Оголена, зелене листя та бюст

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Оголена, зелене листя та бюст
фр. Nu au Plateau de Sculpteur
Творець: Пабло Пікассо
Час створення: 8 березня 1932
Висота: 162 см
Ширина: 130 см
Матеріал: Полотно
Техніка: олія
Жанр: Ню і портрет
Зберігається: Особиста колекція
Музей: невідомо[2]

«Оголена, зелене листя та бюст» (фр. Nu au Plateau de Sculpteur, англ. Nude, Green Leaves and Bust) - одна зі знаменитої серії сюрреалістичних картин іспанського і французького художника Пабло Пікассо 1932 року, на яких митець вигадливо перетворив свою нову кохану Марі-Терез Вальтер (можливо, надавши їй вигляд міфічної Дафни).

Історія[ред. | ред. код]

Серія портретів сплячої Марі-Терез як богині сексу та бажання виконана художником потай від дружини, Ольги Хохлової, під час перебування з подругою в Буажелу під Парижем. Найзнаменитіше полотно з цієї серії, «Сон», вже було практично продано за 139 млн доларів, коли (в 2006) власник полотна зачепив його ліктем і порвав. Угода з продажу не відбулася [3] [4].

Зображує сплячу Марі-Терез поруч з бюстом, який Пікассо створив з неї ж. У 1936 полотно придбав нью-йоркський дилер Поль Розенберг (Paul Rosenberg), після чого в 1951 воно продано в приватне володіння американському девелоперу Сідні Ф. Броуді (Sidney F. Brody). [5]

Після смерті Броуді картина в березні 2010 виставлена ​​на торги аукціонним будинком Крістіс і згодом продана невідомому колекціонерові за 106 482 500 доларів (включаючи преміальні аукціоністів). [6][7] На той момент [8] вона стала найдорожчим твором мистецтва з числа проданих коли-небудь з аукціону [9].

Див. Також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]