Одеська Студія Мультиплікації

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Одеська Студія Мультиплікації
Тип бізнес
Галузь анімація
Засновано 19 вересня 1991 року
Штаб-квартира Одеса, Україна
65044, б-р Французький, 33
Ключові особи Євген Бугайов (1991—2010)
Юрій Гриневич (1991—2018)
Продукція мультфільми, класична анімація, рекламна, іміджева анімація, 2D, 3D, з використанням флеш-технологій
Сайт www.animation-ua.com

Одеська Студія Мультиплікації — студія анімаційних фільмів, що була заснована в українському місті Одеса у 1991 році.

За час свого існування студія пройшла шлях від кіновиробництва до сучасних технологій створення мультфільмів.

Історія[ред. | ред. код]

19 вересня 1991 року в місті Одеса в клубі кінолюбителів була заснована Одеська Студія Мультиплікації. Клуб розташовувався у підвалі палацу студентів ім. Ф. Е. Дзержинського (в минулому «Південно-Російський Аграрний банк»).

Віктор Борисович Тимовський — художній керівник та кінорежисер клубу сприяв створенню Одеської Студії Мультиплікації. Отримавши знання та практичні навички в кіноклубі, Євген Бугайов, Сергій Чебан та Юрій Гриневич вирішили створити студію анімації. В грудні 1992 Одеська Студія Мультиплікації почала виробництво першого в Україні повнометражного мультфільму «В країні Альхоків». Мультфільм виготовлявся за допомогою кіно-методики і його виробництво тривало понад два роки.

У 1995 році в рамках фестивалю анімаційних фільмів «КРОК-95» відбувся прем'єрний показ анімаційного фільму «В країні Альхоків». Картину добре прийняли глядачі та майстри анімаційного кіно, одним з яких був Олександр Татарський, з яким студія довго співпрацювала.

У 1996 студія почала роботу з творчим колективом «Маски-шоу» (Одеса). Завдяки праці одеських аніматорів було створено анімаційний серіал «Маски-шоу», який отримав бронзову медаль на кінофестивалі «WORLDFEST-98» (Х'юстон, США).

У 1997 році за анімаційний рекламний ролик для пейджингової компанії студія була відзначена гран-прі фестивалю «МОТОРОЛЛА-97» (Афіни, Греція).

У 1998 році Одеська Студія Мультиплікації здобула гран-прі фестивалю «ФАНТАЗІЯ-98» за музичну анімаційну роботу «Я образилась!» для кабаре-дуету «Академія».

У 2000 році Одеська Студія Мультиплікації створила повнометражний мультфільм «Звірячі війни» на замовлення «AFL Production» (США).

2001 року було знято мультфільм «Новий рік на хуторі біля Диканьки. Від заходу до сходу» (22 хвилини) на замовлення «Маски-шоу».

2004 рік — перше місце на фестивалі фільмів, що був організований міністерством внутрішніх справ Саудовської Аравії, за серіал з техніки безпеки (Ер-Ріяд, Саудівська Аравія).

2005 рік — створено гумористичний серіал «S.O.S.» (62 серії) на замовлення компанії «31 меридіан» (Одеса). Презентація анімаційного серіалу на Каннському кіноринку.

Щороку студія створює до шістдесяти хвилини готових анімаційних творів. На рахунку студії два повнометражних мультфільми: «В країні Альхоків» та «Звірячі війни».

Колектив[ред. | ред. код]

  • Засновник / директор / режисер (1991—2010) — Бугайов Євген Олександрович
  • Режисер / директор (1991—2018) — Гриневич Юрій Вікторович
  • Головний художник-постановник (1991—2018) — Гриневич Юрій Вікторович
  • Головний художник з фонів — Бужениця Сніжана Миколаївна
  • Веб-дизайнер, 3D-аніматор, креатор — Гей Олег Вікторович
  • Пост-компоузинг — Хітров Олексій Оскарович
  • Художники-аніматори — Олена Скрипнікова, Олена Мєдвєдєва, Олег Гей, Наталія Антонюк, Христина Абраменко, Валерія Крец, Ганна Скрипнікова, Георгій Георбелидзе, Ганна Попсуйко, Ігор Чумаченко, Антон Гребнев, Павло Носач, Анатолій Гребнев та інші

Дивіться також[ред. | ред. код]

Одеська кіностудія

Посилання[ред. | ред. код]