Одобеноцетопс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Одобеноцетопс
Час існування: ранішній пліоцен
Odobenocetops BW.jpg
Біологічна класифікація
Царство: Animalia
Тип: Chordata
Клас: Mammalia
Ряд: Cetacea
Підряд: Odontoceti
Надродина: Delphinoidea
Родина: Odobenocetopsidae
Рід: Odobenocetops
Muizon, 1993
Види
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Odobenocetops
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Odobenocetops
Fossilworks: 62922

Одобеноцетопс (Odobenocetops) — вимерлий рід китів, що існував в епоху пліоцену. Він мав два бивні, причому в деяких особин один бивень був довший за другий.

Опис[ред.ред. код]

Череп самця O. Leptodon
Череп самиці O. peruvianus

Одобеноцетопс належав до надродини дельфіноподібних, але найближче споріднений з нарвалами, ніж з дельфінами, з бивнями, скерованими до задньої частини тіла. Мав довжину близько 2,1 м та важив від 150 до 650 кг. З будови його шиї видно, що він був дуже гнучким і міг повернути шию більш ніж на 90°. Це, в поєднанні із широкою мордою, схожою на морду моржа, свідчить про те, що він живився біля дна, шукаючи молюсків та висмоктуючи їх з панцира потужним язиком.

Використання бивнів[ред.ред. код]

Три одобеноцетопси

Можливо, найбільш несподіваним відкриттям стало те, що у самця виду O. leptodon один бивень був істотно довший за другий. Оскільки відомий лише один череп самця O. leptodon, не можна стверджувати, що так було в усіх самців цього виду. Будучи дуже крихким, бивень, імовірно, був розташований паралельно до тулуба. Він міг використовуватися для пошуку їжі як орган чуття, як бивні сучасних нарвалів. Навіть якщо вони тісно пов'язані з цими примітивними китами, ці бивні є результатом конвергентної еволюції.

Література[ред.ред. код]

  • Haines, Tim, and Paul Chambers. The Complete Guide to Prehistoric Life. Pg. 186–187 Canada: Firefly Books Ltd., 2006.
  • Annalisa Berta, James L. Sumich, Kit M. Kovacs. Marine Mammals: Evolutionary Biology. Academic Press. 2005.
  • Muizon, Christian de. "Walrus-like feeding adaptation in a new cetacean from the Pliocene of Peru." Nature 365: 745–748. 1993. DOI:10.1038/365745a0
  • Muizon, Christian de, Domning, Daryl P., and Parrish, Mary. "Dimorphic tusks and adaptive strategies in a new species of walrus-like dolphin (Odobenocetopsidae) from the Pliocene of Peru [Défenses dimorphiques et stratégies adaptatives chez une nouvelle espèce de dauphin convergent vers les morses (Odobenocetopsidae) du Pliocène du Pérou]." Comptes Rendus de l'Académie des Sciences — Series IIA — Earth and Planetary Science 329(6): 449–455. 1999.
  • Chased By Sea Monsters by Nigel Marven and Jasper James

Зовнішні посилання[ред.ред. код]