Огляд цінностей світу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
World Values Survey
Тип Неприбуткова асоціація
Рік заснування 1981; Шаблон:Years or months ago (1981) (зареєстрована як неприбуткова асоціація World Values Survey в Швеції, Стокгольм)
Розташування Президія і Секретаріат у Відні, Австрія (Institute for Comparative Survey Research); Управління зовнішніх зв'язків в Стокгольмі, Швеція (Institute for Future Studies); Архів в Мадриді, Іспанія (JDS Surveys)
Ключові фігури Президент: Christian Haerpfer (Австрія), Віце-президент: Alejandro Moreno (Мексика), Віце-президент: Christian Welzel (Німеччина), Генеральний секретар: Bi Puranen (Швеція), Скарбник: Alejandro Moreno (Мексика), Члени: Pippa Norris (США) Marta Lagos (Чилі), Eduard Ponarin (Росія), Президент-засновник: Рональд Інґлегарт (США), Директор Архіву: Jaime Diez-Medrano (Іспанія)
Веб-сайт http://www.worldvaluessurvey.org/


Відтворення культурологічної мапи світу Інґлегарт-Вельцеля, створеної політологами Рональдом Інґлегартом і Крістіаном Вельцелем на основі данних Огляду цінностей світу; оглядова хвиля 4, завершена 2004 р.

Огляд цінностей світу або Дослідження цінностей світу (англ. World Values Survey, WVS) — глобальний дослідницький проект, який досліджує цінності і переконання людей, як вони змінюються з плином часу, і який соціально-політичний вплив вони мають. Реалізація проекту здійснюється всесвітньою мережою соцілогів, які починаючи з 1981 року проводили репрезентативні національні опитування в майже 100 країнах світу.

The WVS вимірює, моніторить та аналізує: підтримку демократії, толерантність до іноземних та етнічних меншин, підтримку гендерної рівності, роль релігії та зміни в рівнях релігійності, вплив глобалізації, ставлення до оточуючого середовища, роботи, сім'ї, політики, національної ідентичності, культури, мультикультуралізму, небезпек, та рівень суб'єктивного благополуччя.

Зібрані дані є чудовим джерелом інформації для політиків, які прагнуть побудувати громадянське суспільство, а також для демократичних інституцій в країнах що розвиваються. Робота також часто використовується урядами багатьох країн світу, вченими, студентами, журналістами, міжнародними організаціями та інституціями, такими як Світовий банк і Організація Об'єднаних Націй. Дані «Огляду цінностей світу» були, наприклад, використані, щоб краще зрозуміти мотиви, які стоять за такими подіями, як Арабська весна, Французькі цивільні заворушення 2005 року, геноциду в Руанді в 1994 році, а також Югославських воєнних і політичних потрясінь в 1990-і роки.

Посилання[ред. | ред. код]