Олександр Анкваб

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Олександр Анкваб
абх. Алеқсандр Золотинска-иԥа Анқәаб
Alexander Ankvab - 06.10.2011.jpg
 
Народження: 26 грудня 1952(1952-12-26) (70 років)
Сухумі, СРСР
Країна: СРСР, Росія, Республіка Абхазія і Грузія
Освіта: Ростовський державний університетd
Партія: Aitairad і КПРС
Автограф: Alexander Ankvab Signature.svg

CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Олександр Золотинськович Анкваб (абх. Алеқсандр Золотинска-иԥа Анқәаб; нар. 26 грудня 1952, Сухумі, Абхазька АРСР, Грузинська РСР, СРСР) — абхазький державний і політичний діяч, прем'єр-міністр окупованої Росією частково визнаної Абхазії. Має абхазьке і російське громадянства.

Біографія[ред. | ред. код]

Ранні роки[ред. | ред. код]

Олександр Анкваб народився 26 грудня 1952 року в Сухумі [1] (за іншими даними - в родовому селі батька Хуап Гудаутського району Абхазької АРСР [2] [3] ) і був старшим із трьох дітей в абхазькій родині міліціонера Золотинського [к. 1] Анкваба [5] .

Дитячі та юнацькі роки пройшли у столиці Абхазії, там він закінчив школу № 16 і у 1970 році вступив на юридичний факультет Ростовського державного університету . У зв'язку з травмою, отриманою його батьком, Олександру довелося достроково завершити навчання в університеті [3] , а тому в 1974 він склав випускні іспити [1] на рік раніше своїх однокурсників [3] .

Робота у державних органах СРСР Править Після повернення додому, 1975 року, Олександр Анкваб через Абхазький обласний комітет комсомолу влаштувався консультантом до Міністерства юстиції Абхазької АРСР. Звідти він перейшов на роботу в Обласний комітет ЛКСМ Грузії, де обіймав посаду інструктора, а пізніше завідувача відділу. Після цього його було обрано секретарем Гудаутського райкому ЛКСМ [5] .

У 1978 році Анкваб обійняв посаду начальника Гудаутського РВВС, став одним із наймолодших керівників в органах МВС СРСР. Під час його керівництва при РВВС було створено хор, який у 1979 році став найкращим хоровим колективом району. З 1981 по 1983 Анкваб працював в апараті ЦК компартії Грузинської РСР на різних адміністративних посадах, а в 1983 отримав звання полковника міліції [3] і в 1984 зайняв посаду заступника міністра внутрішніх справ Грузинської РСР з політичної підготовки [5] . В 1987 Анкваб закінчив Академію суспільних наук ЦК КПРС [3] .

У травні 1990 року на хвилі антиабхазьких настроїв у Грузії Анкваб подав рапорт про звільнення з МВС республіки та переїхав до Сухумі. Після цього він ніде не працював - за словами самого Анкваба, "їздив по друзях і родичах" [5] .

Посилання[ред. | ред. код]