Орбіс Піктус

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Перевидання Orbis Pictus кінця XVIII століття, опубліковане в Пресбурзі / Поссоні, Угорське королівство. Це видання чотирма мовами: латиною, угорською, німецькою та чеською мовами)

Орбіс Піктус (Видимий світ у малюнках), — підручник для дітей, написаний чеським педагогом Джоном Амосом Коменським та опублікований у 1658 році. Це був перший широко використовуваний дитячий підручник із малюнками, виданий спочатку латинською та німецькою мовами, а згодом перевиданий багатьма європейськими мовами[1].

Зміст[ред. | ред. код]

Книга розділена на розділи, проілюстровані друкованими малюнками, які описані в супровідному тексті. У більшості видань текст подається як латиною, так і рідною мовою дитини. У книзі 150 розділи та широкий спектр тем: 

Історія[ред. | ред. код]

Меморіальна дошка на згадку про видання Orbis Pictus у Левочі

Спочатку книга опублікована на латинській та німецькій мовах у 1658 р. у Нюрнберзі, незабаром книга поширилася в школах Німеччини та інших країн. Перше англійське видання було опубліковане в 1659.році. Перше чотиримовне видання (латинською, німецькою, італійською та французькою мовами) було опубліковане в 1666 рік. Перший чеський переклад був опублікований у чотиримовному виданні 1685 року (разом із латиною, німецькою та угорською мовами) у видавництві Breuer у Левочі

Орбіс Піктус мав тривалий вплив на освіту дітей Це було попередником як аудіовізуальних прийомів, так і лексичного підходу у вивченні мови[2].

У 1930 році Отто Нойрат стверджував, що зображення в Gesellschaft und Wirtschaft становлять новий Orbis Pictus[3].

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Epstein, Connie C. (1991). The Art of Writing for Children. Archon Books. с. 2. ISBN 0-208-02297-X. 
  2. Learning from Comenius - the pedagogical underpinnings of the Orbis Pictus. 
  3. Neurath, Otto (1930). Gesellschaft und Wirtschaft. Vienna: Gesellschafts- und Wirtschaftsmuseum. с. 101.