Оксана Весна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Життєпис[ред. | ред. код]

Українська письменниця, що творить у жанрі соціального фентезі та фантастики. Оксана Весна народилася у Львові, 29 липня 1990 року. Закінчила приватну на той час авторську школу М. Чумарної "Тривіта". У 2007 році вступила до Української Академії Друкарства. Приблизно у цей час, між закінченням школи та вступом до ВИШу виходить друком перша книга Оксани Весни "Які ж вони — янголи?". Потім було навчання і перерва у творчості, чи принаймні — у публікаціях, наступну книгу "Ліс на межі" Оксана опублікувала лише через десять років, як зізнається сама письменниця — їй потрібен був час, щоб підготуватися до цієї роботи.

Від початку повномасштабної війни Оксана Весна активно взялася за волонтерство, письменницю можна зустріти у ВЦ на площі Ринок, у бібліотеці ім. Іваничука, де небайдужі громадяни України плетуть сітки та проводять різноманітні акції на підтримку ЗСУ.

Творчість[ред. | ред. код]

Окрім опублікованих робіт, Оксана веде сайт в Інтернеті та групу у Facebook, де викладає у вільному доступі короткі роботи, серед яких серія казок про крихітних драконів (для дітей), історії про світ живих речей (для молоді та дорослих читачів), цикл історій про війну "Про що розповіла Вікторія". Нещодавно на сайті письменниці з'явився розділ з віршами.

Окремої уваги заслуговує Муз Ясь — персонаж, який періодично з'являється у блозі письменниці і (за його власними словами) відповідає за весь веняний креатив, до якого належать не лише тексти, але й деякі ілюстрації: письменниця не має художньої освіти, але любить малювати і ілюструє деякі свої розповіді.

У своїх роботах Оксана Весна переносить читача у нові світи, показує історії, які не могли б відбутися насправді, але які парадоксально-реальні, оскільки Весна активно висвітлює у своїх сюжетах актуальні проблеми людських взаємин та піднімає гострі морально-етичні питання. Кожна її книга пропонує легкий, фентезійний сюжет, але також і дає читачеві можливість глибокого спілкування чи то з героями, чи з самим собою.

"Які ж вони — янголи?" — це книга про дружбу двох хлопчиків, що належать до геть різних світів, як пише в анотації сама авторка: "Це книга не про рай та його мешканців, вона не розповість, як виглядають янголи, але підкаже, як стати янголом для когось".

"Ліс на межі" — історія про людські взаємини. Проблеми дітей і батьків, вчителів та учнів, підлітків та... інших підлітків. Історія про неприйняття себе і про гнів, а також про прийняття і примирення.

Зацікавлення[ред. | ред. код]

Оксана Весна любить фентезі (власне, тому й сама пише у цьому жанрі), серед улюблених авторів відзначає Клайва Льюїса, Джона Р.Р. Толкіна, Анджея Сапковського, Станіслава Лема, Василя Симоненка (хоча він і не фантаст). Потім робить паузу і зазначає, що авторів, чия творчість так чи інак її зачепила, потрібно перелічувати занадто довго.

Оксані також подобається малювати і виготовляти різноманітні дрібнички своїми руками, починаючи з прикрас і завершуючи декоруванням дерев'яних виробів. Письменниця любить казки та міфологію і зазначає, що часто надихається міфами народів світу, у підлітковому віці захоплювалася японською анімацією і досі тепло відгукується про творчість Хайяо Міядзакі. Любить розмальовки-антистрес, особливо відзначаючи роботи Кербі Розанеса. Хоче навчитися фотографувати, проте зізнається, що зйомка чого-небудь не є її сильною стороною, так само як і спорт.

Посилання[ред. | ред. код]

Сайт Оксани Весни

"Ліс на межі": є тисячі способів бути не хижаком і не жертвою, а людиною

Про книги Весни

Блог