Онлайн та офлайн

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ZyXEL Prestige 600 series DSL - модем

Терміни онлайн (англ. online [1] [2] та офлайн (англ. offline [3] [4] мають значення щодо комп'ютерних технологій і телекомунікацій.

Визначення[ред. | ред. код]

Оксфордський словник[5] визначає «онлайн» (іноді згадується «на лінії»), як «керований або підключений до комп'ютера» або як «діяльність», «служба», яка доступна виключно через Інтернет.

Термін використовується в контексті таких слів, як «особистість», «онлайн-хижак», «онлайн-гра», «онлайн-магазин», «інтернет-банкінг », а також «онлайн-навчання».

В інших словах «онлайн» представлено в контексті з приставками «кібер». Наприклад: «кіберпростір», «кіберзлочинність».

У плані інтернету онлайн вказує на стан підключення, тоді як офлайн — на стан відключення.

У комп'ютерній техніці онлайн означає, що пристрій увімкнено і він готовий до роботи, а офлайн — або вимкнено, або не має з'єднання по мережі зв'язку.

Приклади[ред. | ред. код]

Електронна пошта[ред. | ред. код]

Зі зростом засобів комунікації та ЗМІ, слова офлайн і онлайн використовуються дуже часто.

Якщо користувач месенджера швидко відповідає на повідомлення, то це називається «онлайн-повідомлення», а якщо відповідь на повідомлення надходить пізно, то «офлайн-повідомлення».

Повідомлення[ред. | ред. код]

Онлайн- та офлайн-відмінності були виведені з обчислень і телекомунікацій у сферу людських міжособистісних відносин. Різниця між тим, що є онлайн, і тим, що вважається офлайн, стали предметом вивчення в галузі соціології[6].

Професор соціології Лондонської школи економіки та політичних наук Дон Слейтер[7] стверджує, що ця різниця є надто простою. Він аргументує це тим, що відмінності у відносинах є складнішими, ніж проста дихотомія онлайн проти офлайн, тому що деякі люди не розділяють онлайн-відносини з офлайн і реальним життям, заводячи друзів по листуванню. Навіть телефон можна розглянути як інтернет-досвід в певних обставинах, бо зараз практично не існує межі між новими технологіями та інтернетом[6][8].

У цьому ж контексті наявність людини в мережі називається «онлайн», а її відсутність - «офлайн».

Узагальнення[ред. | ред. код]

Різниця між онлайн та офлайн розглядається як відмінність між комп'ютерно опосередкованою (мережевою) комунікацією і міжособистісним спілкуванням відповідно.

Інтернет — це віртуальність або кіберпростір, а офлайн — реальність (тобто реальне життя або фізичний світ).

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Definition: on line
  2. Definition: on-line
  3. Definition: off line
  4. Definition: off-line
  5. Dictionary of British and World English. Oxford University Press
  6. а б Slater, Don (2002) Social relationships and identity online and offline. In: Lievrouw, Leah and Livingstone, Sonia, (eds.) Handbook of New Media: Social Shaping and Consequences of Icts. Sage Publications, London, UK, pp. 533—546. ISBN 0761965106
  7. Don Slater
  8. Social relationships and identity online and offline

Посилання[ред. | ред. код]