Одісея «Місячної зірки»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Одісея «Місячної зірки»»
Автор Дейвід Джерролд
Назва мовою оригіналу Moonstar Odyssey
Країна Flag of the United States.svg США
Мова англійська
Жанр фантастика
Видавництво New American Libraryd
Видано 1977

Одісея «Місячної зірки» (англ. Moonstar Odyssey) — науково-фантастичний роман американського письменника Дейвіда Джерролда, присвячений існуванню людського суспільства в далекому майбутньому. У 1977 році номіновано на премію Неб'юла.

Сюжет[ред. | ред. код]

Події відбуваються у далекому майбутньому на заселеній планеті (розуміється Земля). Люди, що на ній проживають, перетворили (тераформували) Місяць на супутник з океанами та морями, гірськими піками, якими є краї колишніх кратерів. Розвиток людства призвів до безстатевості (андрогенності) при народженні людини. Вони зростають усім разом у школах. З настанням юнацького віку повинні обрати свою стать (ким бути у подальшому — дівчиною або хлопцем).

Головним героєм є Джоба, що народилося в тіні місячної зірки. Незабаром повинна настати мить, коли воно обере свою стать на відповідному острові Опціон (Вибір). Потім відбудеться навчання відповідно до цього вибору. Втім Джоба з дитинства відчувала себе особливою. Під час шляху до Опціону один з плазмових щитів, що захищали планету, було знищено. Тому Джоба, не бажаючи робити вибір, вирішує відправити на подорож кораблем «Місячною зіркою» задля розуміння хто воно (вона чи він), а також знайти засоби для порятунку планети.

Джерела[ред. | ред. код]