Обсерваторія Джеміні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Обсервато́рія Дже́міні
Джеміні північ

Джеміні північ
Оригінал назви Gemini Observatory
Організація Асоціація Університетів для Досліджень Астрономії
Розташування Мауна Кеа, Гаваї
Серо Пачина, Чилі
Координати
Висота 4200 м
2700 м
Дата відкриття 1956
Сайт: http://www.gemini.edu
Інструменти:
Джеміні північ кассеґренівський рефлектор 8,1 м
Джеміні південь кассеґренівський рефлектор 8,1 м

Обсервато́рія Дже́міні (англ. Gemini Observatory) — астрономічна обсерваторія, що має два восьмиметрові телескопи у різних місцях, на Гаваях та у Чилі.

Телескопи Джеміні були побудовані та обслуговуються консорціумом, який складається з США, Великої Британії , Канади, Чилі, Бразилії, Аргентини, та Австралії. Це партнерство керується Асоціацією університетів для досліджень у астрономії (AURA) (англ. Association of Universities for Research in Astronomy). Північний центр знаходиться у Хіло, Гаваї, Південний центр - у Ла Серені (англ. La Serena ), Чилі.

Перший телескоп-Джеміні північ, також відомий як Телескоп ім. Фредерика Ч. Ґіллета,- заснований у 2000р., розміщається на Мауна Кеа, 4200 м над рівнем морем в США, на острові Гаваї. У рамках "Міжнародного року астрономії-2009" телескоп брав участь у проекті "100 годин астрономії",котрий тривав понад чотири дні і ночі, від 2 до 5 квітня 2009 року, і був задіяний у онлайновому веб-порталі «Навколо світу за допомогою 80 телескопів».

Другий телескоп- Джеміні південь - заснований у 2000р., знаходиться на горі Серо Пачина (англ. Cerro Pachyn), 2 700 м над рівнем морем в Чилійських Андах.

Міжнародний штаб Обсерваторії Джеміні розташований у Хіло, на острові Гаваї.

Разом телескопи Дже́міні забезпечують повноцінне безперешкодне покриття обох північних та південних куль. Вони одні з найбільших та найбільш довершених у наш час оптичних інфрачервоних телескопів, що є в наявності у астрономів. Обидва телескопи роблять найчіткіші зображення всесвіту, завдяки, зокрема низці передових технологій, таких як лазерні довідникові зірки, пристосована оптика та мульти-об'єкт Спектроскопія.

Два телескопи дозволяють вести дуже високоякісні інфрачервоні спостереження завдяки захищеному сріблом покриттю їхніх дзеркал та технологічним системам вентиляції. Завдяки високому ступеню мережевої комунікації, телескопи Джеміні можуть працюватися віддалено, і спостереження можуть бути проведені за різних атмосферних умов.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Телескоп Це незавершена стаття про обсерваторію, телескоп чи астрономічний інструмент.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.