Опорний стрибок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гімнаст виконує опорний стрибок

Опо́рний стрибо́к — один із видів вправ у спортивній гімнастиці.

Опис[ред. | ред. код]

Опорні стрибки входять в програму як жіночих, так і чоловічих турнірів. У сучасній програмі Олімпійських ігор проводяться змагання в опорному стрибку, в яких розігрується комплект медалей; також ці змагання входять до програми командного і абсолютної першості.

При виконанні опорного стрибка спортсмен розбігається по доріжці, потім відштовхується за допомогою спеціального похилого пружного містка і здійснює стрибок, у ході якого він повинен зробити додаткове відштовхування від снаряда (це може бути гімнастичний кінь або спеціальний снаряд). В ході стрибка спортсмен здійснює додаткові акробатичні елементи в повітрі (сальто, піруети, обертання і ін.) Виступ оцінюється за складністю виконаних елементів, їх чистотою, відсутністю помилок. Особлива увага приділяється якості приземлення; падіння при приземленні або навіть невпевнено виконане приземлення призводять до різкого зниження підсумкової оцінки.

За правилами Міжнародної федерації гімнастики, висота снаряда — 135 см від поверхні підлоги. Приблизна довжина доріжки розбігу — 25 метрів, ширина — 1 метр. Висота пружного містка — 20 см.

У змаганнях командної першості і багатоборства гімнасти виконують один стрибок. Якщо гімнаст розраховує на потрапляння у Фінал по опорному стрибку — він повинен показати в кваліфікації два стрибки з різних структурних груп. Фінал в окремому виді — опорному стрибку, також вимагає від гімнаста виконання двох різних стрибків. Сумарна оцінка гімнаста — півсума першого і другого стрибка.

Стрибки можна поділити на стрибки летом (без перевороту через голову) і стрибки з переворотом. Будь-який переворот — це обертання в повітрі на 180 градусів. Відповідно, якщо до перевороту додається сальто, то виходить поворот в повітрі на 540 градусів навколо поздовжньої осі. Всі сальто, виконувані після переворотів, будуть полуторними.

Тобто переворот — сальто, якщо розглядати його від моменту торкання руками снаряда, до моменту приходу ніг на мат, буде полуторним (1,5 сальто). За аналогією переворот — подвійне сальто, можна розглядати як 2,5 сальто і т. д.

Іменні стрибки[ред. | ред. код]

На засіданні технічного комітету Міжнародної федерації гімнастики було затверджено новий елемент в опорному стрибку. Він отримав базу 7,0 бала, і був названий на честь Ігоря Радівілова[1].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]