Олексій Філановський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Олексій Філановський
Олексій Філановський.jpg
Народився 22 січня 1975(1975-01-22) (46 років)
Київ
Громадянство Україна
Діяльність Письменник, журналіст, маркетолог
Magnum opus "Головна маркетингова книга"
Сайт: https://mainmarketingbook.com.ua

Олексій Філановський (22 січня 1975, Київ) — український письменник, журналіст і маркетолог. Автор книжок з маркетингу «Головна маркетингова книга»[1] і «Гра в бренди»[2], художньої книжки про епоху Середньовіччя «Провінціал»[3].

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився у місті Києві 22 січня 1975 року. Навчався у середній школі № 115 міста Києва.

Перші журналістські публікації були у часописі «Юність», газеті «Вечірній Київ» в 1991 році. У 90-их роках працював журналістом, співпрацював із бізнес- та суспільно-політичними виданнями — «Бізнес», «Галицькі контракти», «Компаньйон» та багатьма іншими.

З початку 2000-их керував маркетингом у багатьох українських компаніях. Займав у цій сфері топ-позиції генерального та маркетинг-директора. За цей час він познайомився з 17 різними ринками, включно з B2C, B2B, C2C і B2G,— різні продовольчі та непродовольчі товари, роздрібна торгівля, маркетплейси та навіть системи державних закупівель.

За плечима Олексія Філановського досвід роботи на ринках п'яти країн і ґрунтовне знайомство з найрізноманітнішими групами споживачів. Автор створив «з нуля» 14 торгових марок, чимало з яких у різний час входили до топів найдорожчих у країні, йому довелося працювати з понад сорока брендами. Він створив і реалізував 15 річних мультибрендових маркетингових стратегій, провів 125 комплексних рекламних кампаній, розробив 120 оригінальних дизайнів для продуктів і послуг.

Олексій Філановський має досвід успішного будівництва шести маркетингових команд, кожна з яких ставала лідером у своїй сфері[4], а півтора десятка співробітників, які працювали в цих командах, згодом стали маркетинг-директорами в різних компаніях.

Олексій сповідує інтелектуальний підхід до маркетингу, любить  інтелектуальні ігри, неодноразово ставав національним чемпіоном в іграх «Що? Де? Коли?».[5]

Викладає маркетинг у провідних бізнес-школах — Києво-Могилянській бізнес-школі (KMBS)[6], у Львівській бізнес-школі УКУ[7] викладає на програмі «Менеджмент для лідерів» та «Маркетинг для бізнесу», виступає на багатьох форумах[8], лекціях[9] і самітах[10], має численні публікації, присвячені маркетингу у популярних часописах та інтернет-сайтах[11] [12].

Олексій Філановський є власником маркетингової агенції «Filberry»[13], яка допомагає компаніям перейти на новий рівень розуміння та провадження практик маркетингу[14].

Книжки[ред. | ред. код]

 • У 2018 році вийшла перша книга — «Головна маркетингова книга» (видавництво «Фабула»), яка є своєрідною «маркетинговою біблією» для України. Книга користується попитом і вже витримала два перевидання.

Автор книги пропрацював у маркетингу на топ-позиціях 17 років. За цей час йому довелося познайомитися з 17 різними ринками, попрацювати з 41 брендом, створити з нуля 14 торгових марок, багато з яких входили в рейтинг найдорожчих у країні. Всі компанії, де працював Олексій, ставали лідерами свого ринку. В цей же час він написав понад півтори сотні маркетингових статей, які викликали великий інтерес у читачів і ставали хітами в різних виданнях. І нарешті Олексій підсумував довгі роки своєї роботи, зробив висновки, з якими він ділиться з вами в його «Головній маркетинговій книзі»[15].

Книга Олексія Філановського — не підручник з маркетингу і не посібник для вузьких фахівців в окремих галузях маркетингової діяльності. А слово «Головна» у її назві вказує передусім на те, що вона містить відповіді на найфундаментальніші питання, пов'язані з маркетингом,— живим, мінливим і рухомим, наче ртуть. Важливо — мова тут іде про наші українські реалії, наші ринки, наших споживачів і наші культурні парадигми.  Книга буде цікавою й корисною підприємцям і державним службовцям, маркетологам і рекламістам, студентам і управлінцям, тим, хто збирається змінити професію, і тим, хто має намір змінити все навколо — починаючи з власної компанії. Саме таке завдання поставив перед собою автор — й успішно його реалізував[16].

 • У 2019 році у видавництві «Наш формат» вийшла друга книга — «Гра в бренди», присвячена створенню брендів в Україні[17].

Про книжку: З одного боку, побудова успішного бренду — це мистецтво, а з іншого — чітко визначені кроки, які слід зробити компанії. Тому маркетолог має не лише креативно мислити, а й розуміти етапи створення та існування бренду. Як запустити бренд з нуля? Як перетворити звичайну торгову марку на ікону? Чи кожній компанії потрібен бренд?

Для кого книжка: Для маркетологів, керівників маркетингових відділів, стратегів, бренд-маркетологів, власників бізнесів. У цій книжці маркетолог Олексій Філановський на прикладах відомих українських та світових компаній пояснює, що таке бренд, як оцінити стан та перспективи власного бренду та спланувати його успішний розвиток[18].

 • У 2020 році у видавництві «Фабула» побачив світ роман «Провінціал» — художній твір, дія якого віднесена до 14-го сторіччя, міста Авіньйон, де головний герой — Дефан стає камерарієм папи Іоанна 22-го та творить справжнє «фінансове диво»[19].

Цей роман – про людину, яка присвятила життя збагаченню і процвітанню Святого Престолу і картезіанського ордену. Звати його Дефан. На початку чотирнадцятого століття він починав свою кар'єру послушника у монастирі Шартрез-де-Вільнев, а завершив її кардиналом і управителем скарбниці папського двору. Саме він створив унікальну фінансову систему, відкривши нові джерела доходів і заклавши основи сучасної економіки. Він першим почав використовувати банки як фінансові оператори, «монетизував» віру, заклав основи книжкової торгівлі, ввів систему безготівкових розрахунків і створив продукти, які принесли світову славу картезіанцям. Хто, наприклад, не чув про знаменитий лікер «Шартрез»? І це теж Дефан! Видатне життя – як велика екзистенціальна пригода на межі Середньовіччя і епохи Відродження[20].

Рецензії[ред. | ред. код]

 1. «Гра в бренди» у добірці книжок про брендинг
 2. «Головна маркетингова книга» у добірці книг з Форуму видавців у Львові
 3. Як грати в бренди по-українськи: огляд книги Олексія Філановського
 4. «Головна маркетингова книга» у добірці книг для маркетологів

Інтерв'ю[ред. | ред. код]

 1. Олексій Філановський: «Маркетинг – це серцевина бізнесу»
 2. Спецвипуск KMBS: подкаст з Олексієм Філановським
 3. Олексій Філановський: Українські споживачі такі ж вимогливі, як і європейські
 4. Олексій Філановський про те, як створювати і розбудовувати бренди
 5. Олексій Філановський про маркетингові стратегії
 6. Олексій Філановський в ефірі радіо «Аристократи» у програмі «Закрита тема»
 7. Олексій Філановський про те, як створити «обличчя» бренду
 8. Олексій Філановський про Революцію гідності

Посилання[ред. | ред. код]

 1. Олексій Філановський: Як продавати в інтернеті в 2 рази більше, ніж конкуренти
 2. Чому маркетинг – слон  і як просувати книжку за допомогою чат-бота: подкаст з Олексієм Філановським
 3. Що українці найчастіше купують в Інтернеті - розповідає Олексій Філановський
 4. Уривок з книги «Гра в бренди» Олексія Філановського
 5. Дзен-формула стійкого бізнесу, і місце бренду в ній
 6. Лимонізація ринку, або Чому маркетинг має бути SMART
 7. Продати себе: як стати успішним маркетинг-директором

Примітки[ред. | ред. код]


 1. Головна маркетингова книга. mainmarketingbook.com.ua. Процитовано 2020-07-07. 
 2. Гра в бренди. Як збільшити шанси вашого бізнесу на успіх. www.chytomo.com (uk). Процитовано 2020-07-07. 
 3. Провинциал. provincial.com.ua. Процитовано 2020-07-07. 
 4. Алексей Филановский. EVO.company (uk). Процитовано 2020-07-07. 
 5. ❶Олексій Філановський - всі книги автора, біографія, фото | Видавництво "Фабула". Видавництво Фабула (uk). Процитовано 2020-07-07. 
 6. Києво-Могилянська Бізнес-Школа - kmbs. kmbs.ua. Процитовано 2020-07-07. 
 7. Олексій Філановський. LvBS (uk). Процитовано 2020-07-07. 
 8. Алексей Филановский - iForum 2018. 2018.iforum.ua. Процитовано 2020-07-07. 
 9. Реактор, компания. Филановский Алексей. www.trn.ua (ru). Процитовано 2020-07-07. 
 10. Газета "День". 
 11. Алексей Филановский. site.ua (uk-UA). Процитовано 2020-07-07. 
 12. У продажах працює не «воронка», а «відро». promodo.ua. Процитовано 2020-07-07. 
 13. Filberry • Агентство маркетингового консалтингу • Filberry Marketing Firm. Filberry (uk-UA). Процитовано 2020-07-07. 
 14. «Молодые маркетологи не готовы рисковать». Филановский и Гладкий открывают свое агентство Filberry. MC.today, украинский онлайн-журнал о предпринимательстве (ru-RU). 2018-09-25. Процитовано 2020-07-07. 
 15. Уривок із "Головної маркетингової книги" Олексія Філановського. 
 16. Головна маркетингова книга. Видавництво Фабула (uk). Процитовано 2020-07-07. 
 17. Купити книгу Гра в бренди. Як збільшити шанси вашого бізнесу на успіх (Олексій Філановський) - 978-617-7730-41-4 | Інтернет-магазин Yakaboo.ua. www.yakaboo.ua (uk). Процитовано 2020-07-07. 
 18. Read it. «Гра в бренди» Олексія Філановського | Дизайн на MMR. MMR (ru). Процитовано 2020-07-07. 
 19. Провинциал. Видавництво Фабула (uk). Процитовано 2020-07-07. 
 20. Провинциал. provincial.com.ua. Процитовано 2020-07-07.