Олійні фарби

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Олійні фарби

Олійні фарби — суспензія пігментів (або пігментів і наповнювачів) в різних видах оліфи із додаванням сикативу, а також добавок (аеросилу, лецитину, т.п.), що дозволяє запобігти утворенню осаду. Вона являє собою перетерті пігменти (окис цинку, охра, сурик залізний та ін) з оліфами (натуральною, оксоль, гліфталева, пентафталева тощо) і прискорювачами висихання (сиккативами).

Класифікація[ред.ред. код]

Використання олійної фарби

Згідно з державним стандартом, бувають олійні фарби наступних видів (класифікація за типом плівкотвірної речовини):

  • ГФ-023 — олійні фарби на гліфталевій оліфі;
  • МА-021 — олійні фарби на натуральній оліфі;
  • МА-025 — олійні фарби на комбінованій оліфі;
  • ПФ-024 — олійні фарби на пентафталевій оліфі.

Застосування[ред.ред. код]

Покриття олійними фарбами для зовнішніх робіт (в два шари) по металу зберігають захисні властивості протягом 1-1,5 року.

На етикетці фарби має бути вказаний тип олійної фарби, її призначення, колір фарби. Також може вказуватися витрата фарби на 1м2 поверхні в разі одношарового або двошарового покриття. Обов'язково має бути інформація про те, які розчинники з цим типом олійної фарби можна використовувати.

Якщо олійну фарбу потрібно використовувати як грунтовку, то її потрібно розбавити. Для цього можна використовувати уайт-спіріт, скипидар, керосин і інші розчинники.

Щоб зробити фарбу рідшою, придатнішою для грунтування, її розбавляють розчинниками: уайт-спірітом, скипидаром, керосином і тому подібне.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]