Олімпійська присяга

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Олімпійська присяга — один із символів Олімпіади.

Олімпійська присяга для спортсменів[1]:

« Від імені усіх спортсменів я обіцяю, що ми будемо брати участь в цих Олімпійських іграх, поважаючи і керуючись правилами, за якими вони проводяться, в істинно спортивнім дусі, на славу спорту і в ім'я честі своїх команд.
«

Олімпійська присяга для суддів[1]:

« Від імені всіх суддів і офіційних осіб я обіцяю, що ми будемо виконувати наші обов'язки на цих Олімпійських іграх із повною безпристрасністю, поважаючи і дбаючи про правила, за якими вони проводяться, в істинно спортивному дусі.
«

З 2010 року також присягається тренер[2]:

« Від імені всіх тренерів та інших членів команд спорсменів я обіцяю, що ми зобов'язуємося забезпечити, щоб дотримувалися істинного спортивного духу та чесної гри, відповідно до основоположних олімпійських принципів.
«

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Wendl, Karel. "The Olympic Oath - A Brief History" ''Citius, Altius, Fortius'' (''Journal of Olympic History'' since 1997). Winter 1995. pp. 4,5. (PDF) (англ.). Процитовано 13 квітня 2015 року. 
  2. Factsheet: Opening Ceremony of the Games of the Olympiad (PDF) (англ.). International Olympic Committee. червень 2012. Процитовано 13 квітня 2015 року.