Обсерваторія Джеміні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Обсервато́рія Дже́міні
Джеміні північ

Джеміні північ
Оригінал назви Gemini Observatory
Організація Асоціація Університетів для Досліджень Астрономії
Розташування Мауна Кеа, Гаваї
Серо Пачина, Чилі
Координати
Висота 4200 м
2700 м
Дата відкриття 1956
Сайт: http://www.gemini.edu
Інструменти:
Джеміні північ кассеґренівський рефлектор 8,1 м
Джеміні південь кассеґренівський рефлектор 8,1 м

Обсервато́рія Дже́міні (англ. Gemini Observatory) — астрономічна обсерваторія, що має два восьмиметрові телескопи у різних місцях, на Гаваях та у Чилі.

Телескопи Джеміні були побудовані та обслуговуються консорціумом, який складається з США, Великої Британії , Канади, Чилі, Бразилії, Аргентини, та Австралії. Цим партнерствов керує Асоціація університетів з астрономічних досліджень (AURA) (англ. Association of Universities for Research in Astronomy). Північний центр розташований у Хіло (Гаваї), південний центр - у Ла Серені (англ. La Serena ) (Чилі).

Перший телескоп-Джеміні північ, також відомий як Телескоп ім. Фредерика Ч. Ґіллета,- заснований у 2000р., розміщений на Мауна Кеа, 4200 м над рівнем морем у США, на острові Гаваї. У рамках "Міжнародного року астрономії-2009" телескоп брав участь у проекті "100 годин астрономії",котрий тривав понад чотири дні і ночі, від 2 до 5 квітня 2009 року, і був задіяний у онлайновому веб-порталі «Навколо світу за допомогою 80 телескопів».

Другий телескоп- Джеміні південь - заснований у 2000р., розташований на горі Серо Пачін (англ. Cerro Pachyn), 2 700 м над рівнем морем у Чилійських Андах.

Міжнародний штаб Обсерваторії Джеміні розташований у Хіло, на острові Гаваї.

Разом телескопи Дже́міні забезпечують повноцінне безперешкодне покриття обох північних та південних куль. Вони одні з найбільших та найбільш довершених у наш час оптичних інфрачервоних телескопів, що є в наявності у астрономів. Обидва телескопи роблять найчіткіші зображення всесвіту, завдяки, зокрема низці передових технологій, таких як лазерні довідникові зірки[en], адаптивна оптика та багатооб'єктна спектроскопія.

Два телескопи дозволяють вести дуже високоякісні інфрачервоні спостереження завдяки захищеному сріблом покриттю їхніх дзеркал та технологічним системам вентиляції. Завдяки високому ступеню мережевої комунікації, телескопи Джеміні можуть працюватися віддалено, і спостереження можна проводити за різних атмосферних умов.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Телескоп Це незавершена стаття про обсерваторію, телескоп чи астрономічний інструмент.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.


Гаваї Це незавершена стаття про Гаваї.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.