Оболонь-А

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
1В26-1 «Оболонь-А», машина старшого офіцера батареї. 2018.
1В126П-2 «Оболонь-А», машина начальника штабу дивізіону. 2018.
1В25-1 «Оболонь-А», машина командира батареї. 2018.

КАУ «Оболонь-А» — перспективний комплекс автоматизованого управління артилерійськими батареєю та дивізіоном. Розробляється Львівським державним заводом «Лорта».

До складу комплексу, який забезпечує артилерійський дивізіон, входять 8 машин. Серед них: машина командира дивізіону, командира батареї (1В25-1), старшого офіцера (1В26-1) і начальника штабу дивізіону (1В126П-2).

Станом на 2019 рік, тривають державні випробування.

Історія[ред. | ред. код]

На різних виставках у 2015—2017 роках демонструвалась машина старшого офіцера батареї на базі тягача МТ-ЛБу та машина начальника штабу дивізіону на колісному шасі (авто КрАЗ).

Машина на шасі МТ-ЛБ комплексу «Оболонь-А» брала участь у військовому параді на честь Незалежності України в серпні 2018 року.[1]

Станом на весну 2019 року, тривали випробування.[2] 3 травня 2019 було повідомлено, що комплекс завершить державні випробування в червні 2019 року.[3]

Склад[ред. | ред. код]

Комплекс складається з чотирьох типів машин:

  • командира дивізіону
  • начальника штабу дивізіону — 1В126П-2.
  • командира батареї — 1В25-1.
  • старшого офіцера батареї — 1В26-1.

Машина старшого офіцера батареї призначена для виконання таких основних завдань:

  • збір даних про батарею і отримання бойових завдань;
  • підготовка вогневих позицій батареї до ведення вогню і прив'язка вогневої позиції батареї;
  • підготовка стрільби і управління вогнем батареї;
  • корегування вогню.

Апаратура, встановлена на машині, дає змогу виконувати всі розрахунки та артилерійські завдання, які повинні проводитися для підготовки стрільби батареєю. Для цього в машині є п'ять комп'ютеризованих робочих місць. Причому комп'ютери шведського виробництва — надсучасні, військового зразка, а програмне забезпечення вітчизняне — розробка фахівців «Львівського науково-дослідного радіотехнічного інституту».

Важливим компонентом машини є комплексна система топогеодезичної прив'язки, яка складається не тільки з системи супутникової навігації GPS, а й високоточної інерційної системи оригінальної розробки, ядром якої є гірокурсовказівник американського виробництва. Для автоматизованого обліку метеорологічних чинників у вирішенні розрахункових артилерійських завдань машина забезпечена автоматизованим метеокомплектом виробництва одеського АТ «Елемент».

Зв'язок артилеристів забезпечується як у голосовому, так і телекодовому режимах. Для цього використовуються УКХ-радіостанції Р-030У і портативні радіостанції Р-002ПП виробництва одеського ТОВ «Телекарт-Прилад». Внутрішній зв'язок і комутація розроблені спеціально для цього комплексу тернопільським радіозаводом «Оріон».

Крім того, машина оснащена приладом радіохімічної розвідки, що дає можливість екіпажу самостійно проводити радіаційно-хімічну розвідку. Машина також оснащена всіма необхідними системами життєзабезпечення — двома кондиціонерами, і має автономну систему живлення у вигляді дизель-генератора. Система може працювати як від основного двигуна, допоміжного електроагрегата, так і протягом 40 хвилин від акумулятора.

Комплекс працює у зв'язці з комплексом звукометричної розвідки 1АР1 «Положення-2», комплексом радіолокаційної розвідки «Зоопарк-3»[4] та безпілотними літальними апаратами, які використовуються для розвідки та корегування вогню артилерії.

За словами військових переозброєння на «Оболонь-А» дасть змогу зменшити тривалість циклів управління вдвічі та підвищити ефективність бойового застосування артилерії на 15-20 %.

Галерея[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]