Ожина (ягода)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ожина
Зображення
Колір чорний
Виробляється з ожина
CMNS: Ожина у Вікісховищі

Ожина — плід ряду рослин роду Rubus (Рожеві).

Відповідно до ботанічної класифікації плід ожини не ягода, а багатокістянка. Складається з декількох десятків зрощених кістянок (маленьких плодів з кісточками).

У процесі дозрівання плоди ожини набувають спочатку зеленого, потім бурого, і потім яскравого червоно-бурого кольору. Зрілі плоди ожини мають чорний (чорно-фіолетовий) колір.

У Rubus caesius плоди чорні з сизим нальотом, тому подекуди їх називають бірюзою; у Rubus fruticosus нальоту немає. Сік плодів темно-червоний; смак у зрілих ягід кисло-солодкий, злегка смолистий; в південних країнах ці плоди солодкуваті. Можуть бути використані для приготування варення. Обидва види дуже поширені в помірних і теплих країнах Європи до Скандинавії.

Від малини, в тому числі від її чорних різновидів, ожина відрізняється тим, що зривається разом з квітколожем, а малина — ні (тобто зірвана ягода малина порожниста в центрі, а ожина ні).

Примітки[ред. | ред. код]

  •   Sergio Tonetto de Freitas; Sunil Pareek. Postharvest Physiological Disorders in Fruits and Vegetables (англ.). — CRC Press, 2019. — P. 217-. — ISBN 978-1-351-97317-5.
  •   CTI Reviews. Plant and Animal Biology (неопр.). — Cram101, 2016. — С. 144-. — ISBN 978-1-4902-6765-4.
  •   Жохова Олена Володимирівна; Скляревская Неллі Володимирівна. Ботаніка (неопр.). — Scientific magazine "Kontsep, 2017. — С. 38-. — ISBN 978-5-9916-9920-4.