Олімпійський Мішка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Ведмедик Мі́ша (або просто Мі́шка) — талісман XXII Олімпійських ігор у Москві, що відбулися 1980 року. Талісман має вигляд антропоморфного ведмедя, який стоїть на задніх лапах та посміхається. Олімпійський Мішка створений московським ілюстратором Віктором Олександровичем Чижиковим[ru][1]

Олімпійський комітет СРСР обрав талісманом ведмедя через те, що він є традиційним персонажем російського фольклору, який у казках та інших творах носить ім'я Мішка, Михайло, Михайло Потапич тощо. Як символ Олімпіади Мішка втілював такі якості, притаманні ведмедю, як сила, наполегливість, сміливість та інше.

Конкурс на зображення ведмедя, талісмана московської Олімпіади-80, було оголошено у 1977 році. Серед поданих ескізів журі організаційного комітету обрало ведмедя с посмішкою, що має пояс кольору олімпійських кілець — синій, чорний, жовтий, зелений та червоний — з пряжкою у вигляді цих кілець. Проект олімпійського талісмана Віктора Чижикова[2] затвердили 19 грудня 1977 року.

Велика фігура олімпійського ведмедика була виготовлена на українській хутряній фабриці у місті Жовті Води (тепер — ТОВ «Фабрика штучного хутра»). Гігантський гумовий Мішка під час церемонії закриття Олімпіади піднявся до неба на повітряних кулях під виконання пісні Лещенком. Учасники церемонії, телеглядачі, спортсмени були вражені зворушливим видовищем і не стримували сльози.

Приватна компанія з ФРН уже восени 1980 року пропонувала продати гумову фігуру Мішки за 100 тисяч марок, але радянський уряд відмовив покупцям.

Фігура Олімпійського Мішки біля Боярки, Київська обл.

Примітки[ред.ред. код]