Окменська битва

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Окменська битва
Дата: 1331 рік
Місце:
Результат: перемога Великого князівства Литовського
Сторони
Велике князівство Литовське Тевтонський Орден
Командувачі
Гедимін Генріх фон Плек

Окменська битва — битва між військами Великого князівства Литовського та татар з одного боку, та Тевтонського ордену з іншого боку, над річкою Окмені (зараз Акмене у Литві).

Війська Тевтонського ордену на чолі з Генріхом Фон Плеком учергове увірвались на територію Литви, грабуючи місцеве населення. Гедимін негайно зібрав військо та зустрів хрестоносців поблизу ріки Окмене.

Гедимін розмістив жемайтійські частини у центрі, а найбільш боєздатні дружини з білоруських міст поставив на флангах і у резерві. Попереду стояла татарська кіннота. Під час битви допоміжні війська хрестоносців, які складались з місцевого населення, переважно жемайтів, земгалів та куршів, перейшли на сторону ВКЛ та вдарили хрестоносцям у спину. У результаті військо Тевтонського ордену були розгромлене ущент, тільки рештки хрестоносців змогли утекти.

На певний час агресія хрестоносців була зупинена, більш того, литовці провели декілька вдалих походів на територію ордену.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Окменская битва // Советская военная энциклопедия / под ред. Н. В. Огаркова. — М.: Воениздат, 1980. — Т. 6. — 671 с. — (в 8-ми т). — 105 000 экз.