Опітер Вергіній Трікост

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Опітер Вергіній Трікост
Народився невідомо
Рим
Помер 486 до н. е.
·загибель у битві
Громадянство Римська республіка
Діяльність політик, військовослужбовець
Посада консул
Термін 502 до н. е.
Попередник Агріппа Мененій Ланат
Наступник Постум Коміній Аврунк
Рід Вергінії
Батько Опітер Вергіній Трікост
Діти Прокул Вергіній Трікост Рутил, Опітер Вергіній Есквілін

Опітер Вергіній Трікост (лат. Opiter Verginius Tricostus; ? — 486 до н. е.) — політичний та військовий діяч часів ранньої Римської республіки, консул 502 до н. е.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з патриціанського роду Вергініїв. Син Опітера Вергінія Трікоста. Про молоді роки мало відомостей.

Брав участь у вигнанні царя Тарквінія Гордого з Риму, згодом боровся проти повернення Тарквініїв до Риму та з етруським царем Порсеною. У 502 до н. е. його обрано консулом разом з Спурієм Кассієм Вісцеліном. Разом з колегою атакував місто племені аврунків Помецію. Перший штурм виявився невдалим й римляни відступили до Риму. Лише з другого штурму Вергіній із Кассієм зуміли захопити Помецію. За цей сенат надав їм право на тріумф.

У 490-х до н. е. брав участь у захопленні міста латинян Камерії. У 496 до н. е. був учасником перемоги римлян над латинським союзом при Регілленському озері. У 486 до н. е. його обрано військовим трибуном, звитяжно бився проти племені вольсків, але загинув у цій війні.

Родина[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • T. Robert S. Broughton: The Magistrates Of The Roman Republic. Vol. 1: 509 B.C. — 100 B.C.. Cleveland / Ohio: Case Western Reserve University Press, 1951. Unveränderter Nachdruck 1968. (Philological Monographs. Hrsg. von der American Philological Association. Bd. 15, Teil 1), S. 8 (англ.)
  • William Smith, Dictionary of Greek and Roman Biography and Mythology, 1, Boston: Little, Brown and Company, Vol.3 p. 1173 n.1 (англ.)