Обчислювальна економіка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Економічна наука
 
Категорія КатегоріяPortal Портал

Обчислювальна економіка (англ. Computational economics) є науковою дисципліною на стику інформатики, економіки і менеджменту.[1] Ця тема включає в себе комп'ютерне моделювання в економічних системах, зокрема з позиції агента,[2] теорію загальної рівноваги,[3] макроекономіку,[4] або теорію раціональних очікувань,[5] обчислювальну економетрику і статистику,[6] фінансово-розрахункові, обчислювальні засоби для проектування автоматизованих інтернет-ринків, інструментів програмування, спеціально призначених для обчислювальних наук, а також педагогічні засоби для навчання обчислювальній економіці. Деякі з цих напрямків унікальні для обчислювальних наук, в той час як інші розширюють традиційні галузі економіки, вирішуючи проблеми, які важко вивчати без використання комп'ютерів і пов'язаних чисельних методів.[7]

Обчислювальна економіка використовує комп'ютерне економічне моделювання для вирішення аналітично і статистично сформульованих економічних проблем. У зв'язку з цим, науково-дослідницька програма включає обчислювальну економіку з позицій агента, обчислювальні дослідження економічних процесів, включаючи всю економіку, як динамічну систему взаємодіючих агентів.[8] Як така, вона є економічною адаптацією парадигми складних адаптивних систем .[9] Тут «агент» означає «обчислювальні об'єкти моделюються як такі, що взаємодіють у відповідності з правилами», а не реальну людину. Агенти можуть представляти соціальні, біологічні та/або фізичних осіб. Теоретичні припущення про математичну оптимізацію агентів в рівновазі замінюється на менш обмежувальний постулат агентів з обмеженою раціональністю з адаптацією до ринкових сил,[10] , у тому числі у контексті теорії ігор.[11] Починаючи з вихідних умов, які визначає Моделювач, заснована на агенті модель розвивається вперед у часі, рухаючись виключно агентською взаємодією. Кінцева мета наукового методу «… перевірити теоретичні результати, отримані з реальних даних в формах, які дозволяють емпірично підтверджувати теорії, які накопичуються з часом примножуються кожним дослідниом, який виконував роботу належним чином, базуючись на роботі, яка була виконана до цього.»[12]

Інструменти чисельного рішення включають, наприклад, програмне забезпечення для виконання різних матричних операцій (наприклад, матриця інверсії), а також для рішення систем лінійних і нелінійних рівнянь. 

В області обчислювальної економіки спецілізуються наступні журнали: Computational Economics, Journal of Applied Econometrics,[13] Journal of Economic Dynamics and Control,[14] Journal of Economic Interaction and Coordination.[15]

Посилання[ред. | ред. код]

 1. Computational Economics.
 2. Scott E. Page, 2008. "agent-based models, " The New Palgrave Dictionary of Economics, 2nd Edition.
 3. The New Palgrave Dictionary of Economics, 2008. 2nd Edition:
    • «computation of general equilibria» by Herbert E. Scarf.
 4. • Hans M. Amman, David A. Kendrick, and John Rust, ed., 1996.
 5. Ray C. Fair "Computational Methods for Macroeconometric Models, " Hans M. Amman, David A. Kendrick, and John Rust, ed., 1996.
 6. • Vassilis A. Hajivassiliou, 2008. "computational methods in econometrics, " The New Palgrave Dictionary of Economics, 2nd Edition.
 7. • Hans M. Amman, David A. Kendrick, and John Rust, ed., 1996.
 8. • Scott E. Page, 2008. "agent-based models, " The New Palgrave Dictionary of Economics, 2nd Edition.
 9. • W. Brian Arthur, 1994.
 10. • W. Brian Arthur, 1994.
 11. • Joseph Y. Halpern, 2008. "computer science and game theory, " The New Palgrave Dictionary of Economics, 2nd Edition.
 12. Leigh Tesfatsion, 2006.
 13. Journal of Applied Econometrics - Wiley Online Library. onlinelibrary.wiley.com. 2011. Процитовано October 31, 2011. 
 14. Journal of Economic Dynamics and Control, including Aims & scope link.
   
 15. Journal of Economic Interaction and Coordination. springer.com. 2011. Процитовано October 31, 2011.