Олександр (коктейль)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Brandy alexander.jpg

Олександр (перший коктейль з вершками серед сімейства напоїв «Олександр») змішувався на основі джина, лікеру Créme de Cacao білого та 20 % вершків в рівних кількостях[1].

Бренді Олександр (англ. Brandy Alexander, або Олександр № 2[1]) — коктейль з вершками на основі коньяку і шоколадного лікеру. Належить до офіційних напоїв Міжнародної асоціації барменів (IBA), категорія «Незабутні» (англ. The Unforgettables)[2].

Спосіб приготування[ред. | ред. код]

Склад коктейлю «Бренді Олександр»:

Готують в шейкері. Подають без льоду в чарці сауер або шампанському блюдці[3].

Історія[ред. | ред. код]

Довгий час вважалося, що своєю появою коктейль, як і багато інших алкогольних напоїв з вмістом вершків і солодкого лікеру, зобов'язаний американському «Сухому закону», що діяв в США на початку XX століття. Саме «солодкі» складові коктейлю допомагали маскувати алкоголь і таким чином обходити заборону на його продаж.

Вважалося що автором напою є бармен, який працював у двадцяті роки у знаменитому американському підпільному барі «Speak Easy», в якому відвідувачами були члени вищого американського суспільства.

За однією з неофіційних версій, коктейль був названий за іменем відомого літературного критика тих років Олександра Вуттока, який любив заходити в бар саме заради цього коктейлю. А вже в 1922 році рецептура «Олександра» увійшла в книгу Гаррі МакКелхона «ABC Cocktails»[4].

Перші згадки в 1915 році[ред. | ред. код]

Насправді коктейль вперше згадується у книжці Recipes for Mixed Drinks, автора Hugo Ensslin, 1915[5]. Тобто у 1915 році він вже існував.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Артём Гудимов:. Коктейль Александр (Alexander) и все, все, все (ru). therumdiary.ru. Архів оригіналу за 9 березень 2017. Процитовано 8 серпня 2017 року. 
  2. Сайт Міжнародної асоціації барменів. Незабутні коктейлі (en). iba-world.com. Архів оригіналу за 9 березня 2017 року. Процитовано 29 травня 2017 року. 
  3. Технологія приготування коктейлів та напоїв: Учеб.пособие для поч. проф. освіти / Л. С. Кучер, Л. М. Шкуратова. — М .: Видавничий центр «Академія», 2005. ISBN 5-7695-1973-8.
  4. Harry MacElhone Harry's ABC of Mixing Cocktails Архівовано 8 August 2017[Дата не збігається] у Wayback Machine., Souvenir Press, 1922, ISBN 9780285638914
  5. Hugh R Ensslin, Recipes for Mixed Drinks (1916). Процитовано 26 April 2015. 

Посилання[ред. | ред. код]

  • The Unforgettables. Офіційний сайт Міжнародної асоціації барменів (en).