Односторінковий застосунок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Односторінковий додаток (англ. single-page application, SPA), також відомий як односторінковий інтерфейс (англ. single-page interface, SPI) - це веб-застосунок чи веб-сайт, який вміщується на одній сторінці з метою забезпечити користувачу досвід близький до користування настільною програмою.

В односторінковому додатку весь необхідний код - HTML, JavaScript, та CSS - завантажується разом із сторінкою [1], або динамічно довантажується за потребою, зазвичай у відповідь на дії користувача. Сторінка не оновлюється і не перенаправляє користувача на іншу сторінку в процесі роботи з нею. Взаємодія з односторінковим додатком часто включає в себе динамічний зв'язок з веб-сервером.

Історія[ред.ред. код]

Термін "односторінковий додаток" був придуманий Стівом Єном в 2005 році, хоча концепція обговорювалась ще на початку 2003 року[2], також Стюарт (stunix) Моріс описав "автономний веб-сайт" (Self-Contained website) з такими ж цілями та функціоналом в 2002 році[3] та пізніше у цьому році Лукас Бердау, Кевін Хекмен, Майкл Пічі та Еван Йех зробили опис у патенті США 8,136,109.

Javascript може бути використаний у веб-браузері для відображення інтерфейсу користувача, виконання логіки застосунку, та взаємодії з веб-сервером. Нативні бібліотекі з відкритим кодом доступні для побудови односторінкових застосунків, зменшуючи код, який потрібно написати розробнику Javascript

Посилання[ред.ред. код]

  1. Flanagan, David, "JavaScript - The Definitive Guide", 5th ed., O'Reilly, Sebastopol, CA, 2006, p.497
  2. Inner-Browsing: Extending Web Browsing the Navigation Paradigm. Процитовано 2011-02-03. 
  3. Slashdotslash.com: A self contained website using DHTML. Процитовано 2012-07-06.