Обстріли Кривого Рогу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Обстріли Кривого Рогу
Російське вторгнення в Україну (2022)
Дата: 24 лютого 2022дотепер
Місце: Кривий Ріг
Результат:
Сторони
Росія Росія Україна Україна
Військові формування
Middle emblem of the Armed Forces of the Russian Federation (27.01.1997-present).svg Збройні сили Російської Федерації Emblem of the Ukrainian Armed Forces.svg Збройні сили України

Territorial Defence Forces branch SSI.svg Сили Територіальної Оборони

Обстріли Кривого Рогу — серія артилерійських обстрілів та повітряних нальотів, здійснених російськими окупантами по місту Кривий Ріг у ході вторгнення в Україну 2022 року.

Перебіг подій[ред. | ред. код]

Лютий[ред. | ред. код]

24 лютого 2022 року обстріляли військові склади 17-тої окремої танкової бригади в Кривому Розі поблизу мікрорайону Макулан[1][2].

Квітень[ред. | ред. код]

7 квітня відбулося три обстріли території Дніпропетровщини протягом дня. Окупанти вдарили по Синельниківському та Криворізькому районах. Відомо про четверо загиблих. Сім дістали поранення. Двоє громадян зникли безвісти[3]. Також у Кривому Розі ракета влучила в житловий сектор. Одна людина постраждала[3].

18 квітня загарбники атакували Криворізький район, є постраждалі та загиблі.[4].

Липень-вересень[ред. | ред. код]

25 липня о 2-й годині ночі Металургійний район Кривого Рогу було обстріляно касетними боєприпасами з російської РСЗВ Торнадо-С. Заявлено, що обійшлося без жертв.

3 вересня у Криворізькому районі під ворожий вогонь потрапила Широківська громада. Були руйнування приватних будинків. Люди неушкоджені.

8 вересня російські війська намагалися завдати ракетного удару по Кривому Рогу, проте ракету було знищено в небі силами ППО[5].

14 вересня окупантами по місту було випущено 8 ракет типу «Кинджал» і «Іскандер», одну ракету було збито[6]. Значно уражено гідротехнічні споруди міста, рівень води в річці Інгулець піднявся від одного до майже двох метрів, було підтоплено понад сотню приватних будинків[7]. Президент Зеленський оцінив це як спробу затопити місто.[8]

26 вересня росіяни обстріляли ракетами Х-59 міське летовище, пошкодивши його інфраструктуру[9].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Віроломний напад Росії на Україну: як це відбувалося в регіонах. УНІАН. 24 лютого 2022. Процитовано 28 квітня 2022. 
  2. У Кривому Розі евакуюють частину жителів після ракетного удару військових складів. РБК-Україна. 24 лютого 2022. Процитовано 15 жовтня 2022. 
  3. а б На Дніпропетровщині від російських обстрілів загинули п'ятеро людей. Укрінформ. 7 квітня 2022. 
  4. На Дніпропетровщині ракети рф влучили у цивільну та залізничну інфраструктуру. Укрінформ. 18 квітня 2022. 
  5. Ракета РФ не долетіла до Кривого Рогу, ЗСУ збили її за кілька кілометрів від міста – Вілкул про денний вибух (укр.). Процитовано 9 серпня 2022. 
  6. В ОК "Південь" уточнили, якими ракетами росіяни гатили по Кривому Рогу. РБК-Украина (рос.). Процитовано 15 вересня 2022. 
  7. Удар по дамбі в Кривому Розі: рівень води піднявся в два рази, є підтоплення. РБК-Украина (рос.). Процитовано 15 вересня 2022. 
  8. "Спроба затопити Кривий Ріг": по місту випустили вісім ракет (укр.). Процитовано 2022-14-09. 
  9. Окупанти завдали ракетного удару по аеропорту Кривого Рогу. РБК-Украина (укр.). Процитовано 27 вересня 2022.