Орден «Зірка Югославії»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Орден Югославської Зірки
Орден југословенске звезде
Ster met veel wit voor Sjabloon.jpg
Країна Югославія
Тип Орден
Нагородження
Засновано: 1 лютого 1954
Нагороджено: Велика Зірка - 127
Зірка зі стричкою - 159
Зірка із золотим вінком - 320
III ступеня - 322
Список нагороджених
Q17329862? (0)
Черговість
Молодша нагорода Орден Свободи (Югославія)

Орден Югославської зірки (серб. Орден југословенске зірку) — вища державна нагорода Соціалістичної Федеративної Республіки Югославія.

Ступені[ред. | ред. код]

Має 4 ступеня:

  • Order of the Yugoslavian Great Star Rib.png Орден Югославської Великої Зірки (Orden jugoslovenske velike zvezde)
  • Orden jugoslovenske zvezde2(traka).png Орден Югославської Зірки з лентою (Orden jugoslovenske zvezde sa lentom)
  • Order of the Yugoslav Star with Golden Wreath Rib.png Орден Югославської зірки з золотим вінком (Orden jugoslovenske zvezde sa zlatnim vencem)
  • Орден Югославської зірки (Orden jugoslovenske zvezde na ogrlici)

Орден Югославської великої зірки[ред. | ред. код]

Вручався главам іноземних держав за зміцнення зв'язків з СФРЮ, за видатний внесок у розвиток і зміцнення мирного співробітництва Югославії з іншими країнами, а також вищим керівникам Югославії. Виробництво — IKOM (Загреб). Стрічка ордена — муарова, фіолетового кольору, шириною 100 мм. Знак ордена — 54 мм, золото, діаманти, емалева або рубінова зірочка. Зірка ордена — 90 мм, золото, срібло, 10 діамантів, 45 рубінів, зірочка емалева або рубінова. До 1985 року вручено 127 орденів, у тому числі: 115 — іноземці; 12 — громадяни Югославії.

Орден Югославської зірки зі стрічкою[ред. | ред. код]

Вручався за зміцнення зв'язків з СФРЮ, за видатний внесок у розвиток і зміцнення мирного співробітництва Югославії з іншими країнами. Нагороджувалися голови урядів і парламентів іноземних держав, престолонаслідники, а також високопоставлені громадяни Югославії. Виробництво — IKOM (Загреб). Стрічка ордена — муарова, фіолетового кольору, шириною 100 мм. Знак ордена — 60 мм, срібло, емалева зірочка або з рубінів. Зірка ордена — 80 мм, срібло, зірочка емалева або з рубінів. 159 нагороджень, у тому числі 66 — громадяни Югославії.

Орден Югославської зірки з золотим вінком[ред. | ред. код]

Вручався за зміцнення зв'язків з СФРЮ, за видатний внесок у розвиток і зміцнення мирного співробітництва Югославії з іншими країнами. Нагороджувалися секретарі парламентів, міністри, губернатори, мери міст іноземних держав. Виробництво — IKOM (Загреб). Шийна стрічка — муарова, фіолетового кольору, шириною 36 мм. Знак ордена — 55×60 мм, срібло, зірочка емалева або з рубінів. Зірка ордена — 80 мм, срібло, зірочка емалева або з рубінів. 320 нагороджень.

Орден Югославської зірки (III ступінь)[ред. | ред. код]

Вручався за зміцнення зв'язків з СФРЮ, за видатний внесок у розвиток і зміцнення мирного співробітництва Югославії з іншими країнами. Нагороджувалися заступники міністрів, секретарі посольств. Виробництво — IKOM (Загреб). Шийна стрічка — муарова, фіолетового кольору, шириною 36 мм. Знак ордена — 50×58 мм. Срібло. 322 нагородження.

Література[ред. | ред. код]

  • Величко А. М., Герич Л., Озоліньш, В. Е. Ордени та медалі комуністичної Югославії. — Мінськ: ФУАінформ, 2007. — 144 с.: Іл. ISBN 978-985-6721-81-9
  • Марічіћ Д. Одліковања Србіје, Црне Горі, Југославіје і Републіка Српске. Београд: Војні музеј, 2002. (Серб.)