Облітеруючий тромбангіїт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Облітеруючий тромбангіїт
Облітеруючий тромбангіїт
Облітеруючий тромбангіїт
Облітеруючий тромбангіїт
Спеціальністькардіологія і ревматологія
Симптомигангрена[1]
Препаратиtolazolined[2] і Ізоксуприн[2]
Класифікація та зовнішні ресурси
МКХ-114A44.8
МКХ-10I73.1
OMIM211480
DiseasesDB1762
eMedicinemed/253
MeSHD013919
CMNS: Thromboangiitis obliterans у Вікісховищі

Облітеруючий тромбангіїт (хвороба Бюргера) — системне запальне захворювання інтими кровоносних судин переважно м'язового типу та вен з утворенням тромбів.

Етіологія та патогенез

[ред. | ред. код]

Етіологія та патогенез невідомі. Можлива алергічна природа захворювання — реакція на вплив різноманітних факторів зовнішнього та внутрішнього середовища організму.

Клінічний перебіг

[ред. | ред. код]

Хвороба проявляється мігруючим тромбофлебітом нижніх кінцівок з подальшим розвитком кульгавості, зниженням, а потім зникненням пульсації артерій ніг. Спочатку з'являються трофічні розлади, пізніше виникають ішемічні некрози на уражених кінцівках. Іноді захворювання має системний характер з ураженням вінцевих, церебральних артерій та розвитком у відповідних зонах явищ ішемії. Перебіг хронічний, невпинно прогресуючий з можливим розвитком інфаркту міокарда, ішемічного інсульту, некрозу кишки, а також іншими ускладненнями.

Лікування

[ред. | ред. код]

Показані повторні курси судиннорозширювальних та спазмолітичних засобів: папаверин, но-шпа, нікошпан, нікотинова кислота, дитримін, дипіридамол, пармідин у поєднанні з антикоагулянтами прямої та непрямої дії; при загостренні — глюкокортикоїди, протизапальні нестероїдні препарати (бутадіон, реопирин, амідопирин, анальгін, хінгамін, індометацин, ібупрофен) у загальноприйнятих дозах, новокаїнові блокади симпатичних гангліїв, при показаннях — курси оксигенобаротерапії. Призначають протигістамінні та вітамінні (аскорбінова кислота, рутин) препарати. При наявності інфекції — антибіотики (пеніциліни, аміноглікозиди, тетрацикліни). Показані також при цьому захворюванні плазмоферез та карбогеноперфузії.

Примітки

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]

Див. також

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]