Оператор системи розподілу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Спрощена схема електроенергетичної системи.
Червоним позначено генерацію,
синім — систему передачі,
зеленим — систему розподілу,
чорним — споживачів

Оператор системи розподілу[1] (ОСР) — юридична особа, яка відповідає за безпечну, надійну та ефективну експлуатацію, технічне обслуговування та розвиток системи розподілу і забезпечення довгострокової спроможності системи розподілу щодо задоволення обґрунтованого попиту на розподіл електричної енергії з урахуванням вимог щодо охорони навколишнього природного середовища та забезпечення енергоефективності.

Усі обленерго набули статусу операторів системи розподілу при запровадженні нового ринку електроенергії з 01.01.2018 року. Кожна компанія (обленерго) була розділена на 2 окремі юридичні особи: постачальника електричної енергії та оператора системи розподілу.

За активної участі НКРЕКП було створено Пілотну версію переліку електропостачальників, які здійснюють діяльність на території операторів систем розподілу (ОСР). У переліку наведено які саме постачальники електричної енергії приєднані до договору електропостачальника про надання послуг з розподілу електричної енергії конкретного ОСР.

Оператори систем розподілу України[ред. | ред. код]

В Україні станом на 1 січня 2022 року діють 32 оператори систем розподілу.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Закон України "Про ринок електричної енергії". zakon.rada.gov.ua. Верховна Рада. 17.10.2020. Процитовано 3 грудня 2020.