Орден «Зірка Махапутра»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Зірка Махапутра
індонез. Bintang Mahaputra
Країна Індонезія Індонезія
Тип Орден
Статус вручається
Нагородження
Засновано: 1959
Нагороджені:
d (1)
Черговість
Старша нагорода Орден «Зірка Республіки Індонезії»

CMNS: Орден «Зірка Махапутра» у Вікісховищі

Орден «Зірка Махапутра» (індонез. Bintang Mahaputra) — одна з найвищих державних нагород Індонезії за цивільні й військові заслуги.

Статут

[ред. | ред. код]

Нагорода була започаткована 1959 року відповідно до статті 15 Конституції Індонезії та Закону № 5 з метою заохочення громадян, які зробили видатний внесок до прогресу, статку та процвітання нації й держави, а також за заслуги у соціальній, політичній, економічній, правовій, культурній, науковій чи технологічній галузях або за заслуги, визнані на міжнародному рівні. 1972 року Законом № 4 до статуту нагороди було внесено зміни.

Знак ордена — десятипроменева зірка. Промені зірки — почергові срібні з діамантовими гранями та позолочені двогранні зі срібними кульками на кінцях. У центрі круглий медальйон червоної емалі з позолоченою каймою, що складається з двох гілочок: рисової та бавовняної. У медальйоні десятипроменева сяюча зірка, на яку нанесено напис — «MAHAPUTERA»

Знак ордена кріпиться до орденської стрічки за допомогою кільця. Зірка ордена аналогічна до знака, але більшого розміру. Стрічка ордена червоного кольору з жовтими смугами, кількість і товщина яких залежить від класу ордена.

Ступені

[ред. | ред. код]

Орден має п'ять класів:

  • Кавалер першого класу (індонез. Bintang Mahaputra Adipurna) — знак ордена на плечовій стрічці й зірка на лівому боці грудей.
  • Кавалер другого класу (індонез. Bintang Mahaputra Adipradana) — знак ордена на плечовій стрічці й зірка на лівому боці грудей.
  • Кавалер третього класу (індонез. Bintang Mahaputra Utama) — знак ордена на шийній стрічці й зірка на лівому боці грудей.
  • Кавалер четвертого класу (індонез. Bintang Mahaputra Pratama) — знак ордена на шийній стрічці.
  • Кавалер п'ятого класу (індонез. Bintang Mahaputra Nararya) — знак ордена на шийній стрічці.
Орденские планки
Кавалер першого класу
(Adipurna)
Кавалер другого класу
(Adipradana)
Кавалер третього класу
(Utama)
Кавалер четвертого класу
(Pratama)
Кавалер п'ятого класу
(Nararya)

Примітки

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]