Олена Романівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Олена Романівна
Біографічні дані
Смерть не раніше 1241
У шлюбі з Михайло Всеволодович
Діти Ростислав Михайлович
Батько Роман Мстиславич
Мати Предслава Рюриківна
Медіафайли у Вікісховищі?

Олена Романівна (пом. після 1241) — руська (давньоукраїнська) княжна, дочка Великого князя Київського Романа Мстиславича та його першої дружини Предслави Рюриківни, дочки Великого Київського князя Рюрика Ростиславича.

Життєпис[ред. | ред. код]

Одружена з князем св. Михайлом Всеволодовичем, що займав князівства переяславське, чернігівське, був князем київським з березня 1238 по літо 1239 р.

Подружжя мало сина Ростислава Михайловича, князя новгородського (1230—1231), галицького (1237—1238), який у 1238—1245 рр. боровся з королем Данилом за Галич та був двоюрідним братом Короля Русі Льва І.

Олена Романівна разом із чоловіком і сином вважали Данила Романовича та Василька Романовичами бастардами, що неправедно претендують на спадок Романа Мстиславича, бо народилися до насильного постриження в черниці матері Олени, княжни Предслави Рюриківни.

Взаємини княжни Олени зі зведеними братами мали періоди конфронтації та замирення. Після втечі 1239 р. від наступу татар князів Михайла і Ростислава до Угорщини князь Ярослав Інгваревич захопив Олену Романівну, яку у нього забрали Данило і Василько, утримуючи у великій честі. Після повернення Михайла і Ростислава вони віддали їм свою сестру, надавши в управління Луцьк. Після захоплення 1240 р. монголо-татарами Києва та просування орди до Волині князь Михайло втік з Оленою у Німеччину. У місті Середа їх пограбували, повбивавши челядь. Ймовірно, тоді княжна Олена загинула.

Література[ред. | ред. код]