Організація визволення Палестини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
منظمة التحرير الفلسطينية
Організація визволення Палестини
Plo emblem.png
Тип політична організація
Засновано 28 травня 1964
Ідеологія Палестинський націоналізмd, панарабізм, соціалізм, Націоналізм, арабський націоналізмd, секуляризм і Лаїцизм
Країна Flag of Palestine.svg Палестинська держава
Штаб-квартира Рамалла, Західний берег річки Йордан
Генеральний секретар Махмуд Аббас
Керівник Махмуд Аббас
Ключові особи Ясір Арафат
Вебсайт nad-plo.org

CMNS: Організація визволення Палестини у Вікісховищі

Організа́ція ви́зволення Палести́ни (ОВП) — арабська бойова терористична організація, створена у 1964 році з метою побудови незалежної держави Палестина та підриву держави Ізраїль методами партизанської війни, диверсій та терору. Складається з декількох угруповань, основним з яких є «аль Фатах», довгий час очолюваний Ясіром Арафатом (президент ОВП з 1969). Спочатку основною метою ОВП було руйнування держави Ізраїль, але пізніше вона дещо реформувалася, і офіційною головною метою стало створення арабської палестинської держави поруч з Ізраїлем. Однак від ідеї знищення Ізраїлю ОВП офіційно не відмовилася.

Походження та зв'язки[ред. | ред. код]

ОВП була створена в 1964 році з ініціативи президента Єгипту Ґамаль Абдель Насера. В міжнародних ЗМІ часто з'являлися і продовжують з'являються публікації про зв'язки ОВП з міжнародним відділом ЦК КПРС та таємні — з КДБ, про важливу роль таємної радянської політичної поліції у створенні, фінансуванні та подготовці керівних кадрів та її бойовиків[1]. Зокрема офіційну біографію та відповідні персональні документи голови та лідера ОВП Ясіра Арафата було створено в лабораторіях КДБ. Насправді Арафат ніколи не був палестинцем, а народився в Каїрі в сім'ї єгипетського торгівця[2].

Багату детальну інформацію про ОВП та її керівників передав західним спецслужбам та ЗМІ колишній голова румунської розвідки генерал-лейтенант Іон Міхай Пачепа, котрий завідував зв'язками Варашавського блоку з ОВП, а пізніше перейшов на Захід. Численні цілком секретні радянські документи таємної допомоги ОВП з боку ЦК КПРС та КДБ були заскановані в «Президентському архіві Російської Федерації» та пізніше опубликовані колишнім радянським дисидентом Володимиром Буковським.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

  • Голова палестинського дипломатичного представництва ОВП у Чехії Джамаль аль-Джамаль загинув 1 січня 2014 внаслідок вибуху. Вибух стався в момент, коли 56-річний палестинський посол відкрив свій переносний сейф у власній резиденції в Празі. Агенція AFP повідомила, що палестинський дипломат отримав смертельні травми через неправильне поводження з вибухівкою. При обшуку чеська поліція знайшла у резиденції дипломата велику кількість зброї та вибухівки. Джамаль аль-Джамаль очолив посольство ОВП в Чехії в жовтні 2013.[3].

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Ion Mihai Pacepa. Red Horizons: Chronicles of a Communist Spy Chief, 1987. ISBN 0-89526-570-2

Виноски[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]