Океанійська екозона

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Океанійська екозона
Названо на честь Океанія
Континент Океанія
Розташовується на водоймі Тихий океан
У межах природно-географічного об'єкта Океанія
Описано на сайті (за URL) panda.org/about_wwf/where_we_work/ecoregions/maps/index.cfm
Мапа розташування
CMNS: Океанійська екозона у Вікісховищі

Океанія (екозона) (англ. Oceanian realm; Oceania ecozone) — біогеографічна територія, яка охоплює острови й острівні групи в Тихому океані: Мікронезія, Фіджі і більша частина Полінезії за винятком Нової Зеландії.

Геологічно це наймолодша екозона. У той час як інші екозони включають до себе старі континентальні масиви суші або фрагменти континентів, Океанійська складається в основному з вулканічних островів і високих коралових атолів, які виникли з моря геологічно нещодавно, значною мірою в плейстоцені. Острови варіюються від крихітних острівців, морських скель і коралових атолів до великих гірських островів, таких як Гаваї та Фіджі.

Клімат островів Океанії тропічний або субтропічний, і варіюються сезонно від вологого до сухого. Найвологіші частини островів укриті тропічними й субтропічних вологими широколистяними лісами, в той час як більш сухі частини островів, в тому числі підвітряні сторони і багато з низьких коралових островів, укриті тропічними і субтропічними сухими широколистяними лісами і тропічними і субтропічними луками, саванами і чагарниками.

Література[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]