Оглядач великого вибуху

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Огля́дач Вели́кого Ви́буху — передбачуваний спадкоємець проекту LISA. Основна наукова мета — це спостереження гравітаційних хвиль, які виникли через невеликий час після Великого Вибуху, але на ньому також можливо зареєструвати більш молоді джерела гравітаційного випромінювання. ОБВ буде ймовірно досить чутливим до всіх LIGA й LISA джерел. Його надзвичайна точність полягає у використанні потужних лазерів та в обчисленні кореляції сигналів різних інтерферометрів навколо Сонця.

Пропонований інструмент складається із чотирьох інструментів на кшталт LISA, кожний з яких матиме три супутники, які розташовані трикутником. Два трикутники будуть сполучені таким чином, щоб вийшла шестикінцева зірка, подібна до зірки Давида. Інші два трикутники будуть рознесені уздовж орбіти Землі.

Супутники ОБВ будуть відрізнятися від супутників LISA тим, що на них будуть установлені потужніші лазери. До того ж, трикутники будуть набагато менші, ніж у LISA. Через менші розміри тестові маси будуть зазнавати набагато менших припливних відхилень, які можуть бути зафіксовані на окремій смузі інтерферометра, як в LIGO. У LISA, навпаки, тестові маси будуть рухатися в значній мірі вільною орбітою, а супутник буде літати навколо них, і інтерференційні смуги будуть розраховуватися за допомогою методики інтерферометрії затримок.

Інструменти ОБВ являють собою великий виклик існуючим технологіям. Кошти на розробку ще не виділені, й, за найоптимістичнішими оцінками, запуск цього інструмента може здійснитися за кілька десятків років.


Інструменти Це незавершена стаття про інструмент, прилад або пристрій.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.