Олександра Семенівна Олельківна-Слуцька

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дата народження 1503
Дата смерті не раніше 1556
Батько Семен Михайлович Олелькович
Мати Анастасія Слуцька
У шлюбі з Острозький Костянтин Іванович
Дитина Василь Костянтин Острозький
Рід Олельковичі

Олександра Семенівна Острозька (до шлюбуСлуцька, з роду Олельковичів) (бл. 1500 — бл. 1556) — руська княгиня, донька слуцького князя Семена Михайловича, дружина князя Костянтина Івановича Острозького, мати князя Василя-Костянтина Острозького.

Біографія

[ред. | ред. код]

Після смерті Тетяни Гольшанської (12 липня 1522) за посередництвом київського митрополита Йосифа й земського підскарбія Богуша Боговитиновича князь Острозький уклав угоду з княгинею Анастасією Слуцькою про одруження з її дочкою Олександрою. 26 липня 1522 р., перед виїздом до Мінська на господарську службу, Костянтин написав у Вільні лист, в якому взяв на себе обов’язок до видачі майбутній дружині листа на віно нікому не записувати, заставляти чи дарувати свої родові, вислужені й куплені маєтки, щоб це віно було на повній третині володінь, а дітей із нею любити так само, як Іллю, народженого першою жінкою; після смерті гетьмана всі його володіння незалежно від часу й характеру їх набуття Ілля й сини, які з’являться в шлюбі з княжною Слуцькою, мали поділити на рівні частини; окремо нікому з них він нічого не записуватиме[1].

Згодом відбулось і весілля. Вже в 1528 р. Олександра виступає в джерелах як дружина Костянтина Острозького і мати двох дітей. У 1530 році Костянтин Іванович помер, і Олександра залишилась на одинці з сином Костянтином.

1556 року Олександра отримала привілей заложити місто у своєму маєтку Слєди. Це остання згадка в джерелах про неї.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Собчук В. Степанська волость та її власники (до кінця 60-х років XVI ст.) [Архівовано 12 липня 2019 у Wayback Machine.] / Наукові записки [Національного університету "Острозька академія"]. Історичні науки. - 2011. - Вип. 18. - С. 14-41.

Джерела та література

[ред. | ред. код]