Огида (персонаж)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Огида
Історія
Видавець Marvel Comics
Дебют Tales to Astonish #90 1967 року
Автор(и) Стен Лі
Ґіл Кейн
Характеристики
Альтер его Еміль Блонський
Позиція Зло, нейтралітет
Вид Людина
Зріст 203 см (Огида)
175 см (Блонський)
Вага 445 кг (Огида)
90 кг (Блонський)
Псевдоніми Агент Р-7, Розорювач світів
Громадянство США США
Команди й організації
Армія США
Союзники
Союзник груп Огиди і Забуті, Носоріг, Лідер, агент Повелителя Галактики і МОДОКа
Вороги
Галк, Червоний Галк
Особливі сили
  • Надлюдська сила, швидкість, витривалість, спритність і стійкість
  • Адаптація до ворожого середовища
  • Регенерація
  • Імунітет до всіх отрут, хвороб і токсинів
  • Досвідчений шпигун
  • Досвідчений рукопашний боєць

Огида (англ. The Abomination), справжнє ім'я Еміль Блонський (англ. Emil Blonsky) — вигаданий суперлиходій, що з'являється у американських коміксах видавництва Marvel Comics. Персонаж вперше з'явився у Tales to Astonish #90 (квітень 1967), він був створений сценаристом Стеном Лі та художником Ґілом Кейном, з концепцією бути суперником Галка.

Дебютувавши під час Срібного столітті коміксів, персонаж Огида був показана у різних продуктах Marvel, таких як аркади, відеоігри, анімаційні телесеріали, а також товари, такі як: фігурки і торгові карти; також персонаж з'являється у фільмі Кіновсесвіту Mavrel «Неймовірний Халк» 2008 року, де його зіграв Тім Рот.

У 2009 році Огида отримала 54-е місце у "Найвеличніших лиходіїв коміксів всіх часів" за версією IGN.

Історія[ред. | ред. код]

Стен Лі спочатку обрав ім'я "Огида", яке, на скільки він знав, не належало жодному іншому персонажу, перш ніж задуматися про походження і зовнішності персонажа. Лі згадав, що він просто сказав художнику Ґілу Кейну: "зроби його більшим й сильнішим за Галка, і ми будемо з ним дуже веселитися."

Еміль Блонський вперше з'явився у серії Tales to Astonish, де був представлений як агент КДБ і шпигун, який став Огидою після того, як свідомо піддався впливу більшої кількості того ж гамма-випромінювання, яке перетворило Брюса Беннера в його альтер его (Галк), використовуючи машину, яку Беннер планував використовувати для самогубства. У своєму першому появі Блонський став великим лускатим гуманоїдом, навіть сильнішим за Галк. Відповідно до побажань Лі, персонаж переміг Галка в їх першому бою.

Персонаж був показаний у багатьох серій Marvel, поступово переходячи від бездумного дикого звіра до майстра-інтригану, до замученої душі і, нарешті, до розкаяного лиходія й випадкового захисника слабких, перш ніж він загинув у битві.

У інших медіа[ред. | ред. код]

Фільми[ред. | ред. код]

  • Тім Рот зіграв Еміля Блонського у фільмі Кіновсесвіту Mavrel «Неймовірний Халк» 2008 року, де він також робив захоплення руху й голосу для Огиди, що було змінено у цифровому вигляді. У сюжеті фільму Блонський був російським британським королівським морським піхотинцем, позиченим підрозділу Генерала Росса, який полює на Галка. Капітан Блонський хотів знову пережити дні своєї слави і зголосився на ін'єкцію зразка сироватки супер солдата, яка була заморожена протягом десятиліть. Однак це тільки змусило Блонського жадати більше сили, тому він і змушує доктора Семюель Стернс піддати у його кров кров Брюса Баннера, незважаючи на те, що його попереджали про нестабільних побічні ефекти, змішаних з сироваткою супер солдата, заявивши, що отримана суміш буде як "Огида", проте Блонського так і не називали по цій кличці. Мутувавши в Огиду, він лютує в районі Гарлем у Нью-Йорку, перш ніж бути переможеним Галком, який майже душить його до смерті, але Бетті Росс переконала Галка зберегти йому життя і передати його генералу Россу.
  • Під час інтерв'ю з Craveonline в грудні 2014 року Тім Рот розповів, що йому запропонували повторити свою роль в «Месники: Ера Альтрона», але плани провалилися під час підготовки виробництва.

Відеоігри[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]