Обрізання

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Обрі́зання
Circumcision illustration it.jpg

Обрі́занняхірургічна операція усування частини крайньої плоті чоловіків. Практикується при фімозі, або з гігієнічною метою. Обрізання також є важливим елементом практики деяких релігій.

Статевий член після високого обрізання

Історія[ред.ред. код]

Обрізання практикувалось ще у стародавньому Єгипті як обов'язкова складова місцевих обрядів. З погляду гігієни, в умовах гарячого клімату та дефіциту води, обрізання мало певну доцільність. Цю нескладну хірургічну операцію робили не раніше восьмого дня життя новонародженого, бо раніше згортання крові недостатнє для швидкого загоєння.

Практика[ред.ред. код]

Надмірно довга крайня плоть може бути показанням до обрізання.

В практиці вітчизняної урології найчастіше використовують часткове обрізання крайньої плоті, коли залишається покритою 2/3 поверхні голівки, вуздечку (яка має багато кровоносних судин та нервових закінчень) при цьому максимально щадять і в більшості випадків зберігають повністю (залишається частина крайньої плоті на нижній поверхні статевого члена). Розшаровані листки крайньої плоті обов'язково прошивають декількома вузловими швами (особливо область вуздечки і дорсальної вени статевого члена) або коагулюють. Залишати розшарованим листки (подібно до того, як це виконується в ритуальних обрізаннях) украй неправильно оскільки між ними може накопичуватися кров з подальшим нагноєнням і некрозом.

Крім того застосовують також традиційний круговий розтин крайньої плоті (особливо при гіпертрофічному фімозі, парафімозі та при ускладненнях венеричних захворювань — шанкрі, баланопоститі тощо).

Наслідки[ред.ред. код]

Післяопераційний госпітальний період після обрізання звичайно не більше 1 доби.

Міжнародна організація охорони здоров'я рекомендує обрізання у чоловіків як складову профілактики ВІЛ-інфекцій. Вилучення крайньої плоті приводить до того, що слизова оболонка, яка покриває голівку статевого члена, товстішає, і це робить її менш проникною для вірусів. Дослідження, проведені у 2005 році, показали, що передача ВІЛ від жінок до чоловіків під час сексу скорочується на 60%, якщо чоловіки обрізані (можливо, і за рахунок зменшення площі слизової, через яку може проникнути вірус).[1]

Джерела[ред.ред. код]

Дивитись також[ред.ред. код]


Медицина Це незавершена стаття з медицини.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Релігія Це незавершена стаття про релігію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.