Огар Тарас

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тарас Огар
 
Народження: 1 грудня 1971(1971-12-01) (47 років)
Батько: Огар Іван
Мати: Огар Євгенія
Прийняття священичого сану: протоієрей
 
Нагороди:

Нагрудний Хрест
Нагрудним Золотим Хрестом з Прикрасами

Огар Тарас, Отець Тарас Огар (*1 грудня 1971 р., м. Борислав) — греко-католицький священик.

Біографія[ред. | ред. код]

Отець Тарас Огар народився року 1 грудня 1971 р. в місті Бориславі Львівської області.

Після закінчення Бориславської музичної школи по класу гобой, у 1986 р. вступив до Дрогобицького музичного училища, яке закінчив у 1991 р. Після цього він поступив до Львівської державної консерваторії імені М. Лисенка, паралельно навчаючись на військовій кафедрі «військових диригентів» при Національному університеті «Львівська політехніка», яку закінчив з присвоєнням офіцерського звання лейтенант запасу. У 1996 році закінчив студії у Львівській консерваторії одночасно на диригентському та оркестровому факультетах.

З 1994 року працював при оперній студії консерваторії, а 1995 року — суміщав з посадою артиста оркестру Львівського оперного театру.

У середині 1990-х років навертається до релігії, і в 1997 році розпочав філософські студії в Івано-Франківському теологічно-катехитичному духовному інституті, а у 2000 році продовжив богословські студії у Івано-Франківській теологічній академії. У 2003 році успішно закінчив навчання в Івано-Франківській теологічній академії, захистивши дипломну роботу « Виникнення Московського Патріархату» отримав ступінь магістра богословських наук. Після цього навчався з 2003 по 2005 в аспірантурі на історичному факультеті при Івано-Франківській теологічній академії. В 2006 р. захистив дипломну роботу «Духовні та культурні впливи України на Московщину та на її церкву у XVII ст..» отримавши звання ліцензіат богословських наук.

22 червня 2002 з рук Преосвященного Владики Софрона Мудрого ЧСВВ прийняв піддияконські свячення у церкві Різдва Христового м. Івано-Франківськ, 23 червня 2002 року — дияконські свячення у церкві св. Івана Богослова с. Слобода Бурштинського деканату, а 16 березня 2003 року — ієрейські свячення в Катедральному соборі Воскресіння Христового м. Івано-Франківськ.

З березня 2008 р. — призначений завідувачем кафедри церковного співу та теорії музики Івано-Франківської теологічної академії.

До 100-літнього ювілею церкви св. Параскевії та 20-річниці виходу з підпілля о. Тарас разом з молодим істориком Романом Чорненьким написали сценарій до документального фільму «Дорога, Правда і Життя» (режисер Бойчук Мирослав Петрович)

Одружений. Має доньку та сина.

Джерела[ред. | ред. код]

25 травня 2012 р.у каплиці ІФТА відбулась презентація збірки нот «Велика Вечірня з Литією», яку упорядкував протоієрей Тарас Огар-(Комп'ютерна верстка Романа Рудницького)