Окрема зведена штурмова рота «Карпатська Січ»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Окрема зведена штурмова рота
«Карпатська Січ»
(2015—2016)
Окрема добровольча чота
«Карпатська Січ»
(2014)
Окрема добровольча чота «Карпатська Січ».png
Нарукавний знак
На службі з червня 2014 року
Країна Україна Україна
Вид Emblem of the Ukrainian Ground Forces.svg Сухопутні війська
Тип БЗ МВ.svg Механізовані війська
Чисельність рота
У складі
93 ОМБр п.svg
 93 ОМБр
Війни/битви

Війна на сході України

Командування
Командувач Куцин Олег

Окрема зведена штурмова рота «Карпатська Січ» — український добровольчий підрозділ, який існував у 2014—2016 роках.

Підрозділ був створений у 2014 р. як окрема добровольча чота «Карпатська Січ», названий на честь організації народної оборони «Карпатська Січ». 2015 року увійшов до складу Збройних сил України, у 93-тю механізовану бригаду. За час участі у військових дій на сході України чота стало ротою, брала участь в боях в районі Донецького аеропорту: бої за Піски, шахту «Бутовка», Водяне, Опитне.

Командир — Олег Куцин.

Історія[ред. | ред. код]

З початком військових дій на сході України, наприкінці травня — початку червня 2014 року, Олег Куцин організував волонтерську групу з свободівців, яка почала збирати та доправляти допомогу українським військовим, які несли службу в районі окупованого Слов'янська Донецької області. Допомагали в основному бійцям Національної гвардії і суміжних підрозділах Збройних Сил України. Спочатку волонтерів було всього півтора десятка чоловік, основу складали хлопці зі Стрия, Закарпаття та Києва.

На початку літа 2014 року волонтерами було прийнято рішення вступити до лав Національної гвардії України. Добровольці пройшли навчання на тренувальній базі в Нових Петрівцях. Було вирішено створити єдиний підрозділ з побратимів-волонтерів, яких на той момент було вже 35 осіб. Так була створена Окрема добровольча чота «Карпатська Січ», яка отримала назву на честь однойменної української парамілітарні організації «Карпатська Січ», яка існувала на Закарпатті у 19381939. Місцем постійної дислокації Окремої зведеної штурмової роти «Карпатська Січ» стала Дніпропетровська область.

У жовтні 2014 року «Карпатська Січ» зайняла позиції у селищі Піски, та залишалась там до березня 2016 року.

23 травня 2015 року бійці окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ» разом з командиром склали Присягу на вірність Українському народові й влились до складу Збройних Сил України[1].

За час участі у військових дій на сході України чота стало ротою, взяла участь в обороні Донецького аеропорту, боях за Піски, шахту «Бутовка», Водяне, Опитне[2].

Останні 10 місяців свого існування Окрема зведена штурмова рота «Карпатська Січ» перебувала під постійними обстрілами ворожої артилерії в околицях ДАП. Під час виконання бойових завдань «Карпатська Січ» втратила 7 вояків, 40 вояків отримали поранення.

13 квітня 2016 року Окрема зведена штурмова рота «Карпатська Січ» була розформована[3].

Втрати[ред. | ред. код]

Воювали в складі роти:

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]