Опалення

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Опалення — штучний обігрів приміщень протягом опалювального періоду з метою відшкодування в них теплових втрат і підтримки на заданому рівні температури, що відповідає умовам теплового комфорту та/або вимогам технологічного процесу.

Системою опалення називається комплекс пристроїв, що виконують функцію опалення — котли опалювальні, мережеві насос и, теплові мережі, пристрої автоматичної підтримки температури в приміщеннях , радіатори опалення, конвектор и та інші.

Характеристики систем опалення[ред.ред. код]

Магістральні труби опалення

Залежно від джерела тепла буває:

Система водяного центрального опалення складається з теплового пункту, магістралей, окремих стояків і гілок з опалювальними приладами. Системи центрального водяного опалення розрізняють:

  • По температурі теплоносія до 105 °С і більше 105° С (див. Парове опалення);
  • За схемою з'єднання труб з опалювальними приладами — однотрубні і двотрубні;

Однотрубна. Однотрубні системи влаштовані таким чином: по одній трубі йде подача теплоносія від котла наверх будівлі, а по іншій трубі теплоносій надходить у послідовно підключені батареї. При цьому, на нижні поверхи потрапляє помітно охолонувша вода, і не представляється можливим регулювати її температуру. Подача тепла безпосередньо знизу вгору економічно недоцільна з огляду на те, що різниця температур при такій схемі дещо збільшена, а коефіцієнт корисної дії системи у багатоповерхових будинках нижче, ніж при подачі тепла з попередніми висновком труби наверх будівлі. Двотрубна. Двотрубна система подачі тепла — радіатори підключені до мережі опалення будинку паралельно, що дозволяє зберігати однакову температуру теплоносія на всьому стояку.

  • По положенню труб, які об'єднують опалювальних прилади, — вертикальні і горизонтальні;
  • По розташуванню магістралей — з верхнім розведенням і з нижнім розведенням;
  • За напрямком руху води.
  • Системи водяного опалення за способом створення циркуляції води поділяються на системи:

з природною циркуляцією (гравітаційні) за рахунок різниці густин рідини з механічною циркуляцією води за допомогою насоса (насосні)

Вибір системи водяного опалення полягає у встановленні параметрів води, гідравлічного тиску в системі, а також у виборі типу опалювальних приладів і конструкції системи.

Див. також[ред.ред. код]