Олександрійський завод підйомно-транспортного устаткування

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Олександрійський завод підйомно-транспортного устаткування
Тип товариство з обмеженою відповідальністю
Форма власності товариство з обмеженою відповідальністю
Галузь машинобудування
Засновано 1962
Штаб-квартира СРСР СРСРУкраїна Україна, Олександрія
Продукція підйомні крани
сайт

Олександрі́йський заво́д підйо́мно-тра́нспортного устаткува́ння — підприємство, що спеціалізується на виготовленні вантажопідіймальних кранів і кранового устаткування.

Історія[ред. | ред. код]

Олександрійський завод підйомно-транспортного устаткування заснований у 1962 році. За радянських часів крім кранового обладнання випускав товари широкого вжитку.

У 1974 році спільно з ВНІІПТМАШ розроблені і запущені в серійне виробництво кілька інноваційних проектів: мостовий електричний статично визначених кран великого прольоту (до 34,5 м), мостовий електричний кран у вибухонебезпечному виконанні, зниження металоємності мостових двобалкових кранів, установка дистанційного керування кранами.[1].

Станом на 1986 рік продукція заводу надходила у всі республіки Радянського Союзу та в десяток країн зарубіжжя. Завод випускав кожного року більше тисячі підйомних кранів.[2].

До 1991 року був налагоджений серійних випуск підйомних кранів, які експлуатувалися на території всього Радянського Союзу. За роки незалежності України змінив кілька назв і організаційно-правових форм. У 2014 році завод повернувся в свого колишнього славному імені, широко відомому за межами Союзу.

У 1978 році випущений ювілейний десятитисячний підйомний кран.[3].

З 1962 року по теперішній час випущено більше 20 тисяч підйомних кранів.

Виробництво[ред. | ред. код]

Діяльність заводу, спрямована на виготовлення підйомно-транспортного устаткування, мостових та козлових підйомних кранів.

Крани мостові виготовляються вантажопідйомністю до 125 т, мостові однобалочні до 16 т, козлові до 40 т.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Научно-исследовательский институт информации по тяжелому, энергетическому и транспортному машиностроению. Краны (опыт Александрийского завода ПТО) (6-74-43). — М. : НИИИНФОРМТЯЖМАШ, 1974. — 21 с. — 4290 прим.
  2. Газета «Ленінський прапор» — Олександрія, 1986. — № 148
  3. Газета «Известия» — М., 1978. — № 114(18874)

Література[ред. | ред. код]