Овчинникова Юлія Юріївна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Юлія Овчинникова
Овчинникова Юлія Юріївна
Юлія Овчинникова.jpg
Народилася 24 березня 1985(1985-03-24) (36 років)
Донецьк
Громадянство Україна Україна
Діяльність Народний депутат України, виконуюча обов'язки декана біологічного факультету Донецького національного університету імені Василя Стуса у Вінниці
Alma mater Донецького національного університету імені Василя Стуса
Посада Народний депутат України
Партія Слуга народу

Україна Народний депутат України
9-го скликання
Слуга народу 29 серпня 2019

Овчинникова Юлія Юріївна (нар. 24 березня 1985, Донецьк) — українська вчена у галузі екології, кандидат біологічних наук, виконуюча обов'язки декана біологічного факультету Донецького національного університету імені Василя Стуса у Вінниці.

Народний депутат України, обрана від партії «Слуга народу» на парламентських виборах 2019 року, № 84 у списку.[1]

Член Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування[2], голова підкомітету з питань лісових ресурсів, об'єктів тваринного та рослинного світу, природних ландшафтів та об'єктів природно-заповідного фонду[3]. Член Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи[4]. Співголова групи з міжпарламентських зв'язків з Литовською Республікою.

Походження та навчання[ред. | ред. код]

Юлія Овчинникова народилася 1985 року в Донецьку.

Навчалася у Донецькому національному університеті, де здобула кваліфікацію магістра біології.

Трудова діяльність[ред. | ред. код]

Голова Вінницької ОДА Сергій Борзов та народний депутат Юлія Овчинникова під час зустрічі у Вінниці, 9 квітня 2021 року

У 2007 році Юлія Овчинникова була обрана стипендіатом програми Завтра.UA. У 2009—2010 навчальному році була стипендіатом Президента України. З 2010 року спільно зі стипендіатами Донецька створила Координаційну Раду стипендіатів Фонду Віктора Пінчука Донецької області. У 2011 році стала засновником та очолила Донецьку обласну громадську організацію «Молодіжна ініціатива міст»[5]. Брала участь у молодіжних проектах Європейського Союзу (Youth in Action, Erasmus+) у Великій Британії, Німеччині, Польщі, Азербайджані. Була також обрана координаторкою робочої групи з міждисциплінарності Європейської Ради аспірантів та молодих учених у Брюсселі (Бельгія). З 2013 року керує програмою «Волонтерський Рух Донеччини»[6].

Крім викладацької діяльності на кафедри зоології та екології Донецького національного університету імені Василя Стуса Юлія Овчинникова в рамках програми Erasmus+ Staff Mobility for Teaching також викладає на природничому факультеті Університету Вітовта Великого у Каунасі (Литва). Має диплом Open Science Ambassador (2019).

У 2015—2017 та 2019 роках була офіційним делегатом від України в Європейській раді аспірантів та молодих учених (Eurodoc[en]). Крім того, обрана до Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України. Працює керівницею робочої групи.

Нині виконує обов'язки декана біологічного факультету Донецького національного університету імені Василя Стуса у Вінниці[7]. Обрана секретаркою Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України.

12 грудня 2019 року стала співголовою Міжфракційного об'єднання «Гуманна країна», створеного за ініціативи UAnimals для популяризації гуманістичних цінностей та захисту тварин від жорстокості.[8]

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

У липні 2019 року в Інституті агроекології та природокористування НААН України відбувся захист дисертації Юлії Овчинникової «Науково-методичні основи оптимізації екологічної мережі Східного Поділля» на здобуття наукового звання кандидат біологічних наук (спеціальність — екологія)[9].

Нагороди та відзнаки[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]