Операція «Гамбіт»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Операція «Гамбіт»
Operation Gambit
Операція «Оверлорд»
X24 view from side.jpg
Британський надмалий підводний човен. 1944
Дата: 6 червня 1944
Місце: Ла-Манш, узбережжя Нормандії
Результат: Проведення спеціальних операцій з метою забезпечення висадки морського десанту в Нормандію
Сторони
Велика Британія Велика Британія Третій Рейх Третій Рейх

Операція «Гамбіт» (англ. Operation Gambit) — спеціальна операція Королівського військово-морського флоту Великої Британії під час проведення висадки британських та канадських військ на берег Франції у ході операції «Нептун».

Метою проведення операції визначалося застосування надмалих підводних човнів, що позначали сигнальними навігаційними вогнями та прапорами крайні лівий та правий фланги висадки військ на плацдарми «Сорд» та «Джуно».

Надмалі підводні човни HMS X20 та HMS X23 потай прибули на визначені позиції 4 червня, проте, у зв'язку з переносом «Дня Д» на 6 червня, з-за погодних умов екіпажі залишалися на місті до ранку 6 числа. О 4:30 «Дня Д» підводні човни спливли та встановили світлові навігаційні сигнали на телескопічні щогли 5,5-м заввишки, а також радіобуй та звуковий ехолокатор, що попереджував мінові загороджувачі про наближення до зони проходження та дії морського десанту.

Британці запропонували проведення такої спеціальної «навігаційної» операції американським союзникам, проте вони відмовилися.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Kemp, Paul (1996). Underwater Warriors. Arms & Armour Press. pp. 170–2. ISBN 1854092286.

Посилання[ред.ред. код]