Ода Нобухіде

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ода Нобухіде
Період Сенґоку
Народився 1510
Помер 21 квітня 1551
Доросле ім'я Сабуро́[1]
Буддистське ім'я До́ґан До́кен[2]
Сьоґунат сьоґунат Муроматі
Сюзерен Ода Нобутомо
Рід Акеті
Батько Ода Нобусада
Спадкоємець Ода Нобунаґа

О́да Нобухі́де (яп. 織田信秀, おだのぶひで; 1510 — 21 квітня 1551) — японський політичний і військовий діяч, полководець періоду Сенґоку. Володар південних земель провінції Оварі. Батько Оди Нобунаґи. Голова роду Ода (15271551). Ворогував із сусідніми володарями Імаґавою Йосімото та Сайто Досаном.

Біографія[ред. | ред. код]

Ода Нобухіде народився 1510 року в провінції Оварі в самурайській родині. Він володів замком Сьобата і був урядником Оди Тосісади, військового віце-губернатора провіції й господаря замку Кійосу[3].

Нобухіде здобув владу в ході міжусобиць між губернаторами і віце-губернаторами. Він контролював портову торгівлю, завдяки чому збагатився і створив велику армію. Ставши сильніше свого сюзерена, Нобухіде проводив самостійну політику і неодноразово переносив свою резиденцію до замків Наґоя, Фуруватарі й Суеморі, розширюючи межі свої землеволодінь[3].

З 1542 року Нобухіде перманентно воював на кордонах провінції Оварі з Імаґавою Йосімото, володарем провінції Суруґа, й Сайто Досаном, володарем провінції Міно. 1544 року він зазнав великої поразки від Досана, але замирився з ним одруживши на його доньці свого сина Нобунаґу.

Нобухіде був прихильником Імператорського двору та шанував японські традиції. Він фінансово підтримував Святилище Ісе, а також виділяв кошти на ремонт Імператорського палацу. За заслуги перед троном Імператор Ґо-Нара дарував йому почесну грамоту та «Збірку старих і нових японських пісень»[3].

21 квітня 1551 року Нобухіде помер від хвороби у своєму замку Суеморі. Його поховали на цвинтарі монастиря Бансьодзі. Нобухіде залишив свій спадок сину Нобуназі, який поклав край міжусобицям і завершив справу об'єднання провінції Оварі[3].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. яп. 三郎, さぶろう.
  2. яп. 桃厳道見, どうがんどうけん.
  3. а б в г Ода Нобухіде // Енциклопедія Ніппоніка: в 26 т. 2-е видання. — Токіо: Сьоґаккан, 1994—1997.

Джерела та література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]