Armour Harness) — комплект обладунків на одну людину в одному стилі, як правило, виготовлених одним майстром. Кращі обладункові гарнітури були своєрідним «конструктором» на всі випадки життя: для походу можна було одягнути шолом з відкритим обличчям і хорошим оглядом, а для турніру призначалися додаткові посилені деталі, які перетворювали обладунки з бойових в турнірні (наприклад, для кінного турніру - пригвинчуватися до грудей щит і товстий шолом; для пішого турніру - латна спідниця до колін і шолом з великою решіткою замість забрала, який спирається на плечі); для параду також могли бути додаткові знімні прикраси.

У середовищі клубів історичної реконструкції зустрічається розширений термін комплект обладунків та зброї (КОЗ; іноді КЗО - комплект зброї і обладунків), що включає в себе також і набір зброї до обладунків.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Бехайм Вендален . Енциклопедія зброї / Пер. з нім. А. А. Талас і ін. Під ред. А. Н. Кирпичникова . - СПб .: Оркестр, 1995. - 576 с .: іл. - ISBN 5-87685-029-X .
  • Єфімов С. В., Римша С. С. Зброя Західної Європи XV-XVII ст. - Том 1. Обладунки, клинкова зброя, зброя на держаках. - СПб .: Атлант, 2009. - 400 с .: іл. - Серія «Збройна академія». - ISBN 978-5-98655-022-0 .2.
  • Функе Ф., Функе Л. Середні століття. VIII-XV століття: Обладунки та озброєння / Пер. з франц. Н. П. Соколова. - М .: ТОВ «АСТ»; Астрель, 2004. - 148, [2] с .: іл. - Серія «Енциклопедія озброєння і військового костюма». - ISBN 978-5-17-014496-9 .