Олег Інгварович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Олег Інгварович
Народився 1215
Помер 1258
Титул Рязанські князі
Рід Рюриковичі
Батько Інгвар Ігорович
Брати, сестри Інгвар Інгварович
Діти Роман Олегович

Олег Інгварович Красний (*1215 — 8 березня 1258) — 1-й великий князь рязанський у 12521258 роках. Місцевошанований святий Рязані. Відомий також як Олег I Рязанський.

Життєпис[ред. | ред. код]

Син Інгвара Ігоровича, князя рязанського. Взимку 1238 року брав участь у битві біля Коломни проти монгольського військ ана чолі із Бату-ханом, де рязанська дружина зазнала поразки, а Олег потрапив у полон. Тут перебував 14 років.

1252 року, коли не залишилось жодних його родичів, звільнений. Отримав також ярлик на велике князівство Рязанське (можливо через поєднання Рязанського, Пронського і Коломенського князівств). Цим хан Бату намагався не допустити поглинання Рязанської землі великим князівством Володимирським.

Мирно панував, зберігаючи вірність ханові. 1257 року дозволив монголам провести перепис населення для визначення розміру данини. Продовжив політику відродження міст й господарства князівства. У 1258 році, відчуваючи наближення смерті, Олег був пострижений в схиму з ім'ям Косми. Похований у храмі Святого Спасу. Владу спадкував його син Роман.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Андреев А., Корсакова В. Рязанские князья // Русский биографический словарь: в 25 томах. — СПб.—М., 1896—1918.