Один цент (США)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
1 цент 2010 року
США
Номінал 1 цент
Маса 2,5 г
Діаметр 19 мм
Товщина 1,55 мм
Розташування аверс/реверс 180 °
Гурт гладкий
Метал 97,5% Zn, 2,5% Cu
Роки карбування 1793 - по сьогоднішній день
Аверс
Аверс
Опис Авраам Лінкольн
Гравер Віктор Бреннер
Реверс
Реверс
Опис щит, що символізує об'єднану державу
Гравер Лінделл Басс

Один цент США (у просторіччі «пенні», за аналогією з розмінною монетою Великої Британії) — монети США номіналом в 1 цент, карбувалися з 1793 року по сьогоднішній день. Мають безліч різновидів. З 2010 року випускається цент зі щитом на реверсі.

Історія

[ред. | ред. код]
Реверс монети 1959—2008 років випуску
Статуя Лінкольна між колонами мавзолею

У 1959 році, на 150-річчя з дня народження Лінкольна, дизайн реверса був видозмінений. Замість колосків пшениці на монету було вміщено зображення меморіалу Лінкольна. На збережених примірниках між колонами можна розрізнити зображення статуї 16-го американського президента. Даний тип монети карбувався багатомільярдними тиражами[1] аж до 2008 року.

Чергова кругла дата (200 років від дня народження) була відзначена карбуванням 4 монет, які символізували періоди життя Авраама Лінкольна.

У різні роки метал, з якого випускали монети, змінювався. З 1959 по 1962 монета випускалася з бронзи (95 % мідь, 5 % олово/цинк), з 1963 по 1982 — з латуні (95 % мідь, 5 % цинк). З 1982 року монета на 97,5 % складається з цинку, покритого міддю.

В останні роки внаслідок подорожчання ринкової вартості металів склалася ситуація, коли внутрішня вартість монети (вартість металу з якого вона виготовлена) перевищує її номінальну. У США навіть введена кримінальна відповідальність за переплавлення монет з метою отримання прибутку.

У 2010 році дизайн монети був видозмінений — на реверсі зображений щит з 13 вертикальними смугами, що символізує державну і національну єдність[2].

Пшеничні центи карбувалися на 3 монетних дворах. Про походження монети з того чи іншого монетного двору свідчить невелика буква на аверсі знизу від року:

Типи одноцентових монет

[ред. | ред. код]

Перша одноцентова монета, так званий фугіо-цент, був викарбуваний через кілька років після революції, але він ще не мав на собі державних символів.

Одноцентові монети в США з символікою держави карбуються з 1793 року. Існує кілька монетних типів, які на даний момент хоч і є законним платіжним засобом, але в побуті не циркулюють:

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]