Олександр Свірський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Олександр Свірський
Icon of St Alexander of Svir.jpg
У миру: Аммос
У чернецтві: Олександр
Народився 15 червня 1448(1448-06-15)
Помер 30 серпня 1533(1533-08-30) (85 років)
У лику преподобний
День пам'яті 17/30 квітня і 30 серпня/12 вересня
Медіафайли на Вікісховищі

Олександр Свірський (15 червня 1448 року в селі Мандера на ріці Ояті, Новгородська земля — 30 серпня 1533) — православний святий, свірський чудотворець, мощі якого зберігаються нетлінними у Свірському монастирі в землях Карелії.

При народжені отримав ім'я Амос, оскільки народився в день цього пророка. Він прийняв чернечий постриг з ім'ям Олександр у віці 26 років у Валаамській обителі. 1487-го року чернець оселився на Трощинському озері, що за шість верст від ріки Свірі. Серед непрохідного бору він поставив невелику хатинку і став вести подвижницьке життя. Через 25 років святий Олександр удостоївся видіння, як колись праотець Авраам: янголи з посохами в руках зображали собою Святу Трійцю, і голос небесний сказав йому: «Споруди тут храм святої Трійці і збери братію, і спасеш душі їх». Для своїх духовних чад блаженний Олександр був добрим наставником, істинним цілителем душ. Смирення і працелюбність преподобного стали добрим прикладом для багатьох послідовників святого у чернечому житті.

Доктор історичних наук, археолог, кандидат богослов'я О. Є. Мусін, назвав фальсифікацією друге обретіння мощів Олександра Свірського у 1998 році. Аргументував це тим, зокрема, що муміфікований труп з Військово-медичної академії, котрий згодом визнали мощами святого, відрізнявся від стану останків Олександра Свірського, зафіксованого монастирським актом 1918 року, а також приховуванням документа який засвідчує знищення мощів в 1919 році [1][2].

Свята[ред. | ред. код]

  • 12 вересня — День пам'яті преподобного Олександра Свірського (1533)

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]