Оншор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Оншор (від англ. onshore) — країна чи територія, у якій зареєстрована компанія, яка підлягає оподаткуванню та зобов'язана вести бухгалтерський облік в країні реєстрації. Часті випадки, коли при збереженні певних умов фірма може сплачувати податки у пониженому розмірі. Оншор є протилежністю офшору. І оншор, і оффшор є нерезидентами по відношенню до країни провадження бізнесу та дозволяють вирішувати схожі задачі.

Держави, де окрім офшорних компаній, існують звичайні оншорні, котрі можуть належати нерезидентам, але при умові ведення господарської діяльності всередині цієї країни вони можуть втратити пільговий податковий статус. Для того, аби довести, що компанія не вела такої діяльності, зазвичай в таких країнах слід щорічно проходити аудит та здавати звіти. Зі сторони урядів таких держав контроль жорсткіший, ніж в класичних офшорах, ведеться реєстр директорів та акціонерів. До таких країн належать Кіпр, Ірландія, Гібралтар, Люксембург, Швейцарія, Острів Мен та ін.

Є кілька причин чому компанії обирають оншорні території:

  • для ефективної роботи в країні з антиофшорним законодавством;
    В Україні як і у багатьох інших державах існують певні обмеження при укладаннях угод з оффшорними компаніями. Зазвичай ці обмеження пов'язані не з забороною, а з підвищеним контролем за такими угодами, або з депонуванням коштів, або з ускладненням віднесення сум на собівартість.
  • з метою мінімізації оподаткування;
    Переважна більшість переваг офшору також характерна для оншора і не дивлячись на наявність оподаткування в оншорі, його використовують аналогічно офшору у бізнесових схемах, попередньо мінімізував оподаткування. Класично не офшорні країни, а навіть такі, що самі борються з офшорами, при провадженні вірного курсу своєї діяльності у них,дозволяють працювати і платити мінімум податків. Це - США, Великобританія, Канада та ін. В цих країнах все відкрито, податки, збори, реєстри директорів та акціонерів. Але існують організаційно-правові форми, які дозволяють спокійно існувати, платити лише фіксований збір.
  • для зміни статусу бізнесу, зміни ставлення до нього зі сторони держави ведення діяльності та інших учасників ринку;
    При потребі аби бізнес виглядав звичайним іноземним бізнесом, що створює певне маскування при бажанні мінімізувати свою причетність до діяльності або резидента, а також підняти статус власних інвестицій та зробити імідж компанії більш солідним.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

  • Оффшорний рахунок[1]