Олександр Корвін-Госевський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Олександр Корвін-Госевський
Aleksander Gosiewski
Aleksander Korwin Gosiewski.PNG

Олександр Корвін-Госевський.
Портрет невідомого автора, XVIII століття
Народився
Помер 1639(1639)
Громадянство Велике князівство Литовське
Проживання Річ Посполита
Діяльність дипломат
Посада Смоленський воєвода
Батько Ян Корвін-Госевський
Рід Gosiewski family[d]
Дружина Єва Пац
Діти Зузана, Вінцент, Кшиштоф

Олександр Корвін-Госевський (пол. Aleksander Korwin Gosiewski; пом. 1639) — польський воєначальник і дипломат, в 1610 році секретар великий литовський, комендант московського Кремля (16101612), писар великий литовський (1615), староста велизький, воєвода смоленський (1625), представник шляхетського роду гербу Слєповрон.

Біографія[ред.ред. код]

В молодості з відзнакою служив в литовських військах під час війн Сигізмунда Вази зі Швецією, був потім прикордонним старостою Велижа. Брав участь у битві під Кірхгольмом (1605). У 1610 році разом зі Станіславом Жолкевським прибув до Москви для підтримки партії, яка бажала звести Владислава IV Вазу на московський престол. Потім, коли становище вояків Речі Посполитої стало безнадійним, залишив комендантом московського Кремля Миколая Струся, сам переїхав до Смоленська, де був комендантом 1625 року.

У 1639 році заснував вітебський єзуїтський колегіум, дарував йому 1000 кв. миль землі на Смоленщині і пристань на Двіні. Також ним було засновано жіночий монастир святої Бригіди в Бересті.

Був одружений на Єві Пац — доньці берестейського підкоморія Миколи Паца та його дружини Софії (Агати) Сапіги (друге заміжжя матері).[1] Діти: Зузанна, Вінцент, Кшиштоф.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Pacowie (01) (пол.)

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]